Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стартер на Фиат Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стартер на Фиат Типо

    Здравейте,Искам да си сменя четките на стартера. Каква е процедурата по свалянето му, защото като гледам на моят модел (от подписа) няма да е много лесно?
    FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

    #2
    и аз исках същото, стартера при мен е на 3 болта, лесно го свалих ама италианския гений е сложил на самия стартер на кожуха болтове за отверка и не могат да се развият/естествено, след толкова години и то на доста открито отдолу място/ де..........а и италианските мисли
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Стартерът се сменя на канал, или подемник! Става и отгоре, но при малки мотори, където има пространсто за бъркане. За тази операция се изисква и гедоре с чупещо се рамо, и различни удължения!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        3 болта минаващи през скоростите,става с гедоре,но ако нйямаш става и с лула 13,има една гайка от лявата страна пак за ключ 13 по с която е захванат + кабела,махаш го и него,откачаш малката букса(пак червен кабел)след като го свалиш от страната където са били кабелите има 2 гайки за ключе 8 развиваш ги и тях и се отваря стартера

        Коментар


          #5
          въобще няма нужда от канал, както каза пъгси така се вади стартера. там няма проблеми обикновено, но като махнеш стартера май имаше някакви 2 болта за капачето на четките и те са кофри щото при мен са за права отверка, също и на бобинката на бендикса са направени за отверка да ди ............................
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Задължително свали предно дясно колело и от там се вади навън иначе ще береш ядове от къде да излезе. А след като го извадиш от там вече пей сърце
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              brat_John написа:
              Задължително свали предно дясно колело и от там се вади навън иначе ще береш ядове от къде да излезе. А след като го извадиш от там вече пей сърце
              май се пише за стартер не за алтернатор :P иначе и за алтернатора става без да се сваля гума

              Коментар


                #8
                pugsy написа:
                brat_John написа:
                Задължително свали предно дясно колело и от там се вади навън иначе ще береш ядове от къде да излезе. А след като го извадиш от там вече пей сърце
                май се пише за стартер не за алтернатор :P иначе и за алтернатора става без да се сваля гума
                Така е! Сигурно снощи съм мислил за нещо друго и не съм обърнал внимание, че става въпрос за стартер, не за алтернатор. Извинявам се за грешката!
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар

                Working...
                X