Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разклати се шофьорската седалка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разклати се шофьорската седалка.

    Колеги нещо се случва със седалката. Разклати се като табуретка със счупен крак. Клати се в основата, а не само от облегалката. Какво ли може да се е случило? Седалката е регулираща се по височина.
    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

    #2
    кола

    Няма начин трябва да се наведеш и да видиш или да е свалиш в краен случаи :D
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Откъснало се е нещо отголу. По-добре я демонтирай и погледни защото при мен така се клатеше и след един по-рязък старт навирих краката
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Проблема е ясен. Една заварка се е скъсала. То по-точно е било точкувано. Аз си създадох друг проблем. Единия й болт превъртя в нещо като гайка. Това е някаква планка с резба. Която се движи в четирите посоки вътре в гредата. Тая греда куха ли е? Има ли как да се бръкне да се държи контра?
        Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

        Коментар


          #5
          Имах подобен проблем, даже два.Седалката ми се клатеше винаги. Не можех да се облягам изцяло на нея, защото дясната и страна поддаваше.Свалихме тапицерията и видяхме, че ламарината се е скъсала. Заварихме я с баща ми, но проблема си остана.После се оказа, че и долу при релсите имам скъсана заварка. Заварихме я и там и сега е бетон.ЕДИТ: Ако заварявате, омотай всичко с мокри парцали. Има голяма опасност да се запали седалката от горещия метал и шлак.
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #6
            Гледам на Марея е горе долу същия механизъм. Някой не се ли е заглеждал като махне седалката има ли как да се хване гайката от долу през гредичката?
            Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

            Коментар


              #7
              Deqn написа:
              Гледам на Марея е горе долу същия механизъм. Някой не се ли е заглеждал като махне седалката има ли как да се хване гайката от долу през гредичката?
              Не съм сигурен дали те разбрах правилно, но ще споделя опит.Предполагам говориш за гайките, които са в ламаринените греди на купето и за които се завиват болтовете.На предна лява се беше развалила резбата.Направихме малък отвор челно на гредата. В едно парче желязо с подходящите размери пробихме отвор и навихме резба.Пъхнах го в гредата и стегнах.Довечера ще снимам.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                vgeorgiev написа:
                Deqn написа:
                Гледам на Марея е горе долу същия механизъм. Някой не се ли е заглеждал като махне седалката има ли как да се хване гайката от долу през гредичката?
                Не съм сигурен дали те разбрах правилно, но ще споделя опит.Предполагам говориш за гайките, които са в ламаринените греди на купето и за които се завиват болтовете.На предна лява се беше развалила резбата.Направихме малък отвор челно на гредата. В едно парче желязо с подходящите размери пробихме отвор и навихме резба.Пъхнах го в гредата и стегнах.Довечера ще снимам.
                Ще ти бъда безкрайно благодарен. А решението е доста хитро. Как не съм се сетил. Аз това го напрвих при завиването. Свалих я, новече се стъмваше и ненамерих отворен заварачик да я направи. Жената примрънка, че на следващия ден иска кола и почнах да я слагам. И на 4-тия болт напънах малко повече с гидорето и стана мазалото. Сега болта върви със все гайката си отдолу.
                Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                Коментар


                  #9
                  Ето снимка:След като отрежеш гредата с флекса, законтри старата гайка и пробвай да развиеш.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    vgeorgiev написа:
                    Ето снимка:След като отрежеш гредата с флекса, законтри старата гайка и пробвай да развиеш.
                    Колега това от коя страна е? Предната или задната част на седалката?
                    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                    Коментар


                      #11
                      Предната лява, разбирай до левия крак.
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар

                      Working...
                      X