Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За профилактиката на АГУ-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За профилактиката на АГУ-то

    Трябва ли да се прави профилактика на АГУ-то?В смисъл на изпарителя.Един съсед ходил за нещо до един газ сервиз и те му го и почистили.Вътре се събирала някаква "каша" .Газовата му е на година и малко,а пък моята е от 1,5 г. и колата си върви перфектно на газ :D Та въпроса ми е : Необходима ли е тази операция?
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    Има някакъв /горивен/ филтър, който се почиства/сменя - аз също мисля да видя за какво става въпрос...
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Zaphod написа:
      Има някакъв /горивен/ филтър, който се почиства/сменя - аз също мисля да видя за какво става въпрос...
      Хубаво е да се сменя филтъра от време на време, мисля че е в газовия клапан, ако греша ме поправете - примерно веднъж годишно, важно е и да се източна тази "каша", за която говори Дамянов - това е утайка, която се събира в самия изпарител - профилактично може да го правите, когато сменяте въздушния филтър - който препоръчително не се кара над 5 000 км на газ, лятото и по- малко - на дъното на изпарителя, отдолу, погледнато вертикално, има една пробка - винт, метален, който се отвива - ако не е отвиван никога или отдавна ще се напъне, но това да не ви притеснява - напъвайте докато се отвие, и от там ще изтече малко кафеникава мазна утайка подобна на масло - внимавайте да не се изцапате или ползвайте ръкавици. Това е !

      Коментар


        #4
        Утре, ако дойдеш на срещата, може да ми покажеш къде се намира това нещо при мен...
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Zaphod написа:
          Утре, ако дойдеш на срещата, може да ми покажеш къде се намира това нещо при мен...
          Да, при теб наистина е интересно - да поясна че АГУ-то на Zaphod е заводско италианско (каква марка беше гледахме ли?), иначе при изпарителите с форма на дебел диск, като го гледаш във вертикално положение - обикновено така е монтиран, се намира точно отдолу - да се стича по-лесно, макар че зависи колко кадърно е монтиран, майсторите понякога не се съобразяват с това. Хубаво е да го източиш сега като почваш да я караш - кой знае откога не е пускано. И да го мислим, пак трябва да е някъде отдолу, дано има лесен достъп, че тия пет цилиндъра бая място заемат :DP.S. Ще дойда, къде ще ходя ....

          Коментар


            #6
            )))) BRC e
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #7
              Значи вчера моята пробка на изпарителя ЛОВАТО я отвих за 5 мин.Пластмасова е и се отвива с шестограм 10.На много неудобно място са ми завряли изпарителя .Та като я отвих изтече подобна на масло течност,много лепкава и гъста Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 .Изтече около 1/3 от обема на малка пластмасова чашка за кафе.Завих я след това пробката и почистих маншона на полуоската,щото баш върху него потече... Та сега незнам много ли е това дето е изтекло,малко ли е?.Става въпрос за 25 000 км. на газ.
              SKODA 105L '78
              PUNTO 1.2 MPI ELX '94
              FIAT 126p '89
              TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
              GRANDE PUNTO 1.2 '06

              Коментар


                #8
                damianoff написа:
                Значи вчера моята пробка на изпарителя ЛОВАТО я отвих за 5 мин.Пластмасова е и се отвива с шестограм 10.На много неудобно място са ми завряли изпарителя .Та като я отвих изтече подобна на масло течност,много лепкава и гъста Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 .Изтече около 1/3 от обема на малка пластмасова чашка за кафе.Завих я след това пробката и почистих маншона на полуоската,щото баш върху него потече... Та сега незнам много ли е това дето е изтекло,малко ли е?.Става въпрос за 25 000 км. на газ.
                нормално е,а искам да поправя колегата който казва за филтър на газовия клапан,не всички газови клапани са с филтър така че да не се излъже някой да разглобява без нужда

                Коментар

                Working...
                X