Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

трудно движение на скоростен лост при пунто II

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    трудно движение на скоростен лост при пунто II

    здравейте, харесал съм едно пунто 1,2 16v 2000 г. Съединителят мисля че като цяло е добре, но самият скоростен лост влиза тежко, та се чудя дали е така и при другите или ако не, каква може да е причината (при условие че е 25 градуса навън, та надали е замръзнало масло или нещо друго). И освен това, може ли да ми кажете дали 16v харчи драстично повече от 8v, и като цяло кой от двата мотора е за предпочитане, тъй като колата ще е за жената и ще се кара предимно градско. Благодаря предварително.p.s. 180000 км много ли са за този мотор?
    2000 punto 1.2 16v

    #2
    Re: трудно движение на скоростен лост при пунто II

    fredibs написа:
    здравейте, харесал съм едно пунто 1,2 16v 2000 г. Съединителят мисля че като цяло е добре, но самият скоростен лост влиза тежко, та се чудя дали е така и при другите или ако не, каква може да е причината (при условие че е 25 градуса навън, та надали е замръзнало масло или нещо друго). И освен това, може ли да ми кажете дали 16v харчи драстично повече от 8v, и като цяло кой от двата мотора е за предпочитане, тъй като колата ще е за жената и ще се кара предимно градско. Благодаря предварително.p.s. 180000 км много ли са за този мотор?
    Карам пунто ама дизел, така че за разхода не мога да ти кажа. Километрите, ами зависи как е карана и поддържана, може да са много, може и да не са...Сигурно някое от жилата са ръждясали от стоене. Аз имах подобен проблем, замръзваха жилата и по - трудно влизаха скоростите дори и като не бяха замръзнали, обаче след малко грес и някакво пръскало, сега влизат супер мазно. На бензина незнам ама на дизела се свала акумилатора и кутията му и се стига лесно до жилата да се смажат и т.н. от към двигателя говоря.Имай впредив, че това е само предположение, трябва да се види колата за да се каже със сигурност.

    Коментар


      #3
      Колега аз съм с Пунтото от подписа ми, то е на 230000км. Същия проблем и е от жилата. Само че на мен накрайниците на жилата са свършили и си иска нови жила... В цифри за моя модел е 150 лв едното...
      Пунто 1.9D 2002г.

      Коментар


        #4
        Да използвам темата на колегата аз имам същите симптоми при браво само ,че 1-ва скорост по трудно влиза спрямо другите и пак не влизат много мазно...... личи си че " прискърцват буквално " от жилата ли е ? къде се намират и как мога да ги напръскам с нещо си.. примерно WD 40
        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

        Коментар


          #5
          абе взимам го, а жената като го потроши до седмица ще го оправям цялостно @
          2000 punto 1.2 16v

          Коментар


            #6
            fredibs написа:
            абе взимам го, а жената като го потроши до седмица ще го оправям цялостно @
            Е това се казва мъжка приказка
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Ibiza написа:
              Да използвам темата на колегата аз имам същите симптоми при браво само ,че 1-ва скорост по трудно влиза спрямо другите и пак не влизат много мазно...... личи си че " прискърцват буквално " от жилата ли е ? къде се намират и как мога да ги напръскам с нещо си.. примерно WD 40
              Колега незнам къде се намират при теб жилата, но от личен опит ти казвам, че с ВД 40 няма да се раздвижат. Има пак една смазочна течност в спрей, но не помня как се казваше, и аз съм решил да си взимам такава. А като намериш жилата, всяко от тях завършва с накрайник - пръскаш накрайника със смазката и мъ набутваш колкото се може повече графитна грес.
              Пунто 1.9D 2002г.

              Коментар


                #8
                Mapu0o написа:
                Ibiza написа:
                Да използвам темата на колегата аз имам същите симптоми при браво само ,че 1-ва скорост по трудно влиза спрямо другите и пак не влизат много мазно...... личи си че " прискърцват буквално " от жилата ли е ? къде се намират и как мога да ги напръскам с нещо си.. примерно WD 40
                Колега незнам къде се намират при теб жилата, но от личен опит ти казвам, че с ВД 40 няма да се раздвижат. Има пак една смазочна течност в спрей, но не помня как се казваше, и аз съм решил да си взимам такава. А като намериш жилата, всяко от тях завършва с накрайник - пръскаш накрайника със смазката и мъ набутваш колкото се може повече графитна грес.
                Имаш на предвид и самите жила също със графитна грес така ли ?
                Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                Коментар


                  #9
                  Ibiza написа:
                  Имаш на предвид и самите жила също със графитна грес така ли ?
                  Ако има как да вкараш греста няма лошо, защото тази грес не запича като другата. Но все пак за самите жила имам предвид нещо такова http://www.motoshop-bg.com/index.php...roduct_id=2070 . Греста я използвай за накрайниците на жилата.
                  Пунто 1.9D 2002г.

                  Коментар

                  Working...
                  X