Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Толкова ли е икономично с 1,6 16V на извънградско каране?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Толкова ли е икономично с 1,6 16V на извънградско каране?

    В последната дистанция пробег - извънградско, от 656 километра ударих джакпота - разход само 5,636 литра на сто. ( както и да го смятам отиване и връщане от Русе до София и обратно - с 37 литра толкова дава). Вие имате ли такъв разход поне понякога - или на мен заради гумите нещо не ми показва правилно?
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    #2
    Re: Толкова ли е икономично с 1,6 16V на извънградско каране

    niko_ymn написа:
    В последната дистанция пробег - извънградско, от 656 километра ударих джакпота - разход само 5,636 литра на сто. ( както и да го смятам отиване и връщане от Русе до София и обратно - с 37 литра толкова дава). Вие имате ли такъв разход поне понякога - или на мен заради гумите нещо не ми показва правилно?
    дапри мен разхода на бензин при 90 км/ч е 5,6-5,8/100
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      верно е ...не се шашкай
      forza forever

      Коментар


        #4
        Възможно е, разбира се!Имай предвид, че по магистралата има много наклони, които при спускането ако взимаш по инерция ще спестиш още повече!
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Пфу, каква голяма разлика от градско каране! Аз докато гаснеше и за да не гасне на всяко кръстовище съм засичал двойно и тройно повече (10,5 до 13,9) понеже се налагаше да форсирам по светофарите за да не я изпусна - добре, че поне това се оправи - сега почвам да смятам в града колко ще харчи. Извода е като ще излизам някъде да ходя поне извън града за да ми е изгодно както съм на бензин. Аз забелязах, че магистралата от стара планина се спуска към северна България и доста пусках на свободна - дори се засилваше с 5тима натоварена и само от време на време спирачки. А междо другото на гумите ми 165/75 R14 освен всичко друго - пише Fuel Saver (Пестящи гориво). И ми отчита май само 97 или нещо такова от всеки 100 км щото цялата разходка ми излезе 636 км по километраж, а по мои сметки трябваше да е поне 656 защото доста пообикалях градско и в русе и в плевен и в софия ... но нищо де - поне така по-бавно ще навъртам километри - да изглежда като нова.
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #6
            niko_ymn написа:
            ...Аз забелязах, че магистралата от стара планина се спуска към северна България и доста пусках на свободна - дори се засилваше с 5тима натоварена и само от време на време спирачки. ....
            Toва, че като изключиш от скорост по баир спестяваш, е една често срещана заблуда. Когато си на скорост без да подаваш газ разходът е по-малък, макар и с малко. По-важното е, че изключването от скорост не е много добра идея поради ред причини.
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Изглежда имаш предвид, че при принудителен празен ход се прекратява подаването на гориво. Само че едновременно с това намалява и скоростта на движение (двигателят действа като спирачка). Пресилено е да се говори за заблуда - зависи от скоростта и наклона (и съответно какво разстояние за колко време ще измине колата).А би ли споделил поне основните причини, поради които изключването от скорост не е добра идея (без случая при движение в завой и при хлъзгав път)?
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                относно темата:Ами колега незнам на бензин,щото съм на газ ама аз засичах софия-несебър-софия,от Чирпан до София със скорост 160-180 км/ч,ми даде 9/100газ....на бензин не съм засичал.

                Коментар


                  #9
                  значи ако беше карал с точния размер гуми - 103 км по километража = 100 реални км
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    sev написа:
                    значи ако беше карал с точния размер гуми - 103 км по километража = 100 реални км
                    напротив - така както ти казваш щеше да е ако карах с по-малки по диаметър - а аз карам с по-високи така че от реалната дистанция брояча се завърта по-малко пъти (периметър на окръжност нанесен върху асвалта няколко пъти го обаснява) за да е вярно това което казваш трябва да е написано 103 реални = 100 показани на километража (656 реални в моя случай = 636 отброени от километража).Не схванах - ако съм оставил на свободна съм изгарял горивото за празен ход и 900 оборота а ако не бах на свободна горивото за 2500 оборота при 90 км/ч двигателя го държи някакси зад инжекторите и то не се изразходва - така ли е чак направена електрониката - я се мотивирайте малко, че ми стана интересно.Инъче за предимствата да си на скорост знам, ама при определени метеорологични условия може и поинерция - то не е камион.
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #11
                      niko_ymn написа:
                      напротив - така както ти казваш щеше да е ако карах с по-малки по диаметър - а аз карам с по-високи така че от реалната дистанция брояча се завърта по-малко пъти (периметър на окръжност нанесен върху асвалта няколко пъти го обаснява) за да е вярно това което казваш трябва да е написано 103 реални = 100 показани на километража (656 реални в моя случай = 636 отброени от километража).
                      да, прав сиобратното ено разлика е 4, а не 3/100 кмзначи е още по-икономична колата :D
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        trustworthy написа:
                        Toва, че като изключиш от скорост по баир спестяваш, е една често срещана заблуда. Когато си на скорост без да подаваш газ разходът е по-малък, макар и с малко. По-важното е, че изключването от скорост не е много добра идея поради ред причини.
                        Интересно ми е да разбера няколко причини поради които е непрепоръчително шофирането по инерция, като изключим лошите метеорологични условия!На мен например ми се струва излишно да подаваш газ по склон! Защото моторната спирачка убива скоростта и ти трябва да я компенсираш по някакъв начин!Колега, каква е точно заблудата дай малко светлина за да не говорим само по принцип
                        FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                        FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                        FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                        Коментар


                          #13
                          Да.
                          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                          Коментар


                            #14
                            Да толкова ти е разхода приблизително и аз като го смятах София-Благоевград излезе около 5.5 литра!При скорост обаче не повече от 110-120 но в тези рамки!
                            Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
                            Обичам Родината,мразя държавата!

                            Коментар


                              #15
                              Да размера на гумите е от значение !

                              Скоро си купих Типо 1,6 DOCH; направо с гуми 165/80/R14 а оригинално трябва да е със 165/70/R13 т.е според калкулатора на www.avtogumi.com Километража показва 90Км/ч при реални 100Км/ч. т.е. ще показва по-малко минати километри -> би трябвало да харчи по-малко! Да ама хора печени автомобилни инженери ми казват, че по- големия радиус ще доведе до по-голям разход на гориво -> файда няма да има. Аз не зная дали е така защото още нямам гуми R/13 но На извънградско при 130 Км/ч ми даде 6,4л. Със Големите гуми. Скоро ще опитам и със R/13 и ще видя пак разхода по същия маршрут и скорост. За да установя истината.
                              Fiat Tipo 1.6 DOHC

                              Коментар

                              Working...
                              X