Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна чистачка проблем на Фиат Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна чистачка проблем на Фиат Типо

    Значи, имам следният дразнеш проблем на задната чистачка на Фиат Типо. Нали в капачката от която реално пръска вода за да се мие задното стъкло влиза една гумена тръбичка. Ей тази тръбичка, непрекъснато ми се къса и искам да си купа нова. Откъде да намеря такава, нестава с тръба от система за преливане на кръв. Защото като пусна чистачката и започне да се върти ту пръска ту не пръска. Много е мека и се огъва. А сега като почне зимата и това стъкло се цапа като за световно и ме хващат лудитеее. Моля ви се, помагайте.
    http://www.pljuvalnik.com
    Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

    Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

    #2
    Моля ви се, помогнете ми. Някой как си е решил този проблем?
    http://www.pljuvalnik.com
    Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

    Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

    Коментар


      #3
      ами не съм се сблъсквал с този проблем но първото което ми идва на ум е някоя морга почти съм сигурен че маркучите на всички коли са еднакви
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Разходи се по Симеон или ако имаш магазини за авточасти наблизо... и потърси - продават се всякакви гумени маркучета с най-различни диаметри. Аз така си купих вакумните маркучета дето са ми опасали карбуратора. Мисля че може да се приспособят и за чистачката, те са с дебели стени.
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Колега, не искам да те отчайвам, ама май ще трябва да търсиш точно такава. Навремето и аз пробвах какво ли не - или се късаше или се изваждаше. Е може би, ако откриеш маркуче точно с този вътрешени външен диаметър и същата гъвкавост... Ама според мен, търси оригинално... Късмет!
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Виж и по моргите ако няма на магазина. Там е малко тънко място и маркучето трябва да сложено добре - т.е. да не се усуква повече от необходимото когато чистачката е в долно ляво положение.
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              Знаете ли някакъв морга в Пловдив, където мога да намеря, по мгазаните няма поне, тези който знам по бул. Христо Ботев, и другите. Благодаря предварително.
              http://www.pljuvalnik.com
              Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

              Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

              Коментар


                #8
                ако имаш някой познат в софия и може да ти го донесе,ще ти дам такова маркуче,от стария ми капак

                Коментар


                  #9
                  thedon написа:
                  Знаете ли някакъв морга в Пловдив, където мога да намеря, по мгазаните няма поне, тези който знам по бул. Христо Ботев, и другите. Благодаря предварително.
                  почти във всяка морга има типо така че няма да ти е проблем намирането в момента се сещам за една и тя е на околовръстното точно след рекичката на разклона за прослав
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Кви са тия основно ремонти дето ги преприемаш Направо сменяй колата !!!Шегувам се и аз имам подобен проблем но с Punto спукан ми е резервуара за течноста на чистачките . Аз го пълня а след 3-4часа гледам локва под колата - всичко е изтекло ... А нещо се е прецакала системата за задната чистачка там въобще не достига и капка вода ... Ще се наложи обиколка по моргите! А на теб колега УСПЕХ!!!

                    Коментар


                      #11
                      thedon написа:
                      Моля ви се, помогнете ми. Някой как си е решил този проблем?
                      Отиваш в магазин за животни и си купуваш половин метър шлаух (маркуч) за подаване на въздух в аквариум. Струва стотинки и е същият диаметър, направен е от силикон и държи на прегъване и усукване. Пробвай дали ще стане при теб. Успех.
                      преди - TIPO
                      сега - VOLVO XC60

                      Коментар


                        #12
                        spoty написа:
                        ... А нещо се е прецакала системата за задната чистачка там въобще не достига и капка вода ...
                        Може би имаш проблем с клапанчето. Ако се е прецакало и не отваря няма как да стигне вода до задната чистачка. Ако пък стои постоянно отворено ще трябва доста да подържиш помпата да върти докато стигне течност до отзад.
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар

                        Working...
                        X