Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СМЯНА НА МАСЛО И ОБОРОТИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СМЯНА НА МАСЛО И ОБОРОТИ

    Здравейте на всички,скоро се регистрирах, но доста четох форума и някъде не срешнах два болни за мен въпроса - някъде да има графики на оборотите при определени скорости на различните модели БРАВА и колко е масло се сменя (но не инфото от книжката).1. Проблема при мен е, 4е смених маслото на 7500км (колата е нов внос на 120000 км вече ). Сложих ELF 10w 40, като купих 4 л и филтър на Шампион за Брава 1.4 12V. Оказа се , че след като ми сложиха 2.8л масло, мина над MAX на щеката. Колко масло слагате колеги вие на този модел : БРАВА 1.4 12V 75 коня?2. Ако някой има линк за скорост/обороти ще съм му много благодарен

    #2
    2,8 e малкоаз слагам около 3,5 литра, въпреки че по книжка са 3,8за твоята по книга е 4,1
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      и според мен е малко, пак и колата издава по-различен звук след това, но датчика не отчита, че има малко масло, пак и проверявам и двигателя. Възможно ли е да не са оставили маслото да изтече цялото от предния път?

      Коментар


        #4
        svetgest написа:
        и според мен е малко, пак и колата издава по-различен звук след това, но датчика не отчита, че има малко масло, пак и проверявам и двигателя. Възможно ли е да не са оставили маслото да изтече цялото от предния път?
        ами освен да не са източили докрай старото маслои сега да е мешаница
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          sev написа:
          svetgest написа:
          и според мен е малко, пак и колата издава по-различен звук след това, но датчика не отчита, че има малко масло, пак и проверявам и двигателя. Възможно ли е да не са оставили маслото да изтече цялото от предния път?
          ами освен да не са източили докрай старото маслои сега да е мешаница
          или щеката за измерване да не е оригиналната от колата
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар

          Working...
          X