Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

буксуване на съединител, punto 04 1.3 multijet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    буксуване на съединител, punto 04 1.3 multijet

    здравейте, възможно ли е на този двигател съединителя да буксува при по-голям напън от нещо различно от изхабен съединител ?става въпрос за punto 2004та година, с 1.3 multijet дизеловият двигателима ли някакво регулиране на съединителя или е с маслена помпа и не се регулира ? направо за смяна на съединител ли съм ?благодаря ви предварителнопоздрави!

    #2
    Дефинирай бУксуване.Даваш газ оборотите скачат, колата не ускорява ли ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      извинявам се за правописната грешкаще се опитам да го опиша, при подаване на пълна газ някъде около 1800 оборота, оборотите скачат сякаш съм на полу-съединител след което спадат и колата започва да набира нормално без такива скоци в оборотите, но това се случва при напълно отпуснат съединителслучва се предимно на втора предавка, мисля, че и на 3та но съвсем леко се усещанаподобява поведение при каране на лед или хлъзгаво, но стана вчера на топлото време с хубави пресни гуми, в смисъл пробуксуване на гумите е напълно изключенопоздрави

      Коментар


        #4
        Според описанието ,най-вероятно е износен съединител.Не отлагай ремонта за да не се наложи и смяната на маховика.
        brava 1.9.jtd 2001
        punto 1.2 sport 1994
        Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

        Коментар


          #5
          можете ли да ми кажете този двигател със жило ли е за съединителя? и какво имаш предвид да не се наложи смяна на маховика ?поздрави

          Коментар


            #6
            danny написа:
            можете ли да ми кажете този двигател със жило ли е за съединителя? и какво имаш предвид да не се наложи смяна на маховика ?поздрави
            Колегата казва, че може да се разбие и маховика и тогава си приготвяш доста повече пачка...

            Коментар


              #7
              На този двигател не беше ли маховика обикновен за разлика от 1.9 JTD? Ако е така си взима само съединител комплект и това е.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                маховикът е обикновен едномасовсъединител намерих на валео 260лв и 140 работамерси за помощта поздрави

                Коментар


                  #9
                  съединителят е сменен, работи нормално, но сега педала за съединителя ми се струва много по-лек, това нормално ли е ?поздрави!

                  Коментар


                    #10
                    danny написа:
                    съединителят е сменен, работи нормално, но сега педала за съединителя ми се струва много по-лек, това нормално ли е ?поздрави!
                    Ако педала е по - мек, идеално е тогава

                    Коментар

                    Working...
                    X