Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регистрация на лекотоварен автомобил като пътнически?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регистрация на лекотоварен автомобил като пътнически?

    Може ли да се регистрира лекотоварен автомобил като пътнически и какви са процедурите?
    Пунто 1.9D 2002г.

    #2
    Re: Регистрация на лекотоварен автомобил като пътнически?

    Mapu0o написа:
    Може ли да се регистрира лекотоварен автомобил като пътнически и какви са процедурите?
    Точно такава транформация не съм правил, колега. По принцип доста от пътническите микробуси, които се движат по нашите пътища са преправяни от товарни на пътнически. Фирма Трансформа в София се занимава с това. Преправял съм служебен бус от 15+1 на 8+1 места, за да може да се кара с кат. В. Условието за 8+1 е задължително на всяка седалка да има триточков предпазен колан. Най-добре е да се консултираш с Технотест, които провеждат техническата проверка след подобни трансформации и издават документ, с който минаваш в КАТ и МПС-то се пререгистрира от товано на пътническо. Надявам се да съм бил полезен.
    ex. Fiat Marea 1.6 16V
    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
    Lancia Kappa 2.0 VIS

    Коментар


      #3
      Става дума за Пунто МК2 1.9д, излязло от завода товарно, а аз искам да му сложа задна седалка и да го регистрирам като пътническо
      Пунто 1.9D 2002г.

      Коментар


        #4
        Mapu0o написа:
        Става дума за Пунто МК2 1.9д, излязло от завода товарно, а аз искам да му сложа задна седалка и да го регистрирам като пътническо
        Освен седалките задължително ще трябва и колани да сложиш. За останалите изисквания най-добре попитай споменатата вече фирма Технотест. По пътя на логиката щом е възможно от товарен микробус да се направи на пътнически и да вози по 16-17 човека, не би трябвало да е проблем това да стане и с лек автомобил.
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар


          #5
          То обикновено хората искат точно това което имаш, за да си ползват ДДС при покупката и после на гориво и т.н. (това ако си фирма с регистрация по ДДС)Да не стане по смислено да го продадеш и да си вземеш такова с задна седалка.
          F31 BMW 320d

          Коментар


            #6
            Здравейте колеги! След дълго ровене из нета и разпитване относно темата, намерих местоположението на фирма Технотест ООД. Онзи ден реших да отида до там да ми изпитат автомобила, тъй като цената, посочена в сайта им за тази услуга беше доста приемлива (90лв). И така отидох до въпросния Технотест и се оказа, че от някое си министерство не им били издали разрешително за издаване на такива удостоверения и в момента няколко частни фирми извършвали тази дейност. Намерих тези фирми в сайта на Изпълнителна Агенция Автомобилна Администрация и реших да позвъня да попитам как става работата... Фирмите са "Декра Аутомотив" ООД и "Тюф Норд България" ЕООД. Тестването става с предварително записване и в двете фирми струва 360лв. Те издават удостоверение, което да послужи пред КАТ. След теста при една от двете фирми за ходи в ДАИ (името на институцията подсказва, че ще даваш :D ) и там ти издават някакво удостоверение срещу скромните 100лв. Тогава вече спокойно се ходи в КАТ, одрусват ти последните левчета за регистрация и си тръгваш като пич .
            Пунто 1.9D 2002г.

            Коментар


              #7
              Гледай да си изпипаш всичко по приложимите наредби, защото в КАТ пак могат да се задрънчат, нищо че имаш сертификата от Технотест. Аз съм преправял бус от пътничски към товарен и след като си платих въпросните 360 лева оня изрод от КАТ пак ме върна за една скапана решетка на страничното стъкло на вратата на буса. Така или иначе успех с тия измамници.Поздрави
              Fiat Brava 1.9TD 100

              Коментар

              Working...
              X