Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Километража не отчита правилно Браво 1.9 жтд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Километража не отчита правилно Браво 1.9 жтд

    Тук от няколко дена забелязвам че изминатите километри не са точни,смисъл разстояние от 4 кл,колата отчита 3.6 при средна скорост 70-80 а при по висока ми се струва още повече разликата, и скоростомера ми отчита по малко засякох го с ДЖИПИЕС : ) средна скорост 100 на км,на ДЖИПИЕСА пише 105 и така,как може да се оправи,

    #2
    Обикновено GPS-a отчита по-малко. С какви гуми си?Местя темата, тъй като не е пряко свързана с дизеловите двигатели.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Според мен имаш два варианта:1. Разлика в диаметъра на гумите от стандартни за модела2. Проблем в таблото: а) електроника б) зацапани клеми ( при мен беше това)
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        сигурно 14-ки. и при мен е така.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          slonikon написа:
          сигурно 14-ки. и при мен е така.
          ми аз така я купих наскоро,оригинално с колко е 13,и на теб с колко км ти отчита по малко ?

          Коментар


            #6
            Ако си с 14-ки добре. На браво, иначе, размерите са 14-ки и 15-ки.Аз съм също с браво JTD и винаги по GPS показва по-малко, не в повече. Примерно при 140 по километраж, реално се движа със 130, това по GPS нали. Гумите са ми 185/60/14.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              veselin10 написа:
              Според мен имаш два варианта:1. Разлика в диаметъра на гумите от стандартни за модела2. Проблем в таблото: а) електроника б) зацапани клеми ( при мен беше това)
              Веско, ще подскажеш ли кои букси чисти че при мен ако по табло съм на 140ч реално съм с 120
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Със 14-ки съм,и километража отчита по малко,засякох я със едно рено 19 ,скоро ще направя по дълъг тест със реното беше при 4 км на реното ,на мене ми отчете 3.6 км

                Коментар


                  #9
                  akon123, размера на гумите кажи, моля! Не джантите.
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #10
                    Размерът не може да е много по-различен от оригиналния. За да даде 10% отклонение в изминатото разстояние, каквото казва колегата, трябва гумите да са 205 / 60 / 15, примерно. Щом колегата казва, че са 14, то за 10% отклонение трябва да са 235/60. Такива гуми изобщо не могат да влязат там, или ако влязат - ще опират и колата няма да може да завие както трябва при пълен завой, защото и джантите ще са поне с инч и полоина по-широки. За мен остава отворен въпросът как са измерени 4-те километра, за които се твърди, че има 10% отклонение и защо се твърди само за 4 км, а не за 10, 20 или 17, или дори 8.2? Направено е някакво засичане спрямо някаква кола, за която не се знае нищо и на тази база се търси проблем. Другото отклонение - при 100 км/ч по GPS показва 105 по скоростомер - напълно нормално и според изискванията - 5% отклонение нагоре. Това не значи, че километражът ще отчете по-малко. Отчетеното от километража и от скоростомера са две различни неща.За мен в случая точно измерване би било да се използва софтуер, който да запише точното изминато разстояние по прав и равен участък, без околни сгради, гори, планини, дървета, които да пречат на сигнала, в продължение на поне 10 км, като се ускори съвсем плавно и се спре също съвсем плавно. Ако тогава има отклонение над 2 %, може да се търси някакъв проблем, а не така "Карах с едно Рено 4 км и Реното отчете 4 км, а Бравото - 3.6, значи Бравото има проблем, тъй като при 100 по GPS километражът е на 105." Друг, сравнително точен метод е на магистрала да се занули километражът на някоя километрична табела, да се занули километражът, да се кара до подминаване на поне 10 табели и тогава да се види на 10-тата табела какво е отчел километражът. Табелите до +/- 10 метра са сложени точно през 1 км, което е едва 1% отклонение и може да се считат за много точен показател. Навремето на един приятел Ладата показваше 70 при движение с 50. От София до Приморско пътувахме 6 часа и половина със скорост 120 по километража на Ладата. Вярно, че магистралата беше до преди Чирпан, ама ...

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      veselin10 написа:
                      Според мен имаш два варианта:1. Разлика в диаметъра на гумите от стандартни за модела2. Проблем в таблото: а) електроника б) зацапани клеми ( при мен беше това)
                      Веско, ще подскажеш ли кои букси чисти че при мен ако по табло съм на 140ч реално съм с 120
                      И аз се присъединявам към молбата на колегата - кои букси се чистят?
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Абе куплонзите на кабелите които влизат в таблото. При мен беше точно както Слави го казва. Показваше по-голяма скорост от реалната и съответно повече изминати километри. Свалях таблото за да сменя 2-3 крушки и почистих буксите, защото бяха мръсни (не знам от какво, най вероятно това табло не е било от тази кола, защото кабелите бяха супер чисти, а буксите бяха пъни с мръсотия) след това напръсках с контактен спрей ( не WD40) и нещата се нормализираха. Показва ми верни километри и вярна температура.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #13
                          понеделник ще пътувам по магистрала варна-шумен и ще засека точно колко ми отчита,от табела до табела ,и само да кажа гумите са R14 185/70

                          Коментар


                            #14
                            Т.е. гумите ти са силно неправилни и дават 6% отклонение. Темата придоби доста ясен завършек.А защо караш с такива гуми?

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Т.е. гумите ти са силно неправилни и дават 6% отклонение. Темата придоби доста ясен завършек.А защо караш с такива гуми?
                              Защото колата като я взех преди месец,беше с такива.А какви трябва да са точно за това браво,аз карах пассат 5 до преди месец,и с това браво не съм наясно изобщо.

                              Коментар

                              Working...
                              X