Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Мареа 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Мареа 1.8

    Здравейте колеги. Карам едно италянче Фиат Брава 1.9тд 100 вече 6 години и съм много доволен, но наскоро видях една обява за Фиат Мареа 1.8 Ако може някой да сподели някакви наблюдения за колата. Имат ли много слаби места , незнам бензиновите двигатели трудно ли се подържат,какъв разход дава при нормално каране, застраховката колко е, данък и т.н. Бих сменил моя фиат за бензин защото ми се иска по тих двигател с по малко вибрации, от друга страна нямам климатик , въпросната Мареа има абсолютно всички екстри за модела единствено ме притеснява да не ми излезе много солено след това. Ще съм благодарен на всякакви мнения за модела.
    Fiat Brava 1.9TD 100
    Fiat Marea 1.8 HLX

    #2
    Дизела е по-тих !Карай с 140 дизела , карай и бензинката с 140. Заради високите обороти - бензиновия двигател е по-шумен.Иначе - да, няма да имаш вибрации, можеш да я газифицираш. 1.8 са с Хитачи компютър - дурако устойчив и безпроблемен.Разхода на бензин е голям, икономична бензинова италианка няма, на газ определено идва по-добре.Общо взето съм с 2 ръце за ъпгрейда
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Аз карам такава кола над 100 000 км вече.Доволен съм. Без ремонти не минава, но погледнато обобщено не бих се разделил с колата.
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        аз не карам бързо до 100 такаче това не е проблем. Относно разхода повече ли е от 9 градско? За газова уредба какво трябва да се сложи, инжекцион или обикновенна? Мойто дизелче ми дава 8 до 9 в София но избягвам задръствания !
        Fiat Brava 1.9TD 100
        Fiat Marea 1.8 HLX

        Коментар


          #5
          Задължитлено инжекцион. На този двигател обикновено АГУ - забрави (без значение дали колектора е метален или пластмасов). За градски разход 9/100 също можеш да забравиш. Правилната цифра е двуцифрена (при мен беше 13, в най-големите задръствания и с климатик, маршрут казичене-банкя през центъра). На другите въпроси Емо ти е отговорил
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            хмммм ..... може би ще си остана с тракторчето! А за климатик неможе ли да се сложи? Много ли е сложно?
            Fiat Brava 1.9TD 100
            Fiat Marea 1.8 HLX

            Коментар


              #7
              shkribailo написа:
              хмммм ..... може би ще си остана с тракторчето! А за климатик неможе ли да се сложи? Много ли е сложно?
              Хмм...я да посмятаме, 9х2,66=23,94лв./100км. ,13х1,23=15,99лв./100км като този разход е с климатик => тракторчето е по-икономично Ако гори ~6/100 в градски трафик!!Извън града разхода на Мареа-та е средно 10л./100км. - климатик+магистрала => тракторчето трябва при същите условия да е с разход 4,6-4,7/100......
              MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
              ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

              Коментар


                #8
                [quote="Synthy"]Задължитлено инжекцион. На този двигател обикновено АГУ - забрави (без значение дали колектора е метален или пластмасов). За градски разход 9/100 също можеш да забравиш. Правилната цифра е двуцифрена (при мен беше 13, в най-големите задръствания и с климатик, маршрут казичене-банкя през центъра). На другите въпроси Емо ти е отговорил [/quotМожеш ли да споделиш защо да забрави за обикновенна газова?
                Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Защото ще гърми, затова. 4 бобини с лулите на по 15 години не са оферта за обикновена газова. Ако си смени 4-те бобини с чисто нови (от магазина, при това оригинални е желателно) - може. Аз лично не бих.
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #10
                    з моята я карам само на бензинне съм забелязал да гори толкова многоизвън града обикновено 6,4-6,7, смесено 8,5-9и това вече над 100 000 км
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Ако има пробила бубина, и с ГИ да е и на бензин да е ще прекъсва и пак няма да се размине смяната. Карам такава кола служебна, точно преди 8 месеца и сложих обикновенна уредба с вакумен турски изпарител без никакви симулатори. От тогава са минати 45 000км, пали директно на газ и не е гръмнала нито веднъж. Още в началото се сложиха нови свещи, и няма проблеми. Разхода е 12,5 в София и 10 извън града с постоянно включен климатик.
                      Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                      Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                      Коментар


                        #12
                        Ако ще си сменяш колата вземи нещо по-ново. Тея сметките където ти ги правят ги з**би. Ясно , че газта е уж по-евтино, но зимата на къси разстояниея (до 5 км примерно на палене) става друга песен.Ще налееш маса пари за газови, за застраховки, прегледи прехвърляния и в крайна сметка караш същото поколение кола. Не се знае и в какво състояние ще я вземеш.Кога ще избиеш разликата от единия разход до другия при положение , че ще налееш най-малко 1200-1500лева да се качиш на Марийка? Да речем че разликата бензин/газ и дизел ти е 5 лева в полза на газта, ти тая разлика има да я избиваш 20 000 км. Един вид ако ще даваш 1000 лева отгоре за да вземеш марея и тепърва да и избиваш уредбата и другите цигании, то по-добре с тая разлика да си налееш нафта. Лично аз не виждам смисъл. Ако ще сменяш колата поне да е със значително по-нова.
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар


                          #13
                          Да на газ ще е по добре за джоба, но мареята която съм харесал е 1400 без регистрация. С такси,номера и една вноска за застраховка още 400, газов инжекцион още около 1000-1200 и отивам 2800-3000 без да е обслужвам.Не съм сигурен дали тази цена си заслужава за преминаване от 16 на 14 годишен автомобил. По съм склонен първоначално да си карам на бензин и всичко останало с времето.От друга страна тези италянки много трудно се продават и незнам дали ще мога да продам моя.
                          Fiat Brava 1.9TD 100
                          Fiat Marea 1.8 HLX

                          Коментар


                            #14
                            Ще я продадеш, за без пари. По-добре послучай Alex-RT. Ако ще сменяваш колата - гледай да е 10-11г, не повече. Стара кочина си имаш вече, няма смисъл да смениш един пенсионер с друг, че и със същите проблеми. От трън та на глог. Не че мареата е лоша, ама... някак си няма смисъл в твоят случай според мен. карай бравата докато се разпадне, до тогава събирай пари и след това си купи нещо по-ново.
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #15
                              Alex_RT написа:
                              Ако ще сменяш колата поне да е със значително по-нова.
                              На мен тези модели ми харесват, нямам нужда от по нова кола. Проблема е че това лято към морето направо ми се запали з*****а и съм твърдо решен или друга кола (бравоа,мареа) с климатик или някакси на мойта да сложа.Просто въпросната мареа ми хареса,ако беше и тя 1.9 дизелче нямаше да има дилема.
                              Fiat Brava 1.9TD 100
                              Fiat Marea 1.8 HLX

                              Коментар

                              Working...
                              X