Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте, имам нужда от мнения по въпрос за един автомобил.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте, имам нужда от мнения по въпрос за един автомобил.

    Здравейте на всички!Казвам се Георги и ми е драго да се запознаем.Реших да купувам ван но много не съм на ясно по някой въпроси.Вана които реших да вземам е Fiat 2.1 td 110к.с.Интересуваме всяко едно мнение за този мотор и дали въобще си заслужава да го купувам, а забравих 1999г. е първата регистрация.Утре трябва да се обадя дали ще го вземам.Предварително благодаря за всяко едно мнение.

    #2
    Приятелю, няма да е зле да уточниш какъв по-точно модел е Фиата, защото не съществува само един модел ван... Също така те съветвам да си редактираш заглавието на темата: примерно "Фиат "модел" 2.1тд, 1999г - Мнения и отзиви"
    Пунто 1.9D 2002г.

    Коментар


      #3
      кола

      То май само Fiat Ulysse 2.1 TD е такова
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Ulysse ще да е. До колкото знам, двигателя е на пежо. В техния форум може да има повече информация за него.Бих ти препоръчал Multipla 1.9 JTD. По-малка е, 6 места ама е по-икономична и по-гофтина
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          И възможно най-грозната кола е Multipla. Но съм чул, че е супер удобна, икономична, ако не държиш на външността. Но дизеловите Fiat Ulysse съм чул, че не са лоши също. Цитирам един пост от форума
          Служебната ми кола е Ulisse 2.1td 110hp има страхотна возия и много добър разход за такава кола,мотора е на пежо и е доста добър и в ускорение.Климатика си работи нормално имаси ’’духалки’’ и за втория ред седалки.А дали газ или дизел ти си реши.
          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

          Коментар


            #6
            qnkov написа:
            И възможно най-грозната кола е Multipla. Но съм чул, че е супер удобна, икономична, ако не държиш на външността. Но дизеловите Fiat Ulysse съм чул, че не са лоши също. Цитирам един пост от форума
            Служебната ми кола е Ulisse 2.1td 110hp има страхотна возия и много добър разход за такава кола,мотора е на пежо и е доста добър и в ускорение.Климатика си работи нормално имаси ’’духалки’’ и за втория ред седалки.А дали газ или дизел ти си реши.
            Малко в страни от темата, но остро критикувам, че Мултипла е най-грозната кола!
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #7
              Впечатленията са ми от Ситроен Ксантия 2,1ТД и Ланчия Зета 2,1ТД. Ситроена е бивша моя лична кола, другата е бивша на сестра ми и настояща на братовчед ми. Като двигател мотора е предшественика на комънрейла, така да се каже. При нормална експлоатация бих казал, че е с огромен ресурс. Ксантията я продадох на мой близък човек на 300 хиляди км. Мотора с масло 5/40 си върви и сега и се държи повече от прекрасно. Вероятно гони вече 400 хиляди, защото го продадох преди 5 години. Железен е. Ванът дали ще е Фият, Пежо или Ланчия се комплектоват с еднакви двигатели на Пежо-Ситроен. Ланчията по принцип е с най-много екстри. Иначе като железа са една и съща кола. Разликата е във марката и някой външни тенекии. С вана ходихме преди 2 години до Италия. Държи се разкошно и на возия и на теглене и на разход. За целия преход отиване, разходки из цяла Италия и връщане до България навъртяхме към 5000 км. Ванът е седем местен, но бяхме 6 човека. Среден разход при този преход беше 6,4, като имаш предвид, че сме се тикали къде ли не - Генуа, Венеция,Тревизо, Конелиано........цял пътепис мога да направя. Вярно, че там са магистрали, но ако не сме жулили 130-150, разхода щеше да е надолу. Но зет ми мога да нарека, че е един от водачите, които не умеят да карат икономично и бързо едновременно. Както и да е, това е за мен дори по-здрава кола от Федрата и братчедите и, които са наследници на модела. Преди месец и нещо в сервиза на Ситроен имаше един Евазион, който ми се наби на очи с лъскавия си вид и говорих със собственика за автомобила. Като каза, че е на 720 хиляди километра, не можах да повярвам, защото беше много лачен. Поговорих така набързо, каза, че е с 2,1ТД мотор и не е имал ядове. А го е купил на 250 хиляди км. Та ако предишния собственик не е икономисвал от масла и потдръжка, двигателят си е дуракоустойчив. Турбото също. Аз бях чипнал Ситроена и бях много доволен. Имат грижа на някакъв етап от експлоатацията с пилотираната помпа Лукас, но вече ги правят. Огледай при покупката да не е със сменена електронна помпа и да е присадена чисто механична, защото с пилотираната помпа мотора се държи много по отзивчиво от към динамика и гори по-добре. Ако има нещо, питай, ще отговарям. Братовчед ми, който купи вана от сестра ми за баща си, установи, че май идва много голям за баща му и сякаш му се ще да вземе нещо по-малко като габарити, че той гони 60г. и сякаш му е трудно да се оправя с големия кораб. Ако не си намериш, мога да проверя за повече подробности. Принципно зетата е от последните 2000г. Най тарикатското синьо към лилаво е цвета. Ако намериш наистина запазен екземпляр, ще разбереш, че това е прекрасен модел автомобил. И най-важното, много здрав и нетрошлив, което не важи за по-новите модели. Успех с намирането. Ако намериш ХДИ-ЖТД - също е удачен вариант за двигател. Не отписвай и комънрейла при огледите. Но и 2,1ТД е добър. Той пък е с по три клапана на цилиндър. Търсене му е майката. Дано намериш подходящия!
              Ситроен Ксантия HDI-110 +++
              Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
              Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

              Коментар

              Working...
              X