Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация относно смяна на кола - от Пунто на Купе?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, айде да ме повозиш едно кръгче да усетя возията и как се държи и да ми поразкажеш за модела щом от толкова време я търкаляш. Пък аз ще донеса бира
    BMW E46 coupe
    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

    Коментар


      #17
      Emo91 написа:
      Колега, айде да ме повозиш едно кръгче да усетя возията и как се държи и да ми поразкажеш за модела щом от толкова време я търкаляш. Пък аз ще донеса бира
      Проблема ти е никакъв пиши едно ЛС.
      punto HGT

      Коментар


        #18
        Днес колегата didich ме повози на Пунтото му и определено ме спечели тази колица. Сега остана само да намеря и едно читаво за мен Ако някой колега продава или има познат, който продава моля да свирка.
        BMW E46 coupe
        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

        Коментар


          #19
          Здравейте колеги, оказа се че Punto HGT има 10 обяви по сайтовете и всички са супер раздрънкани. Загледам се и по Стило, какво бихте ми препоръчали като мотор? Карам задължително на газ на година минавам поне 20000 км. И като поддръжка което от HGT и Стило е по-скъпо за поддържане? Моля заглавието на темата да бъде сменено на "Помогнете с избора на нова кола"Благодаря.
          BMW E46 coupe
          Fiat Punto 1.1 LPG - ex

          Коментар


            #20
            Когато аз си търсех кола, фиат въобще не влизаше в сметките ми. Стило пък въобще не ми беше познат. Накрая зададох в търсачката параметри, които ме удовлетворяват и сега съм със стило 1,9 жтд 115 к. с. хечбек. Досега - 12000 км и не съжалявам за избора си. Бензин или дизел - ти си решаваш. Газ сигурно излиза по-малко като пари за гориво, но едва ли върви толкова. Също така, трябва да имаш едно наум и за газовата бутилка - колкото и малка да е, заема място. Товарил съм 8 листа гипскартон, срязани на един метър и при затворен багажник - никакви проблеми. Не очаквай някой друг да ти избира кола, а си вземи такава, която на теб ти харесва.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #21
              Да но все пак колегите със Стило може да дадат съвет. Колкото до това дали върви на газ, със ГИ не мисля че се усеща разлика от бензина.Доколкото съм чел откакто съм във форума, дизеловия мотор е по-безпроблемен от бензиновия при Стило.
              BMW E46 coupe
              Fiat Punto 1.1 LPG - ex

              Коментар


                #22
                Имай впрадвид, че стило дизел е труден за ремонт. Всичко е направено на принципа защо да е лесно, като може да е трудно. При диагностиката се оказа, че една от свещите не работи както трябва. Майстора реши да ми покаже какво е това подряваща свещ, а аз му казах, че нищо не разбирам от дизелови двигатели. Той взе да оглежда нещо под капака и след минута рече:- Аз както разбирам, даже не мога да видя къде са...Като реших да ги сменям четирите, един майстор, като разбра, че е за стило, направо ме отпрати!Сега съм си намерил точния майстор, човека си разбира от работата, каквото ми е подменил (тампон, амортисьори, свещи, термостат...) е направено професионално и съм повече от доволен. Трябваше да се сменя и крушката за къси на левия фар, ама не съм чак такъв садист, да го карам, затова си я смених сам. Отне ми само два часа и един куп псувни. За смяната на маслото - директно при майстора и като видях, че трябва да се отвива кора, филтър и какво тече после, добре, че не се захванах да го сменям сам!Сега колицата си върви като швейцарски часовник, а разхода е повече от приличен. На къси разстояния не може да се направи точна засечка, но на дълъг път ми е давал 5.2 литра, при средна скорост 84 км в час за 5 часа и 25 минути път, с 4 човека в колата.Всяка кола си иска поддръжка. Тази, засега въобще не съм се замислял, ще запали или няма да запали. Просто врътвам ключа и двигателя започва да мърка. Най-големия студ досега е бил -5 градуса, ще видим до напролет.
                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                Коментар

                Working...
                X