Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто 1.1 странен проблем след сваляне на акумулатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат пунто 1.1 странен проблем след сваляне на акумулатора

    Здравейте колеги,закъсах с моята фиатка. Свалих акумулатора след това ,като го сложих колата започна да държи всякакви обороти високи,ниски,средни всякакви ,гасне и т.н. Преди да го сваля колата си работеше нормално,еднакви обороти държеше и не гаснеше.Сега ,като тръгна до 3000 оборота направо все едно забива муцунка и не иска да върви грам.П.С. Колата е фиат пунто 1.1 95г.

    #2
    Само предположение - да не би да иска цикъл по самообучение на стъпковия мотор?

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Само предположение - да не би да иска цикъл по самообучение на стъпковия мотор?
      Това животоно няма такива екстри :D По скоро прилича на бедна или много богата горивна смес или проблем с помпата, или инжектора пикае место да пръска , ако кара бензин. Горивната смес не е както трябва. (Свали си филтърната кутия и виж какво прави инжектора вижда се) Лично на мен беше се помъкнал(не знам как ,вероятно от детонация паткане при работа на газ понякога го прави като види зор докато се развърти мотора )и пикаеше место да пръска.Понеже карам на газ но съм си направил ръчно спиране и пускане на помпата и я пускам от време на време да повърти. В случая я включих и както си карах на газ колата ми угасна и се задави.Понеже инжектора не оплътнявал както трябва и пикаел и вкара бензин при работа на газ и колата се дави.Оправих му оплътнението и всичко е ток жица. Та виж какво прави инжектора ти.А може и нещо с кабел или свещ. Колега сигорен ли си че ти работят и 4те цилиндъра ? Дай малко повече информация.Карам същото чудовище на бензин газ и квото има ...
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        пробвай следнотооткачи акумулатора за 1 часзакачи гозапали колата без газ и я остави да работи на място без да подаваш газ за 15 минутизагаси я - за 2 минутизапали я и пробвай как се държи

        Коментар


          #5
          Fiat_Punto11 написа:
          ogi28b написа:
          Само предположение - да не би да иска цикъл по самообучение на стъпковия мотор?
          Това животоно няма такива екстри :D По скоро прилича на бедна или много богата горивна смес или проблем с помпата, или инжектора пикае место да пръска , ако кара бензин. Горивната смес не е както трябва. (Свали си филтърната кутия и виж какво прави инжектора вижда се) Лично на мен беше се помъкнал(не знам как ,вероятно от детонация паткане при работа на газ понякога го прави като види зор докато се развърти мотора )и пикаеше место да пръска.Понеже карам на газ но съм си направил ръчно спиране и пускане на помпата и я пускам от време на време да повърти. В случая я включих и както си карах на газ колата ми угасна и се задави.Понеже инжектора не оплътнявал както трябва и пикаел и вкара бензин при работа на газ и колата се дави.Оправих му оплътнението и всичко е ток жица. Та виж какво прави инжектора ти.А може и нещо с кабел или свещ. Колега сигорен ли си че ти работят и 4те цилиндъра ? Дай малко повече информация.Карам същото чудовище на бензин газ и квото има ...
          Работи си всичко както трябва, това стана само от едно сваляне на акумулатора :D Ще пробвам това което каза колегата със свалянето на акумулатора за 1 час и да я оставя да работи после.Ще пиша ,ако има развитие и как е оправен проблема.Мерси за съветите.

          Коментар


            #6
            Може и проблема да е в температурен датчик има ги 2 броя или в стъпковото моторче. Пали ли лесно ? Или с доста зор. Като загрее как са нещата ?
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Колата си пали лесно ама на първото палене падат оборотите ако не и дам малко жега,на второто палене си държи без проблем ,като загрее си работи нормално.Направи ми впечатление ,че не всеки път го прави това с оборотите и не глъхне.После решава почва да глъхне малко и спира.Това с акумулатора не го пробвах нямам много бензин,но при първа възможност ще го пробвам.

              Коментар


                #8
                Re: Фиат пунто 1.1 странен проблем след сваляне на акумулато

                kN написа:
                Здравейте колеги,закъсах с моята фиатка. Свалих акумулатора след това ,като го сложих колата започна да държи всякакви обороти високи,ниски,средни всякакви ,гасне и т.н.
                А защо се наложи да сваляш акумулатора? И още един въпрос: колата с газова уредба ли е?
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Re: Фиат пунто 1.1 странен проблем след сваляне на акумулато

                  snake написа:
                  kN написа:
                  Здравейте колеги,закъсах с моята фиатка. Свалих акумулатора след това ,като го сложих колата започна да държи всякакви обороти високи,ниски,средни всякакви ,гасне и т.н.
                  А защо се наложи да сваляш акумулатора? И още един въпрос: колата с газова уредба ли е?
                  Дадох го на един приятел за 2-3 минути,на бензин е само.

                  Коментар


                    #10
                    Щом нищо друго не е правено, това което ми хрумва, е: при свалянето/свързването на акумулатора да си оставил минуса сам (а минусът, за разлика от плюса, не "обича" да е сам) и нещо електрическо да се е прецакало по веригата в момента, в който си изключвал/включвал клемата на плюса на акумулатора.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Иска повече Жопки Нищо повече и газова уредба а и по 3-4 литра масло от време на време ... и газ до лютеницата
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар

                      Working...
                      X