Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купе 2.0 16В скорост/км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купе 2.0 16В скорост/км

    има ли колеги с купета 2.0 16В които да са пробвали на първа при определени обороти колко км правят на 2-ра -3та и с колко оборота са на 100 км примерно примерно на 5-та с какви обороти е на 100 кми на 1-ва примерно с 6000 оборота на колко км саако някои колега иска да пробвам просто искам да сравня че току що смених ламба сонда и преди че ли като вървеше повече колата преди да се прецака ламбата и сега и с новата нещо не виждам кои знае какъв ефект та искам просто за сравнение да видя как са нещата дали аз съм свикнал с колата или си има още нещо
    Fabbrica Italiana Automobili Torino
    F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
    F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
    F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

    #2
    Re: Купе 2.0 16В скорост/км

    mohel написа:
    има ли колеги с купета 2.0 16В които да са пробвали на първа при определени обороти колко км правят на 2-ра -3та и с колко оборота са на 100 км примерно примерно на 5-та с какви обороти е на 100 кми на 1-ва примерно с 6000 оборота на колко км саако някои колега иска да пробвам просто искам да сравня че току що смених ламба сонда и преди че ли като вървеше повече колата преди да се прецака ламбата и сега и с новата нещо не виждам кои знае какъв ефект та искам просто за сравнение да видя как са нещата дали аз съм свикнал с колата или си има още нещо
    Колега,страшно е изобщо че задаваш такъв въпрос...Едва ли смяната на ламбда сонда може да повлияе върху това на 100км/ч на 5та на колко оборота е колата... Това е функция на скоростната кутия и дифа. Работата на ламбда сондата може да повлияе върху ускорението - т.е. за колко ускоряваш от 0 до 100 например, както и върху консумацията на гориво.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Re: Купе 2.0 16В скорост/км

      Yavor написа:
      mohel написа:
      има ли колеги с купета 2.0 16В които да са пробвали на първа при определени обороти колко км правят на 2-ра -3та и с колко оборота са на 100 км примерно примерно на 5-та с какви обороти е на 100 кми на 1-ва примерно с 6000 оборота на колко км саако някои колега иска да пробвам просто искам да сравня че току що смених ламба сонда и преди че ли като вървеше повече колата преди да се прецака ламбата и сега и с новата нещо не виждам кои знае какъв ефект та искам просто за сравнение да видя как са нещата дали аз съм свикнал с колата или си има още нещо
      Колега,страшно е изобщо че задаваш такъв въпрос...Едва ли смяната на ламбда сонда може да повлияе върху това на 100км/ч на 5та на колко оборота е колата... Това е функция на скоростната кутия и дифа. Работата на ламбда сондата може да повлияе върху ускорението - т.е. за колко ускоряваш от 0 до 100 например, както и върху консумацията на гориво.
      не си ме разбрал явно колега нямам предвид да е само от ламба сонда имах предвид че сега съм я сменил а иначе искам да я сравня просто с другите купета като цяло а не заради смяната на ламбата
      Fabbrica Italiana Automobili Torino
      F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
      F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
      F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

      Коментар


        #4
        Колега, както си го написал не става много ясно и за това колегата Явор се е опитал да доуточни. Ако си сложил универсална на БОШ мога да те уверя, че колата ти не върви както трябва, а и ще гори доста. По-добре изкарай буксата на сондата и сравни как е с нея и без нея.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Ситроена комбито от подписа ми на пета скорост при 2000 оборота е със 100км/ч, на 3000 оборота е със 150км/ч, на 4000 оборота е с 200км/ч, но е дизелов. Няма шеста скорост.
          Ситроен Ксантия HDI-110 +++
          Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
          Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

          Коментар


            #6
            siluro написа:
            Колега, както си го написал не става много ясно и за това колегата Явор се е опитал да доуточни. Ако си сложил универсална на БОШ мога да те уверя, че колата ти не върви както трябва, а и ще гори доста. По-добре изкарай буксата на сондата и сравни как е с нея и без нея.
            точно за това исках да сравня иначе е НЖК универсална ама пак не ме радва нещо защото пак записва грешка за ламба маи и ще я закача след обяд пак да видя сега даже че ли като е още по зле
            Fabbrica Italiana Automobili Torino
            F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
            F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
            F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

            Коментар


              #7
              Ако е нова содната виж дали и работи подгрева. Това са 2-та бели кабела, на тях трябва да има ток за реотана. Ако няма може и от това да ти набива грешка, защото има време за което трябва да загрее сондата.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                siluro написа:
                Ако е нова содната виж дали и работи подгрева. Това са 2-та бели кабела, на тях трябва да има ток за реотана. Ако няма може и от това да ти набива грешка, защото има време за което трябва да загрее сондата.
                да знам кои са колега но не съм ги проверил ще измеря да видя понеже старата като запаля светваше и после угасва чек-а но грешката си седи а тая светва и гасне след 2 часа каране и не ми харесва как се държи колата ще измеря подгрева попринцип моята е с 3 кабела а тая универсалната с 4 но 4-тия го дават - на мотора демек не трябва да играе роля кои знае каква но ще пробвам
                Fabbrica Italiana Automobili Torino
                F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                Коментар


                  #9
                  Колега няма начин колата ти да е с 3 кабела за сондата, 4 трябва да са.Ето я в каталога на НГК:http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_c...ra.php?id=1089
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар


                    #10
                    С три кабела е сондата.

                    Коментар


                      #11
                      Да, твоята е с 2 букси - едната с 2 кабела и другата с 1. Защо не си купи ламбдата за твоята кола, а универсална?
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        wwalker написа:
                        Да, твоята е с 2 букси - едната с 2 кабела и другата с 1. Защо не си купи ламбдата за твоята кола, а универсална?
                        е аиде де не можах нещо да намеря точно оргинална само на едно място видях и то беше някви 300 лева .... и взех тая ама не знам и аз вече ще измеря първо подгрева да видя
                        Fabbrica Italiana Automobili Torino
                        F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                        F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                        F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                        Коментар


                          #13
                          Какъв е номерът на оригиналната?
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #14
                            wwalker написа:
                            Какъв е номерът на оригиналната?
                            тая е сменявана 1 път вече от стария собственик не знам с какъв номер е трябва да погледна че не е при мен сега на работата е утре като ида тъкмо и ще я измеря понеже е възможно да не и работи подгрева старата като запаля до като е студена колата ми свети чек-а после угасваше , тая като запаля мине малко време светне и си седи светнал след една камара км угасне после пак светне продължително снощи пробвах като засиля колата на някоя скорост 3-4-та и почна лекооо да отпускам газ=та и на 2-3 пати угасна така...
                            Fabbrica Italiana Automobili Torino
                            F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                            F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                            F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                            Коментар


                              #15
                              измерих днеска подгрева на сондата и си работи което е лошото надявах се поне той да е проблема ама не.. с тая новата универсалната е още по зле даже сега свети много по продължително време чек-а колата въобще не ми харесва как върви и ускорява и с двете..закачих я на програмата на лаптопа като запаля колата тя угасва както си трябва гледам стоностите и показва 0.00 в момента в които почват да играят стойностите което според мен трябва да играят за да гласи тия смеси .. тогава светва и записва и грешката вече ламбда сонда... ако може админите да променят името на темата на Coupe проблем с ламбда сонда или както намерят за добре да е с повече яснота името на темата ако не им е проблем
                              Fabbrica Italiana Automobili Torino
                              F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                              F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                              F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                              Коментар

                              Working...
                              X