Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на антифриз

    Колеги, имате ли информация за това колко антифриз е нормално да се загуби(разход) при положение че няма течове и др.подобни да кажем на 10 000 км. Марея 1,8 16V
    Марея 1,8 16V

    #2
    ...

    Коментар


      #3
      Re: Разход на антифриз

      eman написа:
      Колеги, имате ли информация за това колко антифриз е нормално да се загуби(разход) при положение че няма течове и др.подобни да кажем на 10 000 км. Марея 1,8 16V
      0явно има пропуск някадеколко доля за 10 000?но не се притеснявай ако са 50-100 грамаможе единия път да си гледал количеството когато колата е била топла примерноили е имало наклон
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        а може и да е мокро някъде под таблото.дано да не е от това.на мен ми предстои смяна на радиаторче.
        punto 1.2 16v sporting

        Коментар


          #5
          Някаде около 100 гр. ще е доливането, но доколкото проверявам нямам теч под таблото.
          Марея 1,8 16V

          Коментар


            #6
            Колега, 100гр не трябва да те притесняват, когато ми слагаха газовия инжекцион, съответно ми доляха антифриз след свързването на изпарителя, и понеже колата е била топла се наложи да долея като се прибрах ( естествено на следващия ден при студена кола) около 300 гр и вече месец и половина нивото на антифриза си ок.Така , че долей при студена кола и проверявай сутрин преди палене как е нивото.Поздрави.
            Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

            Коментар


              #7
              Благодаря за инфото!
              Марея 1,8 16V

              Коментар


                #8
                Да не отварям нова тема, тук ще питам:аз доливам около литър (+- 200гр.) на 3-4 000км. вода в радиатора (в момента най-вероятно няма никакъв антифриз вътре). Става въпрос за Темпра 1.6 карбуратор. Къде може да е проблема (карам на газ, ако това има някакво значение)? И... от къде се източва течността от охлаждащата система? Никъде не видях пробка, само под датчика маркуч (мисля си да го махна и от там да изтече каквото има, пада се най-ниската точка, която е свързана към радиатора). Че ще се сменя с антифриз, и да не ходя до сервиза за едно изливане/наливане, мисля сам да го направя. Ще се радвам на всякакви съвети.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар

                Working...
                X