Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

браво 2.0 20в не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    браво 2.0 20в не пали

    колеги от известно време имам следния проблем с бравото на студен мотор пали без проблеми и върви докато не го изгася след това няма палене следваштите 2 часа след като изтине колата пали отново не прекъсва и не гане в движение веднъж запалена върви без проблем до следващото гасене сменил сам датчик колянов вал и температурен датчик без резултат някои срещал ли е подобен проблем благодаря ви предварително

    #2
    Насочи се към ревизия на стартера Щалтера най вероятно е аут.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Комутатор или компютър за ремонт. Като казвам не смяна на компютър, а ремонт
      Пунто 1.9D 2002г.

      Коментар


        #4
        Mapu0o написа:
        Комутатор или компютър за ремонт. Като казвам не смяна на компютър, а ремонт
        Къде се намира този комутатор при петака, че и аз искам да го проверя - ей така за мое успокоение.Аз ще заложа на най гадното - датчик разпределителен вал.Без тестер само ще си гадаем, а ти ще сменяш ненужно разни компоненти.

        Коментар


          #5
          колега-симптомите са на починал датчик на разпределителния вал

          Коментар


            #6
            kaci написа:
            Къде се намира този комутатор при петака, че и аз искам да го проверя - ей така за мое успокоение.Аз ще заложа на най гадното - датчик разпределителен вал.Без тестер само ще си гадаем, а ти ще сменяш ненужно разни компоненти.
            Не разбрах какво е ПЕТАКА само
            Пунто 1.9D 2002г.

            Коментар


              #7
              Пет цилиндров мотор - петак (не петаче).

              Коментар


                #8
                това е комутатор за купе 1.8 би трябвало на 20v да е подобен или същия. иначе незнам къде точно се намира на петака, би трябвало да е някъде отгоре покрай двигатела
                Прикачени файлове
                Пунто 1.9D 2002г.

                Коментар


                  #9
                  ще опитам да потърся комутатора след като е по-лесния вариант защото знам къде се намира датчика на разпределителния вал и как се сменя аз го имам на стария си мотор ако се окаже той поне няма да купувам

                  Коментар


                    #10
                    Не си губи времето с търсене на нещо което при твоя мотор липсва

                    Коментар


                      #11
                      за комутатора ли говориш?

                      Коментар


                        #12
                        Да.

                        Коментар


                          #13
                          значи нямам комутатор да се ориентирам към датчика на разпределителния вал така ли колега имам го нищо не губя ако го сменя така или иначе

                          Коментар


                            #14
                            Ориентирай се към диагностика и то когато колата не иска да запали.Предполагам не знаеш къде се намира и как се сменя този датчик щом толкова лесно се навиваш на смяна

                            Коментар


                              #15
                              напротив знам всичко къде е на тази кола имам я от 5 год 2 пъти съм свалял мотора веднаж за ремонт а втория за подмяна с друг не казвам че е лесно но не е и невъзможно

                              Коментар

                              Working...
                              X