Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се намира катализатора/филтъра за твърди частици?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се намира катализатора/филтъра за твърди частици?

    Аз още не знам дали имам такъв и затова задавам тоя въпрос. Днес гледах отдолу и стигнах до извода, че ако го имам то може би ще се намира след меката връзка (последователността при мен е тръба от двигателя-мека връзка-някакво гърне-друго гърне-тръба-гърне). Та къде се намира аджеба тоя катализатор, ако го имам?

    #2
    Еми, точно там се намира и е плосък и широк. Може да е езаменен с резонатор, но той обикновено е цилиндричен.
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    Коментар


      #3
      п

      Тои е един кръгъл. а моя е запушен и пунтото не може да вдигне повече от 140 Дали да го изпразня.

      Коментар


        #4
        това беше първото нещо което направих.махай го смело.нашият бензин не е за катализатори.
        punto 1.2 16v sporting

        Коментар


          #5
          Веднага след меката връзка има две сплескани гърнета. Първото е катализаторът.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Благодаря ви, колеги! Значи си имам катализатор - ще го махам

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Благодаря ви, колеги! Значи си имам катализатор - ще го махам
              При Пунто TD е кръгло кюмбе, горе-долу 25см дълго и около 25см в диаметър.Седи веднага след меката връзка Сигурно и при Браво/Брава ще е кръгло Махайте ги, но ги запазете че не се знае след няколко месеца каква простотия ще измислят
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Dodo 155 написа:
                doofiat написа:
                Благодаря ви, колеги! Значи си имам катализатор - ще го махам
                При Пунто TD е кръгло кюмбе, горе-долу 25см дълго и около 25см в диаметър.Седи веднага след меката връзка Сигурно и при Браво/Брава ще е кръгло Махайте ги, но ги запазете че не се знае след няколко месеца каква простотия ще измислят
                Колега, хваляте из форума като един много доволен човек от махането на катализатора. Иначе като залегнах ония ден точно това видях - едно кръгло кюмбе! Ще се маха определено, но може би дружия месец,че през ноември съм на преглед и не си струва само да го слагам и махам пред 2-3 седмици.

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  Dodo 155 написа:
                  doofiat написа:
                  Благодаря ви, колеги! Значи си имам катализатор - ще го махам
                  При Пунто TD е кръгло кюмбе, горе-долу 25см дълго и около 25см в диаметър.Седи веднага след меката връзка Сигурно и при Браво/Брава ще е кръгло Махайте ги, но ги запазете че не се знае след няколко месеца каква простотия ще измислят
                  Колега, хваляте из форума като един много доволен човек от махането на катализатора. Иначе като залегнах ония ден точно това видях - едно кръгло кюмбе! Ще се маха определено, но може би дружия месец,че през ноември съм на преглед и не си струва само да го слагам и махам пред 2-3 седмици.
                  Ами аз съм написал какви са "последствията" от махането на катализатора на моята кола :D Забелязвам, че явно горивата са много скапани, защото на служебните ни дизели, които са на х 30К км вече са толкова задръстени, че няма да къде А Пунто-то го взех на 160К км и вървеше нормално първите 50-100км, след това като че ли се затапи Махнах кюмбето и нещата си дойдоха на лице До сега не съм видял мнение "Махнах катализатора и колата спря/счупи се и т.н." винаги отзивите са били положителни
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    Честно казано аз не усетих разлика... Нито се понижи разходът, нито тръгна повече колата.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Честно казано аз не усетих разлика... Нито се понижи разходът, нито тръгна повече колата.
                      Значи не ти е бил толкова задръстен, за да усетиш разлика Пази си го
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Vladim написа:
                        Честно казано аз не усетих разлика... Нито се понижи разходът, нито тръгна повече колата.
                        А как реши че трябва да го махнеш ?

                        Коментар


                          #13
                          катализатор

                          Не си махайте катализаторите. или поне не ги хвърляите ще ви трябватТърсят ги на прегледите осовенно от догодина не може да влезе в норми за изгорелите газове един нов е някаде 300 лв за 30000км и 700лв до 100000кмНе винаги е катализатора причина за да не върви колата .Пави се тест с газ анализатори тогава ако нее в нармите се маха.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            gdd55 написа:
                            Vladim написа:
                            Честно казано аз не усетих разлика... Нито се понижи разходът, нито тръгна повече колата.
                            А как реши че трябва да го махнеш ?
                            Нормално е, когато не си сигурен за реалните километри на автомобила да решиш, че е задръстен и да го махнеш, не мислиш ли? Направих го с ясната мислъл, че ще си го запазя. Дори се чудя дали идеята да седи на тавана е добра... май ще си го сложа под леглото!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              И аз съм чувал, че под леглото работи по- добре от колкото на тавана Някой знае ли как се проверява дали е запушен катализатора и дали може да се почиства?

                              Коментар

                              Working...
                              X