Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на Либра и Форд Мондео ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сравнение на Либра и Форд Мондео ?

    Колеги, искам аргументирани мнения - плюсове и минуси на двата модела.Желателно е от хора, които имат преки впечатления от моделите (поне от един от двата).Става дума за Lancia Lybra 1.9 JTD (без значение комби или седан).Другата кола е FORD Mondeo, след 2001, двигател DURATorq Tdci, 2.0 (което си е PSA HDI).Фордът е малко по-скъп, но и малко по-нов.Казвайте плюсове и минуси безпристрастно.Фаворитът ми е друга кола, но тия двете се борят за 2-ро и 3-то място.

    #2
    Ланчата е грозна. Двигателят на Форд-а и аз знам, че е HDi. Аз съм с такъв. Засега всичко е перфектно там, нищо не съм пипал. Това е един от най-добрите дизели не само на Пежо. Имаме още едно 406 у родата и 4 години от към двигател е бетон, а 4000 оборота не са рядкост. Но то и JTD-то е добро, така че...
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #3
      Деяне има няколко Дуратора и никой от тях за тези години не е ПСА грууп доколкото аз знам. Иначе от лични наблюдения 2.0ТДЦИ 130коня е за предпочитане.
      Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

      Коментар


        #4
        tomsan написа:
        Деяне има няколко Дуратора и никой от тях за тези години не е ПСА грууп доколкото аз знам. Иначе от лични наблюдения 2.0ТДЦИ 130коня е за предпочитане.
        Прав си, след 2004 е HDI. Преди това си е фордов, който се слага и на Пежо и Ситроен.Добре де... приемете и двете.

        Коментар


          #5
          Ми безпристрастното ми мнение е, че Форда е по-добър. По-голям, по-комфортен.Но... но е Форд.Така, че Либрата е по-добрия избор, защото е с по-добър двигател - вече пристрастно мнение.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            По времето когато бяха нови тия Модео-та, сервизът на Мото пфое беше пълен с тях. Дилърът ни във Форд направо си казваше да не се купува този автомобил. Либрата не ми е особено симптатична, но пък съотношенията - година-екстри-цена са доста добри.По-интересно е кой на първо място :D

            Коментар


              #7
              Аз много харесвам Мондито, но почети малко за дизелите им, дюзите им и помпите им. Въобще за ТДЦИ всяка 3та тема е загасва в движение, свети чека след 2000 оборота и тем подобни. Иначе е готина. Либра имам. Бива. Това 1,9 за какво ти е, мятай се на 2,4. То това й е хубавото на Либра, ако го нямаше този двг- не бих си и помислил за нея. Евтино направена, хроничните й проблеми поне не са сериозни и такива, които те оставят насред пътя.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                Това 1,9 за какво ти е, мятай се на 2,4.
                Разходът не ми харесва на 2.4. Колата ще се ползва 95% за извънградско каране, на разстояния между 400 и 1000 км.И 1 литър на 100 разлика ми е определяща.
                vital написа:
                По-интересно е кой на първо място :D
                Италианка е.

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  pakumba написа:
                  Това 1,9 за какво ти е, мятай се на 2,4.
                  Разходът не ми харесва на 2.4. Колата ще се ползва 95% за извънградско каране, на разстояния между 400 и 1000 км.И 1 литър на 100 разлика ми е определяща.
                  vital написа:
                  По-интересно е кой на първо място :D
                  Италианка е.
                  Точно щом ще я ползваш за извънградско каране 2.4 не трябва да те бърка.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    Абе знаете ме, че съм сектант и трудно бих си взел друга кола, освен италианска... Но това Мондео не знам що, много ме кефи като визия. Малко по-голям е от Капата (което е едно от определящите неща), и вътре, и вън е симпатичен.Както казах - фаворит ми е италианка, но след около 2 месеца ще решавам окончателно.Та не е зле да понасъбера мнения.Либрата като цяло ми е много позната и няма нещо, което да не знам за нея, но все пак.

                    Коментар


                      #11
                      Ако номер 1 също е голям седан, за който знаем, че е италиански, остава да е Quattroporte? :D
                      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                      Коментар


                        #12
                        dikanio написа:
                        Ако номер 1 също е голям седан, за който знаем, че е италиански, остава да е Quattroporte? :D
                        Диканьо, вицовете са в една друга тема

                        Коментар


                          #13
                          Имаш ли добър майстор подръка за Делфи или Сименс помпи ? Ако да - Форда е твоята кола.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Въобще не ти трябва Форд с 2,0Tdci мотор от това поколение, колкото и добър майстор на Делфи комън рейл системи да имаш подръка. Освен майстор, той трябва да е вълшебник за да нямаш проблем ту с дюзи, ту с помпа или регулатор. Освен това, не само комън рейла е проблем при този мотор. Намери снимка или чертеж някакъв на агренажа и изброй на колко зъба от колелото на всмукателния вал ляга веригата.... Също разпитай по автоморгите дали им се намират разпределителни валове за такъв двг. Е ако купиш колата на 20-30000км. ще я караш без проблеми поне още 100К., ама на тия години май няма как да стане това.Ако държиш на такова Мондео, то според мен трябва да е V6 бензин. Този мотор вече е наистина здрав и сравнително икономичен на извънградско каране.
                            Alfa 147jtd/ Alfa 147 Selespeed

                            Коментар


                              #15
                              Още един като Илко, и Мондеото отпада окончателно Абе точно сега гледам долу, до Капата се е паркирала една Либра, а 2 коли от тях един такъв Форд. Илко, бензин не! По ред причини, които сега не ща да обяснявам.

                              Коментар

                              Working...
                              X