Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

лампата за бензина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    лампата за бензина

    Лампата на бензина ми светва като дам повече гас а стрелката още не ми е в червеното. Става въпрос за Пунто дали е нормално това и къде трябва да почва да свети обикновенно.И още един въпрос имам. Ше съм ви благодарен да ми отговорите. като си въртя волана се чува едно църкане все едно се дава на късо. Нормално ли е да се чуват леки звуци и на какво се дължат

    #2
    За звуците незнам -мисля че не е нормално,но за лампата на бензина-споко и при мене е така!Пример-аз съм от Пазарджик сипвам за 30лв(това е време оно когато бензина беше левче)и тръгвам за София,карам си вскичко ок,свърших си работата там и тръгвам обратно да се прибирам,но минавам по околовръстното и слизам за магистралата,там е доста остър завоя и под наклон-колата докъто ми показваше половин резервоар стрелката слезна надолу и почна да свети лампата при което аз се и викам ко стана сега-немам бензин маи-слизам на магистралата на равното и си викам на бензиностанцията ще заредя,но стрелката си се върна на средно положение и се прибрах като чак тук на влизане в Пазарджик почна леко да ми пресвятка-така че споко тая болка я има при пунтамарата :D
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    Коментар


      #3
      Re: лампата за бензина

      petko_dimow написа:
      Лампата на бензина ми светва като дам повече гас а стрелката още не ми е в червеното. Става въпрос за Пунто дали е нормално това и къде трябва да почва да свети обикновенно.
      като дадеш газ светва и като отпуснеш загасва ли?ако е така, значи има нещо по електрическата инсталацияпри мен правеше така, обаче на уреда за температурано се оправи само :D
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Мисля че е 100% нормално. Не знам дали си забелязал, но на наклон напред винаги ще показва малко по-малко бензин от наклон назад. Това с цъкането ако е от волана се оправя с смазване на пътечките за включване на мигачите. Поне при мен така се оправи.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          p

          Благодаря за ви за успокоението. Трябва да видя дали на наклон става това.

          Коментар

          Working...
          X