Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ми снимка на кутията за въздушния филтър на Bravo 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ми снимка на кутията за въздушния филтър на Bravo 1.8

    Възможно ли е някой с кола като моята да направи снимка на въздушния си филтър, за да видя за какво иде реч, като разположение и въздухопроводи? Широчината над подкланика е 15см. Демек тая кутия не трябва да е по-голяма от 15 см, за да пастне там. Също така само 2 въздухопровода ли влазат в нея? Нещо друго влаза ли, закачва ли се. Какво представлява?Грешен раздел -> Преместена. Редактирано заглавие.Моля мисли къде пускаш темите си и с какви заглавия!Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Моята Брава е 1.6, но дано ти помогна.http://masterkar.snimka.bg/automobil...2124Иначе най-лесно "вкарване" на място на нова кутия за въздушен филтър става като свалиш джантата и подкалника и оттам я провреш! И имай предвид, че има леви и десни - установих го от собствен опит. И трудно се намират напълно здрави 2-ра употреба.И една "изплагиатствана" снимка от колега който продава на части 1.8 по-надолу:http://tisho1bravo.snimka.bg/automob...41788.30044520
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      Ахм. Ясно. Мерси. Тя кутията не се ли слага отгоре и да се затяга или трябва от подкалника да я промушваш? Има ли някакви специални държачи, които я държат. При мен е махната и е сложен спортен филтър. Мисля да купя кутия сега, но не знам дали ще мога да я сложа, ако случайно има някакви отделни пластини, които я крепят и се завиват болтчета в тях. Че при мен около филтъра ми не виждам места за завиване на болчета. Или май имаше 1. http://tisho1bravo.snimka.bg/automob...8.30044520На тази снимка, долу в десният край на кутията виждам някаква пластина, която вероятно държи кутията?Друг въпрос: В кутията 2 въздуховода ли влазат само? Един гумен от пред, който добавя свежият въздух и този отзад. Нищо друго? И филтър в кутията. Ето при мен как са нещата.
      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

      Коментар


        #4
        Долната част се монтира през подкалника. Махаш гумата и подкалника и навираш нагоре. Държи се с 2 болта.П.П. Може и 3 да са болтовете.
        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

        Коментар


          #5
          Ето една снимка на долната част на кутията:http://masterkar.snimka.bg/automobil...3267Малко е счупено отзад едното ухо в което влиза горната част на кутията... Та тази част влиза през подкалника - закрепва се с 2 болта през ушите на кутията отпред и отзад, както и отдолу-отпред има пластмасово чопче което влиза в отвор т.е. долната част има 3 крепежни точки: този отвор и 2-та болта. В долната част влиза входящия маркуч за въздуха.След като поставиш долната част, в нея поставяш възд. филтър и върху него се поставя горната част на кутията. Тя се закрепва с 4 болта към долната част, а отзад има 2 чопчета които влизат в 2 уши (на снимката която съм ти постнал едното е счупено). Към горната част се закрепва маркуча от твоята снимка на която е сложен спортния филтър.Общо взето е елементарно слагането на кутията - само трябва да си намериш здрава (всички места на закрепване да са здрави).
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #6
            Ахм. Мерси много. Човек от който мисля да купя кутията, каза, че нещо не вижда резонаторната отдолу на тая снимка? Нямам никаква представа как е тази кутия? Ще ми трябва ли и тя? Или да взема само за филтъра?
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              qnkov написа:
              Ахм. Мерси много. Човек от който мисля да купя кутията, каза, че нещо не вижда резонаторната отдолу на тая снимка? Нямам никаква представа как е тази кутия? Ще ми трябва ли и тя? Или да взема само за филтъра?
              Резонаторната кутия е отделна друга кутия, но сигурно твоята си стои? Предполагам!Къде се намира: В долната част на кутията на възд. филтър влиза в отвора широк въздуховод. На този широк въздуховод отдолу има съединен по-тесен въздуховод - на този тесен въздуховод от другия му край е въпросната резонаторна кутия! Едва ли някой си е играл да я сваля нея, но ... Погледни там ли е!П.С. Написаното е за 1.6, за 1.8 не знам как е точно. Мисля, че входния отвор на долната част на кутията на възд. филтър е по-различен малко, но ... Търси си кутия на възд. филтър от 1.8 или някой друг да каже има ли разлика между 1.6 и 1.8 двигателите по отношение на кутията на възд. филтър.
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                Махал съм целият филтър. Другия кутия не съм виждал. Ти говориш, че седи на онзи въздухопровод, който се вижда на снимката, дето идва от страна на предницата? Е, само гума е, ако говориш, че на него седи някъде тая кутия. Но все пак утре ще проверя пак дали има кутия качната на тоя въздухопровод.
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #9
                  qnkov написа:
                  Махал съм целият филтър. Другия кутия не съм виждал. Ти говориш, че седи на онзи въздухопровод, който се вижда на снимката, дето идва от страна на предницата? Е, само гума е, ако говориш, че на него седи някъде тая кутия. Но все пак утре ще проверя пак дали има кутия качната на тоя въздухопровод.
                  Не е на тоя въздуховод, а на този който влиза в долната част на кутията - той е по-твърд, не е гумен - нещо такова е http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1. А този на твоята снимка, дето идва от страна на предницата, влиза във въздуховода който влиза в кутията - горната снимка. Е именно на въздуховода който влиза в кутията отдолу има прикрепен друг с по-малък диаметър, на другия край на който е въпросната резонаторна кутия.П.С. Всъщност вместо да се обясняваме толкова, защо не погледнеш някоя Брава/Браво 1.8 която има въпросната кутия за въздушния филтър за да придобиеш представа какво ти трябва!
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    Знам 2-ма с Браво, но и те са със спортни филтри. Тази кутия си е част от въздушния филтър и без нея не става?
                    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                    Коментар


                      #11
                      Влез с твоя VIN номер в eper (http://eper.italauto.com.ua:7080/navi?FORCED=TRUE/) и разгледай.Ето при мен как е:http://eper.italauto.com.ua:7080/ema...773&height=589
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        Мерси. Да попитам друго. Освен от Fiat Bravo 1.8, от коя друга кола би станала кутията? Нещо не мога да я намеря, ако не да търся и от други коли? От марея 1.8 не става ли или е друга?
                        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                        Коментар


                          #13
                          Всичко що е 1,6 и 1,8 става.
                          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                          Коментар


                            #14
                            Някой ми беше казал, че трябвало от 1.8. Ма не помня дали беше от тоя сайт, понеже на 1.6 се различавала кутията. Имало 2 модела. Някакви такива помня. Някой друг да потвърди, че от 1.6 кутията е същата и става за 1.8?
                            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                            Коментар


                              #15
                              Има разлика в горната част(капака) . Аз в момента съм с малкия, който не е от 1,8 и нямам никакви грижи. То няма и как да имам...
                              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                              Коментар

                              Working...
                              X