Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да сваля облегалката за глава на Фиат Уно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да сваля облегалката за глава на Фиат Уно

    Искам да си сложа тапицерия на седалките обаче не знам как да сваля облегалката за главата. Ако може малко помощ
    Бог е на небето, а бесния фиат е на шосето.
    FIAT UNO 1.0 i.e.

    #2
    Моите винаги съм ги вадел със сила само.Просто рязко дръпваш нагоре и излизат.После с по един юмрук и си влизат на мястото
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      Използвай търсачката за такива въпроси. Сигурен съм, че има отговор.Но..., за да съм полезен - трябва да бръкнеш под тапицерията на облегалката. вътре има щифт. вади се той и едва тогава излиза облегалката за глава.Хм, виждам, колега е дал малко по-различен отговор. Може и да бъркам. Отдавна съм правил това упражнение. А съм стар вече и забравям...Ще се редактирам: Колегата е с Типо - да при него е така. При Уното е друго. Не става само със сила, трябва и ...
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        Не се вадят без да свалиш тапицерията и да махнеш шплентовете.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Благодаря за съветите утре ще пробвам а пък ако не стане със сила ще стане със много сила
          Бог е на небето, а бесния фиат е на шосето.
          FIAT UNO 1.0 i.e.

          Коментар


            #6
            Колегата с Типото имаше Уно преди време.А и все още се намира още едно Мк2 в семейството.И на двете излизат/ха само с по-рязко дърпане.Знам,че има щифт и по-дълбок последен жлеб най-отдолу на железата,но го преодолява и излиза...сега ако това е от многобройно вадене,а колегата ги вади за сефте не знам.Може да му се наложи и да се помъчи повечко
            EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
            Fiat Punto 1.2 16v Sporting

            Коментар


              #7
              muns61 написа:
              Не се вадят без да свалиш тапицерията и да махнеш шплентовете.
              Ето, това е верният отговор. Колегата от Плевен е най-точен - шплентове. По два броя на облегалка за една глава.И са големи - около 5 см, извити едни такива, направени от яка тел с ф 2-2,5-3 мм. Без да се махнат НЕ става.Друг е въпроса, ако веднъж са махнати и повече не са слагани. Тогава вече е лесно.
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                Колеги най-сетне им намери цаката. Значи там където влиза облегалата в седалката се бъка с пръст или отвертка и има едни телчета и само се местят към предното стъкло и излиза много лесно. По 2 за всяка облегалка. Тези телчета са на дълбочина около 7-8 сантиметра на вътре.Благодаря за оказаното съдействие.
                Бог е на небето, а бесния фиат е на шосето.
                FIAT UNO 1.0 i.e.

                Коментар

                Working...
                X