Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

серво помпа мултипла 1,9 JTD съвет как да я сменя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    серво помпа мултипла 1,9 JTD съвет как да я сменя

    Здравейте, някой може ли да помогне с напътствия как да я сваля и да сложа новата. Имам серво помпата на волана и не мога да се докопам до нея за да я разкача - гледах отгоре, от долу, врях се навсякъде, но не ми стана ясно как да я разкача. Свалих ремъка,ремъчното колело на помпа, виждам болтовете с които се държи самата помпа и мога да ги развия, но мъркучите които влизат в нея не мога да бръкна между двигателя и купето за да ги откача - единия се изважда (има скоба ), а другия се развива, но нямам идея как да стигна до него - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ! до утре вечер трябва да я сменя тази пущина ... Приемам всякакви съвети, снимки, напътствия ...PS колите обикновено ги карам, но не сам с две леви ръце. Мултиплата я имам от година и въпреки че не е нова - 2000та година е ми пасва и допада.

    #2
    Колега, не знам дали ще ти помогна, но веднъж помагах на приятел за смяна на хидравлична помпа на Мареа 1.9 JTD и цялата смяна стана отгоре. Наистина - много време отне, може би и нерви, но в крайна сметка стана. Понеже това се случи през 2009-та година и съм забравил как точно ставаха нещата - ако може да пуснеш няколко снимки на помпата, на достъпа до нея, на нещата, монтирани около нея, да видим как точно изглежда ситуацията при теб и да даваме съвети? Струва ми се, че ако се махне горивния филтър с планката, на която е закачен - може би ще е малко по-лесно.

    Коментар


      #3
      Проблема при него е кофти разположеният двигател.Поради късата "муцуна" мотора влиза малко под таблото и обслужването доста се затруднява.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Колега, не знам дали ще ти помогна, но веднъж помагах на приятел за смяна на хидравлична помпа на Мареа 1.9 JTD и цялата смяна стана отгоре. Наистина - много време отне, може би и нерви, но в крайна сметка стана. Понеже това се случи през 2009-та година и съм забравил как точно ставаха нещата - ако може да пуснеш няколко снимки на помпата, на достъпа до нея, на нещата, монтирани около нея, да видим как точно изглежда ситуацията при теб и да даваме съвети? Струва ми се, че ако се махне горивния филтър с планката, на която е закачен - може би ще е малко по-лесно.
        ето тук има снимки - http://evingstein.com/fiat/ не знам как да ги кача във форума

        Коментар


          #5
          ок, справих се :D ! ако някой се интересува мога да опиша как става.Благодаря на всички за подкрепата.

          Коментар


            #6
            Интересувам се. Опиши как става?

            Коментар


              #7
              И аз, защото от снимките не виждам начин в домашни условия да се извърши този ремонт. Иначе аз съм сменял без нужда моята помпа преди години, но ситуацията е съвсем различна при Мареа.

              Коментар

              Working...
              X