Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Толкова ли е икономично с 1,6 16V на извънградско каране?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Ами то каквото и да се изпише тук, все някой няма да повярва. :D За мен е факт обаче, че в Западна Европа Стилото гореше повече, отколкото в България. Да, факт е и че средната скорост на движение според комп на колата беше 87 км/ч, докато за България отчитам стойности в диапазона от 57 до 63 км/ч. И все пак говорим за сравнение основно за движение по магистрали (на запад) и по двупосочни пътища (и тук таме някоя магистрала) в България. Фактите обаче говорят сами. За екскурзията която направихме София-Плитвице (Хърватска)-Венеция-Монако-Авиньон-Марсилия-Барселона-Аликанте-Барселона-Рим (ферибот)-Сан Джиминяно-Флоренция-Загреб-София изминахме почти 5900 км със среден разход от 7.5/100 (включва се целия път). Няма как и да е другояче, при положение че по магистралите там рядко се кара с по-малко от 110 (стремях се да карам в диапазона 110-140 км/ч и с малки изключения успях) а задръствания има противно на мнението битуващо в България.Та ... за българските стандарти говорим в темата. Обичайно постигам разход 5.8-6.5 за извънградското каране, а в София е 9.5-10.5. Колата е Фиат Стило, 1.6 16V
    Stilo 1.6 16v

    Коментар


      #77
      Оо, за в града, никаква икономия, на мен дори ми се движи между 11,2 и 11,5 градското, а с климатик да не говорим. И пак да повторя, извънградското е около 7 ако се мери правилно при липса на бордови комп. Онова за икономичноста отдавна беше опровергано в тази тема. Аз се чудя за къкви условия е направен този двигател - за между селско каране ли незнам, ама определено не е за градско.
      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

      Коментар

      Working...
      X