Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сваля казанчето за чистачките на Пунто МК1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сваля казанчето за чистачките на Пунто МК1

    Колеги, забелязах че като сипя вода в казанчето и се стича по калника от някъде. Но не изтича цялата защото после със седмици си имам течност в казанчето. Ще ми се да го сваля и да видя ако има нещо пробойна да я залепя. Моля да ми кажеше от къде се стига до него. Доколкото можах да огледам се маха под калника и от там се работи, но някой ми каза че и самия калник трябвало да се махне.
    BMW E46 coupe
    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

    #2
    Не знам как е при пунто, но при мене, маркуча за задната пръскалка за задното стъкло се беше прекъснал и изтичаше от там. Виж провери дали имаш пръскалка отзад и дали работи, ако не работи, значи може да е от това.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    Коментар


      #3
      Задната пръскалка си работи.
      BMW E46 coupe
      Fiat Punto 1.1 LPG - ex

      Коментар


        #4
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=10538тука намерих 2теми дано ти помогнат
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          Emo91 написа:
          Задната пръскалка си работи.
          Емо има една дюза бре мой на маркуча за задната чистачка там някъде около спирачната помпа е и се вижда. Често и фърка капачката и капе от нея и казанчето остава празно . Маркуча за предните пръскала има един трипътник и на него често му фърка тапата и от него тече. Провери си ги преди да влизаш в филма с казанчето. Казанчето се сваля като си свалиш гумата и под калника тая кора дето е под самия канлик и казанчето се вижда , ама 100 % му няма нищо. Водата не ти изитича щото въпросната дюза е на малко по високо ниво ( на принципа на скачените съдове) и водата в казанчето изтича до нивото на дюзата на маркуча за задната чистачка. Разкарай я и сложи една тръбичка. Аз ги сменях сменях и ми писна.
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Със свалянето на под калника става но по трудно Ако се махне калника е по лесно но после трудно се намества където е бил
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Калника имам чувството че е заварен и не може да се свали. Божидаре, не е от тия тапи, тази долу при сервото дето е близо съм я сменил с тръбичка одавна, а тази горе си е ок. По скоро си мисля маркуча да не се е спукал.
              BMW E46 coupe
              Fiat Punto 1.1 LPG - ex

              Коментар


                #8
                Emo91 написа:
                Калника имам чувството че е заварен и не може да се свали. Божидаре, не е от тия тапи, тази долу при сервото дето е близо съм я сменил с тръбичка одавна, а тази горе си е ок. По скоро си мисля маркуча да не се е спукал.
                Може Еми смъквай подкалника и виж от де капе пък ко има нещо ... драскай
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Ключаря бъзика ли се или нещо греши,как ще се сваля КАЛНИКА за да се свали казанчето!?!Свалял съм казанчето и трудноста идва от това, че се сваля гумата и подкалника, винтовете често са зацапани и не се виждат, иначе никакъв проблем и не е трудно, просто трябва време !Отгоре казанчето се държи от един болт близо до гърлото му, а под колника мисля още от два болта...
                  ...хладилник, карам хладилник...

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Развиването на болтовете на казанчето е по трудно ако се справи човек с това добре
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте колеги,днес развих казанчето и съмненията ми че е спукано се потвърдиха. Самото казанче е направено от слепени едно за друго две отливки и в горната част на казанчето се бяха отлепили леко. Залепих го с Капчица, но доколкото ми е известно секундните лепила не си взаимодействат добре с водата и очаквам скоро пак да прокапе. За момента е добре залепено и вече 5-ти час не е паднала и капка. Моля дайте ми идея с какво може да го залепя след като Капчицата даде фира? Обмислям вариант да стопя пластмасова сламка и докато още е гореща да го нанеса като дъвка в процепа. Самото сваляне на казанчето е много елементарно. Маха се под калника и има 1 гайка от долната страна и една от горната.
                      BMW E46 coupe
                      Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                      Коментар


                        #12
                        Супербонд гел..И да знаеш за в бъдеще, че като ти се наложи да използваш секундно лепило трябва да използвсаш него Иначе добрата стара епоксидна смола ще ти свърши работа, но трябва да чакаш 25ч. да изсъхне. С нея се лепи бензинова помпа и резервоар също :D
                        _/''''''''''''''''''''''''\_
                        //---------------\\
                        [( )== //// ==( )]
                        |_|'------------'|_| ....Punto

                        Коментар


                          #13
                          А въпросната епоксидна смола от къде може да се закупи? Старата ми бензинова помпа, единия рог беше залепен с такова от един газаджия.
                          BMW E46 coupe
                          Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                          Коментар


                            #14
                            От всяка железария.
                            _/''''''''''''''''''''''''\_
                            //---------------\\
                            [( )== //// ==( )]
                            |_|'------------'|_| ....Punto

                            Коментар


                              #15
                              Emo91 написа:
                              Здравейте колеги,днес развих казанчето и съмненията ми че е спукано се потвърдиха. Самото казанче е направено от слепени едно за друго две отливки и в горната част на казанчето се бяха отлепили леко. Залепих го с Капчица, но доколкото ми е известно секундните лепила не си взаимодействат добре с водата и очаквам скоро пак да прокапе. За момента е добре залепено и вече 5-ти час не е паднала и капка. Моля дайте ми идея с какво може да го залепя след като Капчицата даде фира? Обмислям вариант да стопя пластмасова сламка и докато още е гореща да го нанеса като дъвка в процепа. Самото сваляне на казанчето е много елементарно. Маха се под калника и има 1 гайка от долната страна и една от горната.
                              Двукомпонентно лепило и парцалче или бинт ще ти свърщат перфектно работа,
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X