Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за бързо загряване на купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за бързо загряване на купето

    Някой има ли идея как най-бързо да се стопли купето в студените дни без много чакане. Има ли ефект ако се пусне климатика на топло и вреди ли нешо това?

    #2
    Ако пуснаш климатика и настроиш да духа топло е все едно зимата си напалил печката и си отворил прозорците Климатика има функцията да охлажда, но не и да затопля... Ако искаш по-бързо да се сгрееш просто изчакай в началото без да пускаш парното. Изчакай докато стрелката се отлепи от най-долното си положение (т.е. колата позагрее малко) и тогава пускай!
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Според мен колегата Mazgarev има някаква грешка. Ако настроиш климатика на топло ще си духа топло също толкова успешно, колкото и без да е включен климатика. Това е така, защото щом температурата, която настройваме е по-висока от околната, компресора не се включва и топлото идва от парното. Доколкото знам, за здравето на системата е добре дори и зиме да се пусне климатика в режим охлаждане за няколко минути от време на време.
      Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

      Коментар


        #4
        Щом имаш климатик, сигурно имаш и бутон за въртене на въздуха в купето. Използва се точно за по-бързо затопляне!
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          климатика се пуска само ако има нужда от размразяване на стъклатаили ако са запотенитогава върши идеална работано ако няма нужда от размразяване или сушене - не пускайте климатиканяма смисълосвен примерно веднъж на 2-3 седмици за профилактикаединствено бутона за рециркулация ще помогне малко
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            За климатикът не съм сигурен, но климатроника при темперетури под 5 градуса има защита против замръзване и не сработва.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Има доста ефикасен вариант.Слагаш си на радиаторчето за парното 3 свещи от дизел.Палиш колата, изчакваш 10-на секунди и с копченце и реле ги пускаш. Правят топлина наистина.И най-добре системата да се направи като загрее колата примерно до към 60 градуса, да се изключва системата автоматично.Виждал съм го това изпълнение и наистина върши работа.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                sev написа:
                климатика се пуска само ако има нужда от разразяване на стъклатаили ако са запотенитогава върши идеална работано ако няма нужда от размразяване или сушене - не пускайте климатиканяма смисълосвен примерно веднъж на 2-3 седмици за профилактикаединствено бутона за рециркулация ще помогне малко
                A как точно климатика допринася за размразяването на стъклата? Гледах че на шофьорския сенник имам опътване за размразяване на стъклата и е указано и климатика да се пуска, но се чудех защо.
                Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

                Коментар


                  #9
                  Franchesko написа:
                  sev написа:
                  климатика се пуска само ако има нужда от разразяване на стъклатаили ако са запотенитогава върши идеална работано ако няма нужда от размразяване или сушене - не пускайте климатиканяма смисълосвен примерно веднъж на 2-3 седмици за профилактикаединствено бутона за рециркулация ще помогне малко
                  A как точно климатика допринася за размразяването на стъклата? Гледах че на шофьорския сенник имам опътване за размразяване на стъклата и е указано и климатика да се пуска, но се чудех защо.
                  изсушава въздухаотоплението стопява леда, а климатика "изхвърля" влагата навъниначе ще стане нещо като аквариум :D
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Това със свещите безопасно ли е. Стана ми интересно, но едва ли ще пробвам.
                    Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                    Коментар


                      #11
                      BO написа:
                      Има доста ефикасен вариант.Слагаш си на радиаторчето за парното 3 свещи от дизел.Палиш колата, изчакваш 10-на секунди и с копченце и реле ги пускаш. Правят топлина наистина.И най-добре системата да се направи като загрее колата примерно до към 60 градуса, да се изключва системата автоматично.Виждал съм го това изпълнение и наистина върши работа.
                      Това е интересно да се види :D
                      Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

                      Коментар


                        #12
                        Franchesko написа:
                        A как точно климатика допринася за размразяването на стъклата? Гледах че на шофьорския сенник имам опътване за размразяване на стъклата и е указано и климатика да се пуска, но се чудех защо.
                        Аз предполагам че компресора на климатика се включва и загрява радиатора (както се случва и лятото), от там температурата на антифриза се повишава по-бързо и купето се затопля.

                        Коментар


                          #13
                          tomny написа:
                          Franchesko написа:
                          A как точно климатика допринася за размразяването на стъклата? Гледах че на шофьорския сенник имам опътване за размразяване на стъклата и е указано и климатика да се пуска, но се чудех защо.
                          Аз предполагам че компресора на климатика се включва и загрява радиатора (както се случва и лятото), от там температурата на антифриза се повишава по-бързо и купето се затопля.
                          Това вече ми звучи логично.Мерси
                          Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

                          Коментар


                            #14
                            Аз предполагам че компресора на климатика се включва и загрява радиатора (както се случва и лятото), от там температурата на антифриза се повишава по-бързо и купето се затопля.Това вече ми звучи логично.Мерси
                            Не е толкова логично - за да се загрее топлината трябва да дойде отнякъде това означава че другото тяло се охлажда ...Климатика изсушава въздуха като изстудява вътрешния обменник и влагата от въздуха кондензира върху него ...

                            Коментар


                              #15
                              Franchesko написа:
                              tomny написа:
                              Franchesko написа:
                              A как точно климатика допринася за размразяването на стъклата? Гледах че на шофьорския сенник имам опътване за размразяване на стъклата и е указано и климатика да се пуска, но се чудех защо.
                              Аз предполагам че компресора на климатика се включва и загрява радиатора (както се случва и лятото), от там температурата на антифриза се повишава по-бързо и купето се затопля.
                              Това вече ми звучи логично.Мерси
                              не е логичноако колата не е загряла - термостата е затворен и водата се върти само по вътрешния кръги даже да се стопли радиатора - това няма да помогне
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X