Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцане на багажника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцане на багажника

    Колата е комби и има една гадно скърцане в багажната врата. Била е удряна и може от това да се е разместило нещо но не знам как да го оправя. Моля помагайте.

    #2
    Е хубаво че е комби ама какво комби.Оп чак сега видях в друга тема че е Марея.Започни с корите като видиш дали имат луфт, поосле с панти, тампони на генерация.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Това скърцане ако ти кажа ,че се среща при 2/3 от комбитата на мареа ,дали ще ми повярваш Има го при мен,има и при брат ми. Не съм точно уверен от какво е,но имам съмнения,че не е от корите. Направи следното,махни ВСИЧКО от тайниците над калниците,изпразни и мястото за резервната гума,махни и капаците дори на страничните тайници...Абе с две думи,изпразни де що има отзад и карай така,за да провериш как ще е. На всички служебни комбита и баничарки които съм карал,подобно скърцане има и изчезва махайки всичко отзад. Лично на моята кола скърцане не е постоянно и съм уверен,че е от боклуците,които държа до резервната гума-крик,пожарогасител и т.н. Стените на това отделение са гумени и мисля,че там нещо се търка в тях или пък в самата гума и скърца.
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        И аз имам някакво леко скърцане, при завой сякаш повече се усеща и аз мисля, че е от кората
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          Слаба ви е музиката... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Ако със сигурност скърцането е от задната врата, местата за смазване не са много - 2 брави, 2 тампона и 1 уплътнение на вратата. Може да се смажат и двете брави на подвижната броня.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            Има и едно скърцане от мястото, където падащите задни седалки се закопчават за лостчетата горе до коланите. Понеже самите закопчалки са пластмасови, а лостчетата - метални, при триенето скърцат. Аз увих с изолирбанд и изчезна. Друго скърцане откъм комбито не съм имал.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Друга причина за неприятно скърцане е между контактните пластини и пружинните щифтове на инсталацията за задната врата.Имах такъв случай с една брава преди време.Смазах с грес щифтновете и пластините и скърцането изчезна.Пробвай и това.
              brava 1.9.jtd 2001
              punto 1.2 sport 1994
              Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

              Коментар


                #8
                sugarboy написа:
                Има и едно скърцане от мястото, където падащите задни седалки се закопчават за лостчетата горе до коланите. Понеже самите закопчалки са пластмасови, а лостчетата - метални, при триенето скърцат. Аз увих с изолирбанд и изчезна. Друго скърцане откъм комбито не съм имал.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  Munari написа:
                  Друга причина за неприятно скърцане е между контактните пластини и пружинните щифтове на инсталацията за задната врата.Имах такъв случай с една брава преди време.Смазах с грес щифтновете и пластините и скърцането изчезна.Пробвай и това.
                  На Мареа Комби няма пластини и пружини.
                  Stop giving directions, just say "Follow me."
                  Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                  Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                  Коментар


                    #10
                    Аз пък, да чукна на дърво, нямам такова скърцане. Казах и на Краси, вчера като се видяхме, ама той се усъмни. :D Като карам по павета и разни неравности, се чува само трополенето на гумите.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #11
                      На мареята скърцат и допълнителните уплътнения в долната част на вратите,но само при студено време (под 9 градуса)
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар

                      Working...
                      X