Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсано жило на съединителя МАреа 1,9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсано жило на съединителя МАреа 1,9 ТД

    Здравейте колеги , няма какво да описвам особенно , но факт е , е жилото на съединителя замина , и то не самото жило , а пластмасовата скоба която се хваща за педала . Иначе самото жило си се движи без никакви проблеми в кожуха си , но явно с времето пластмасата е остаряла и се е спукала!Та въпросът ми е , някой ако е сменял жилото и има представа как става да сподели , доколкото прочетох постове на колеги (само ,че за бензинови двигатели , незнам дали тук е същото) , процедурата не е изобщо сложна и трудоемка !Но дали е така?Ще съм благодарен ако някой сподели малко опит!
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    #2
    Единия път като ми се счупи въпросната пласмата, типично по български, взех една бургиика 4мм (20-30ст) и едно болче с гайка (няма и 10ст), пробиваш слагаш болта и леко притягаш. Ако жилото си се движи спокойно в кожуха няма да имаш ядове

    Коментар


      #3
      Даже съм замислил да го сваля и въпросната пластмаса да я направя метална и да се свърши веднъж завинаги , защото новите които гледах са направени от същата пластмаса изглеждаща доста ненадеждна. Въпроса е как се демонтира ?
      Fiat Marea Weekend
      HLX 1,9 TD 100
      1999

      Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

      Коментар


        #4
        Ще трябва да сменяш съединител. Аз също си направих метално, на мястото на пластмасата и след не много време се скъса самото жило.
        fiat brava 1.6 16v 96г

        Коментар


          #5
          Реже се жилото, после в новата вече метално изработена се прекарва срязаното жило и с хидравлична преса се прави пъпка да не се връща. Става и с кербовачни клещи ако познаваш някой от енергото.

          Коментар


            #6
            milenski666 написа:
            Ще трябва да сменяш съединител. Аз също си направих метално, на мястото на пластмасата и след не много време се скъса самото жило.
            Нещо не хванах логиката между счупеното ухо на съединителя и смяната на съединителя?Педала си се движеше съвсем леко , позицията на която отделя съединителя е перфектна , няма никакви симптоми на износен съединител ! Просто с времето тази пластмаса е остаряла като материал и се е счупила !
            Fiat Marea Weekend
            HLX 1,9 TD 100
            1999

            Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

            Коментар


              #7
              tomito9902 написа:
              milenski666 написа:
              Ще трябва да сменяш съединител. Аз също си направих метално, на мястото на пластмасата и след не много време се скъса самото жило.
              Нещо не хванах логиката между счупеното ухо на съединителя и смяната на съединителя?Педала си се движеше съвсем леко , позицията на която отделя съединителя е перфектна , няма никакви симптоми на износен съединител ! Просто с времето тази пластмаса е остаряла като материал и се е счупила !
              За да се къса жилото имаш проблем със съединителя. Като си смених съединителя следдве късания на жила и всичко си е ок.
              fiat brava 1.6 16v 96г

              Коментар

              Working...
              X