Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ за таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ за таблото

    карам от една година фиат брава 1.9тд 75к. Страшно много сам доволен.Преди два дни отворих таблото отпред и се оказа че ми липсват повечето лампи.Купих и без проблеми ги смених но се оказа че има една лампичка на която пише код и тя мига и неште да огасне.Помогнете.Доста четох от форума но има различия в писането.Някои казват че трябва да махна минусувата клема на акумулатора,други плусовата.Някои пишат че трябва да опра двете клеми.Кое е правилно?И оште един въпрос.Кои лампи трябва да светнат при даване на контакт?При мен светват за акумулатора,маслото,ръчната,кода,за ербеците и за абс и за подгряваштите свешти като последните изгасват като се изчака.Има и лампа за вратите но тя не ми свети.Трябва ли?
    фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

    #2
    Първо-лапмата за вратите свети само на модефикациите ELX, а не SX. От тези лампи, които изброяваш е нормално да загасват всички без тази за акумулатора и маслото, които загасват, като запалиш. Има още една лапма с нарисувана на нея дюза, тя също трябва да загасне. Това с мигането на CODE не е добре, хубаво е да идеш на компютърна диагностика.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      тази лампа за дюзата въобще не свети.Трябва ли да свети като е дизелова?Модела ми е SX.
      фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

      Коментар


        #4
        И моята е дизелова и лапмата си свети! Все пак и ние си имаме дюзи! Да не кажа дори, че бензиновите са взаимствани от дизеловите. Ето една схемица... Разчитайки надписчетата долу виждам, че въпросната лампа трябва да свети! Дано по темата се включи някой с мотор, като твоят и сподели. Лампата е номер 17.
        Прикачени файлове
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Моето табло не е такова.

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            Моето табло не е такова.
            Твоето е с половинките километраж и оборотомер! Кръглите, като тези са за моделите след ноември 98-ма. Но тук все пак наблягаме на лампичките...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              моето табло също не е такова нямам оборотомер.Ще проверя защто не свето лампата.Искам да попитам и нешто друго.При смяна на горивния филтър видях кабели закачени за него.Въпроса ми е да не би да има датчик да показва дали е замърсен?И има ли някакъв начин да проверя дали светят всички лампи?
              фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

              Коментар


                #8
                van02 написа:
                моето табло също не е такова нямам оборотомер.Ще проверя защто не свето лампата.Искам да попитам и нешто друго.При смяна на горивния филтър видях кабели закачени за него.Въпроса ми е да не би да има датчик да показва дали е замърсен?И има ли някакъв начин да проверя дали светят всички лампи?
                Няма такъв датчик! Единият датчик дава информация на компютъра дали другата джаджа-подгряващ елемент работи правилно. Просто има система за подгряване на горивото и на самият филтър.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  А как се сваля точно таблото на БРАВОТО,защото не ми свети една лампа?Благодаря!
                  FIAT BRAVO 1.6 16v.2002g METAN-8ст. na 100км

                  Коментар


                    #10
                    sveteca написа:
                    А как се сваля точно таблото на БРАВОТО,защото не ми свети една лампа?Благодаря!
                    Изтегли си "ремонтната" литература за ремонт на Браво/Брава от тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5984 Ще ти е много ценна. Относно таблото ползвай търсачката, много е дъбкана и предъвквана темата, ще откриеш информация. Поздрави!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар

                    Working...
                    X