Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пукане при навиване на волана ляво/дясно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    M5kov написа:
    Бравата ми имаше такъв вид пукане само в студено време, но като загрее изчезваше. 4 години така и не разбрах от какво беше...
    Ами запъват лагерите на макферсона, горе на бомбетата...Като се стопли, гняста се опуска и тръгват. Иска едно почистване и смазване лагера, или нов.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      Аз залагам на хлабав болт по окачването. Не говоря за кормилен, шарнир.... говоря за съвсем обикновен болт.

      Коментар


        #18
        Yavor написа:
        Ако пукането е неравномерно и сякаш набира сили за да пукне докато въртиш волана - това е лагера на макферсона, горе на бомбето над амортисьора... Много е неприятно. Всъщност пука пружината, която си освобождава напрежението. Проверка - клякаш до гумата и някой върти волана пълно ляво- пълно дясно , а ти гледаш и слушаш пружината. Акое от там, ще го познаеш.
        Най точната диагноза според мен.Дигни колата на крик и ако пукането се промени или изчезне си улучил десятката.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #19
          Колега, да кажем че имах също пукане преди при въртене на волана....и на място и в движение(като под въртене имам предвид не още в началото като почне да се върти волана ми по към края на хода)....и се оказа биалетката от дясно смених я и спря да пука....
          Фиат Стило 1.2 16v

          Коментар


            #20
            Здравейте, колеги За първи път пиша във форума. Преди само четях и намирах мн бързо отговори на въпросите ми за което благодаря на всички. От една година карам Брава "97 1,4 12Ж. Честно да си кажа не е давала никакви проблеми...НО от известно време забелязвам едно противно виене, когато се върти волана. Когато колата е студена няма такива проблеми, но като я покарам 5-10 км виенето се засилва и волана започва да става по-твърд. Кото тогава с тънкото виене идва и едно идиотско скърцане като от триене на пластмасови части и като за капак когато качвам или слизам бордюри ( не високи) се появява едно скърцане, когато гумите са на различно ниво. Понеже са ми леко ограничени познанията искам да попитам някой дали се е сблъсквал с подобен проблем и може ли да ме насочи някъде в СФ къде да отида.Благодаря предварително
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              Kay_ написа:
              Здравейте, колеги За първи път пиша във форума. Преди само четях и намирах мн бързо отговори на въпросите ми за което благодаря на всички. От една година карам Брава "97 1,4 12Ж. Честно да си кажа не е давала никакви проблеми...НО от известно време забелязвам едно противно виене, когато се върти волана. Когато колата е студена няма такива проблеми, но като я покарам 5-10 км виенето се засилва и волана започва да става по-твърд. Кото тогава с тънкото виене идва и едно идиотско скърцане като от триене на пластмасови части и като за капак когато качвам или слизам бордюри ( не високи) се появява едно скърцане, когато гумите са на различно ниво. Понеже са ми леко ограничени познанията искам да попитам някой дали се е сблъсквал с подобен проблем и може ли да ме насочи някъде в СФ къде да отида.Благодаря предварително
              Масло в казанчето на хидравликата има ли достатъчно?
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #22
                Масло има...малко под максимума е.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #23
                  Лагер на макферсона,имах същия проблем.
                  Fiat stilo 1.6

                  Коментар


                    #24
                    Като слизам от бабуна/тротоар и се чува едно гумено проскърцване, все едно се трият две гумени повърхности

                    Коментар


                      #25
                      Аз още не съм си решил проблема, понеже от време на време отшумява. Примерно днес като се връщах от работа...на десен завой толкова скърцаше, че не е истина. На един светофар бяхме първи с една Мареа и си викам да се дръпнем...1-ва 4000 об и угасна .... После почна да го прави и на други предавки 4000 об и всичко свършва...направо ми се до рева. уговорих се за майстор в понеделник. Преди малко излизах, на околовръстното натиснах ....няма да прекъсне даже. Паркирам пред дома волана като перце....Нз какво ще е....В понеделник ще разбера
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #26
                        Такаааа....моя проблем вече го няма и ми се иска да споделя какво и беше. А пък може и да помогна на някой така. Първите двама "майстори" на които ходих ми казаха: хидравлична помпа-единия, другия- помпа и рейка. Реших все пак да се допитам и до трети човек и не сбърках. Проблема се оказа в казанчето за хидравлична течност. Не знам по какви причини, но моето нямаше цедка.Никога не е сменяно...предполага се, че трябва да е оригиналното. Естествено се смени и маслото, понеже моето вече беше доста старо. И сега управлението на колата е доста по приятно и лесно И ако на някой му се наложи да сменя тази тъпа част ( казанче за хидравлика) да кажа, че на всички двигатели на моделите Брава/Браво/Мареа.....казанчетата са еднакви ....с изключение на двигателя 1,4. Само неговото казанче е различно по форма и осово разстояние м/у отворите за захващане. Като обем може и да е същото Успех момчета и безпроблемно пътуване.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #27
                          Kay_ написа:
                          Такаааа....моя проблем вече го няма и ми се иска да споделя какво и беше. А пък може и да помогна на някой така. Първите двама "майстори" на които ходих ми казаха: хидравлична помпа-единия, другия- помпа и рейка. Реших все пак да се допитам и до трети човек и не сбърках. Проблема се оказа в казанчето за хидравлична течност. Не знам по какви причини, но моето нямаше цедка.Никога не е сменяно...предполага се, че трябва да е оригиналното. Естествено се смени и маслото, понеже моето вече беше доста старо. И сега управлението на колата е доста по приятно и лесно И ако на някой му се наложи да сменя тази тъпа част ( казанче за хидравлика) да кажа, че на всички двигатели на моделите Брава/Браво/Мареа.....казанчетата са еднакви ....с изключение на двигателя 1,4. Само неговото казанче е различно по форма и осово разстояние м/у отворите за захващане. Като обем може и да е същото Успех момчета и безпроблемно пътуване.
                          Браво, такас е прави решаваш си проблема и после споделяш какво е правено и как се е оправил.пп Значи оня мрънкащия ти оправи колата
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #28
                            Ще използвам темата, за да не отварям нова.Според вас от къде скърца: https://www.youtube.com/watch?v=3jB3...ature=youtu.beОт доста време се чуваше подобно скърцане само при леко спиране. Струваше ми се, че се чува от задната част на колата.От днес започна да скърца и при въртене на волана. Чува се от пред в ляво. Усеща це и по пода на колата.
                            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                            Коментар

                            Working...
                            X