Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Потропване в ходовата част?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Потропване в ходовата част?

    абе от извесно време имам едно тропане отпред отляво, не се чува винаги, и по скоро се чува не при дупка и при неравности, примерно паваж, естествено закараха я в Александър Ауто, и тия тъпаци ми се обаждат после че са ми сменили левия носач...първо, тропането и те го чуха че е отдясно, и второ не ме попитаха да сменят ли, ми направо го сменили и ме поставиха пред свършен факт, та 72лв носач и 25 лв работа, и тропането си остана, и оня ми раздува тая кола за мене отдолу е перфектна, гледаха я на подемника цифра време, и ми вика че сменил носача, щото нямало нищо друго по ходовата част за смяна, разправя ми "аз досега не съм виждал браво със здрава кора под мотора, колата е супер, отрпед разглобявахме сичко, амортесьори, шарнири, макферсони, всичко е здраво", много хубаво ама ми взеха парите и тропането остана, та мисълта ми е има ли някой идея какво може да е това, и къде другаде да я закарам (александър ауто ги знаех като добър сервиз за италиански коли, ма са ме издразниха)??
    ex Fiat Bravo GT

    #2
    Re: Потропване в ходовата част?

    Mitko написа:
    Ами вземи я огледай хубаво. Ако е носач ще го усещаш и при по разко потегляне. На мен ми прилича на носач
    ми десния носач го смениха, въпреки че тропа отляво, казаха че са разглобили почти всичко отпред и било здраво, после пред мене двама майстора я гледаха отдолу на подемника близо 30 мин с едно лостче подмушваха тук и там и казаха че не могат да намерят нищо обезпокоително...П.С. при рязко тръгване го няма тропането..
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      #3
      Аз бих ти препоръчал да провериш в някой друг, по-добър сервиз, дори е добре да е в такъв само за ходова част. Щом са проверили всичко и няма нищо, значи са некадърници. А тропа ли като спираш рязко и даваш повече газ при потегляне с въртене на волана

      Коментар


        #4
        me_to_u написа:
        Аз бих ти препоръчал да провериш в някой друг, по-добър сервиз, дори е добре да е в такъв само за ходова част. Щом са проверили всичко и няма нищо, значи са некадърници. А тропа ли като спираш рязко и даваш повече газ при потегляне с въртене на волана
        не нищо, само при неравности..., паваж, дори при ниска скорост като минавам през легнал полицай се чува по някой път, ако знаеш добър сервиз ще съм благодарен да ме насочиш на божурище я пусках където си е бая газ и после рязко спиране и го няма..
        ex Fiat Bravo GT

        Коментар


          #5
          Ами аз няма да мога да те насоча, защото съм от Варна, сори! Тук веднага ще те насоча! Ами има шанс и да е от рейката ти да ти кажа...ама за мен само може да се налучква, трябва да ти каже някой за добри специалисти по ходова част в София!

          Коментар


            #6
            И на мен ми се струва че е от рейката, така като чета какво пишеш.Кадето и да отидеш кажи им да погледнат нея, както и вътрешните накрайници.

            Коментар


              #7
              Re: тропане...

              не нищо, само при неравности..., паваж, дори при ниска скорост като минавам през легнал полицай се чува по някой път,
              Така,както го описваш,ми прилича на тропане от спирачните апарати...за да провериш дали е от тях,като се появи,натисни леко спирачката-ако е от тях-трябва да изчезне...Ако не е това-търси друг сервиз...Успех !
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                до колкото си познавам и усещам колата не е нито рейка, нито спирачни апарати, аз едва ли не го чувставам вече....то е като някакъв луфт ми звучи, все едно нещо не е затегнато, вместо да гадаеме така препоръчайте някой добър сервиз за ходова част в Софията
                ex Fiat Bravo GT

                Коментар


                  #9
                  и аз го имам същия проблем на капата глухо тропане като карам по леки неравности смених почти всички втулки и пак ми тропа останаха за смяна само предните втулки на носачите но за тях казват че били добре ще сменя и тях накрая и дано тропането изчезне

                  Коментар


                    #10
                    във Вантотрейд :D :D :D
                    SKODA 105L '78
                    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                    FIAT 126p '89
                    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                    GRANDE PUNTO 1.2 '06

                    Коментар


                      #11
                      Re: Потропване в ходовата част?

                      lulinsquad написа:
                      абе от извесно време имам едно тропане отпред отляво, не се чува винаги, и по скоро се чува не при дупка и при неравности, примерно паваж, естествено закараха я в Александър Ауто, и тия тъпаци ми се обаждат после че са ми сменили левия носач...първо, тропането и те го чуха че е отдясно, и второ не ме попитаха да сменят ли, ми направо го сменили и ме поставиха пред свършен факт, та 72лв носач и 25 лв работа, и тропането си остана, и оня ми раздува тая кола за мене отдолу е перфектна, гледаха я на подемника цифра време, и ми вика че сменил носача, щото нямало нищо друго по ходовата част за смяна, разправя ми "аз досега не съм виждал браво със здрава кора под мотора, колата е супер, отрпед разглобявахме сичко, амортесьори, шарнири, макферсони, всичко е здраво", много хубаво ама ми взеха парите и тропането остана, та мисълта ми е има ли някой идея какво може да е това, и къде другаде да я закарам (александър ауто ги знаех като добър сервиз за италиански коли, ма са ме издразниха)??
                      И при нас бе така - при дупките не тропаше въобще, на неравности малко...Тампони, носачи накрая цялото окачаване /абсолютно всичко/ и се оправи. Ако ти е много карана в БГ по дупките колата - няма да е зле да го смениш и ти...
                      Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                      КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                      КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                      КУПУВАМ: Спортен волан

                      http://www.tempra-clube.hit.bg
                      http://www.tempras.myfreebb.com

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, не мене ми мирише на тампони на носачите - Типото точно по същия начин тропаше от тях, макар че Типо-то е с много проста предница а по-новите коли имат допълнителни работи по окачването, които не познавам.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          много често забравят да проверят по сервизите втулките на реактивната щанга
                          tempra 2.0i.e.

                          Коментар

                          Working...
                          X