Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превъртели болтове на капака на главата МК2 1.9Д

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Превъртели болтове на капака на главата МК2 1.9Д

    Колеги дайте съвет какво да аги правя тези болтове? В дупката на единя е набивана и бронзова втулка, но и с нея е превъртял и то поради простата причина, че самата втулка не е бива сложена като хората...
    Пунто 1.9D 2002г.

    #2
    Колегa рaзпробии ги aко имa възможност де и им нaпрaви др.резбиПримерно от 6 мм мини нa 8 ммAко ли не пaк с втулки
    Fiat Coupe 2.0 16V TURBO

    Коментар


      #3
      отиваш на стругар и ти прави шпилка в единия край мм,а в другия 6мм,след което разширяваш отвора в главата и го нарязваш и него до 8мм.само ти трябва да измериш дълбоччината

      Коментар


        #4
        http://www.youtube.com/watch?feature...zE#t=224или
        Прикачени файлове
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          На снимките съм показал двата проблемни болта, от които горния се оказа, че няма да стане с навиване на нова резба, защото основата, в която се навива по принцип, се оказа спукана и се наложи да сложа друг болт с гайка отдоло. А колкото до другия болт, днес не ми стигна времето за него, но като го ремонтирам ще ви кажа резултатите. А м/у другото някой може ли да ми каже какво е това подобие на капачка в средата на капака?
          Прикачени файлове
          Пунто 1.9D 2002г.

          Коментар


            #6
            Това не е капачка, а сепаратора на маслените пари от картера. Вграден е в капака.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар

            Working...
            X