Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BRAVA 1.8-аритмия при палене сутрин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BRAVA 1.8-аритмия при палене сутрин

    Карам брава 1.8 от няколко дни при палене сутрин, запалва но двигателят се тресе и неможе да се изфорсира. държал съм я около десетина секунди но не подрежда оборотите, гася и паля на ново, никакви проблеми и така всяка сутрин. Някой знае ли от какво може да е това?
    браваааааааааа 1.8i

    #2
    Re: BRAVA 1.8-аритмия при палене сутрин

    маисторчето написа:
    Карам брава 1.8 от няколко дни при палене сутрин, запалва но двигателят се тресе и неможе да се изфорсира. държал съм я около десетина секунди но не подрежда оборотите, гася и паля на ново, никакви проблеми и така всяка сутрин. Някой знае ли от какво може да е това?
    Здрасти аз карам Брава 1.6 и имам подобен проблем на твоя. Сутрин като я паля винаги първия път ми гасне, слд това няма никакъв проблем, но това започна да го прави от както сложих газовата. Според мен това е или запушени дюзи, или филтъра на бензина, но най вероятно са дюзите.
    1.6 16V

    Коментар


      #3
      И моята го прави тоя номер, трябва да я паля с пълна газ за да не загасне от първия път. След като смених температурния датчик и не се оправи мисля че моторчето за празен ход се бъзика, ама си паля с газ и за сега няма да го сменям.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        що не пробвате да изгорите малко червен REDEX?почти съм сигурен че ще се пооправят нещата. поне при мен имаше ефект.но не си мислете че с 10литра бензин е готова работата!!! аз чаках да има някакво подобрение още след първите 100км ама цък НЯМАШЕ.плюс това има и една друга версия за автомобилите с газови уредби че сутрин преобогатявали сместа поради адаптивното самоубочение на ЕКУто ................... и т.н. но си мисля че дори и това да е като покараш 500..700км на бензин и то ще се оправи.

        Коментар


          #5
          Аз лятото изгорих един резервоар с STP, сега пак съм заредил STP + бензин, ефекта е нулев. За това съм се насочил към моторчето.
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            и аз изгорих един резервоар с надежда че ще се оправят нещата ама вече беше късно. инжекторите бяха много здраво запушени.при меп са и малко по специфични с 4 по малки отвора са не с един. ако обаче не се чака до последно като мен може да се оправят нещата с добавка. при мен на бензин изобщо не искаше вече да върви.заведох я доктор той изчисти инжекторите и стана самолет никакъв проблем.след известно време започнах да чуствам пак някакво глъхнене и тогава вече се оправиха нещата с добавката.покарах 500км на бензин с добавка и всичко си се нормализира.

            Коментар


              #7
              BRAVA 1.8-аритмия при палене сутрин

              Изминах около 200км. на бензин и сега е по-добре, но не идеално.Мисля че тази версия със самообучението на ЕКУто ще излезе вярна.Защото когато карам на газ и газта ми започне да свършва после двайсетина километра поддържа високи обороти и на бензин.
              браваааааааааа 1.8i

              Коментар

              Working...
              X