Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за поговорката?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво мислите за поговорката?

    Какво мислите за поговорката - "купи си фият да те е яд".Много ли се трошат фиятите- punto преди 2000г и след 2000г,марея,палио уикенд.Говоря за кола 1000-2000лева.Казаха ми да си взема немска кола (с верига), по-малко се трошали.Ако не съм в правилния раздел се извинявам.От предишната ми тема разбрах някои работи, сега искам да разбера още работи.Благодая ви! А и кои коли не се запахтяват, като се пусне климатик.Пунтото се запахтява 1,2 2002г(60кс).

    #2
    95 това на колко години е?няма голямо значение ще ти дам пример,момиче си купи преди 2 месеца корса,беше абитуриентка и имаше голям мерак затова малко бързаше и обикаляше с техните които не разбирам много много от коли,за 1700лв взеха корса без нито една платена такса с неработещ климатик и без газ,94год 1.4 16в,след 2 дена проблеми тая коло остана пред тях паметник,2-3 дена през това време аз си бях продал бравото,след 2 месеца мъки продадоха корсата и купиха моето браво от приятеля на който аз го бях продал. . .не ми се влиза много много в подробности за това обяснявам на бързо,общо взето купуваш кола на 13 години вземи някой разбиращ и разгледайте колите.
    F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

    Коментар


      #3
      wizard88 написа:
      95 това на колко години е?няма голямо значение ще ти дам пример,момиче си купи преди 2 месеца корса,беше абитуриентка и имаше голям мерак затова малко бързаше и обикаляше с техните които не разбирам много много от коли,за 1700лв взеха корса без нито една платена такса с неработещ климатик и без газ,94год 1.4 16в,след 2 дена проблеми тая коло остана пред тях паметник,2-3 дена през това време аз си бях продал бравото,след 2 месеца мъки продадоха корсата и купиха моето браво от приятеля на който аз го бях продал. . .не ми се влиза много много в подробности за това обяснявам на бързо,общо взето купуваш кола на 13 години вземи някой разбиращ и разгледайте колите.
      не бързам да купувам кола, нямам пари оше и не съм изкарал шофьорските курсове.За 1700 лева мога да взема 2000година кола с работещ климатик.Ама много не ми се иска фият, заради многото ремонти след това. Ти какво мислиш за "купи си фият да те е яд"?Не искам да се набутам 2000 хиляди лева или 1500 и след това да се наложи да дам за фият сумати пари за ремонти-многото сменяне на ролки, накладки и постонното чупене на нещо. А и какво мислиш за немските коли с верига до 2000 лева-2000 година(ако има изобщо такива за такава цена ) :D?Има форд ескорт 2000година за 750-1250 лева.

      Коментар


        #4
        Явно трябва да се направи важна тема със заглавие въпросната поговорка, защото вече много хора питат за нея :D Сега сериозно. Да, вярно е. Всички тук сме се набутали вече и много ни е яд, но за теб не е късно да се спасиш и да си вземеш немска кола с вечни ролки и накладки, които не се сменят. Тъкмо щях да напиша, че Ескорт го спират през 1999 и какъв ще да е тоя от 2000, но проверих и може би имаш предвид този http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/52829.html
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          Във фиат форум питаш каква кола да си купиш, но да не е фиат За 1700лв каквато и кола да си купуш и да си мислиш, че ще я караш 10 години без да се чупи ?? по добре си купи някоя картинка на кола, със сигурност няма да имаш проблеми с ремонти
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Аз съм много доволен от темпра 1.6моно ,тая кола не ме е оставяла на пътя ,частите са и стотинки ,и всичко е децка игра.. вярно не е кой знае колко бърза ,красива и с добра возия ноо си заслужава !
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Възрастово ограничение във форума!

              Коментар


                #8
                Bane написа:
                Възрастово ограничение във форума!
                +1
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #9
                  имах Фиат браво (катастрофирах) след като ми изплатиха колата пак си взех фиат браво със същия двигател със същите ехстри само че така както исках да правя моя .... подлакътник от марея с ксенон и фарове с лупи от марея .... с работещ КЛИМАТРОНИК с 16 джанти с по-голям кулер повече коне и много други дребни неща които ако бях тръгнал да ремонтирам щях да дам все някакви пари .... сумата за която я взех беше 2100 лв + подарък към нея 2 железни джанти с зимни гуми към тях ... смених само 2 накрайника (11лв единия) сам си прави сметка ... може и да се чупят ама частите не са им скъпи :D

                  Коментар


                    #10
                    Всяка кола се чупи като се кара. По-новите повече. Ако мислиш да си купиш кола за 1700лв. и да не правиш разходи по нея вариянт няма, защото тази кола гори бензин за 2,60лв. литъра, има задължителна ГО за около 200лв., ГТП и данък, а ако ще я караш и винетка ти трябва. На всичко отгоре се движи по асфалт(в по-добрия случай) с дуки и шахти, а трябва и да се обслужва на определени км... купи си колело.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      Какви са тия поговорки сега ? Това автофорум ли е или сборник с поговорки ? Аз мога да ти кажа и друга поговорка - "Вземи си Фиат, да НЕ те е яд!".Вземи си изкарай първо шофьорските курсове, вземи си изпитите, събери си пари и тогава мисли каква кола да купуваш, защото до тогава много неща ще се променят особено цените на колите и темата вече няма да е актуална. Нагледал съм се на такива пичове, където преди да са уловили рибата, я слагат в тигана.И ти каква кола очакваш да купиш за 1000 лв ? Омръзнало ми е хора да ми се хвалят, че са си купили нова кола за малко пари, а след 2 месеца да ми се жалват, че била боклук. Няма как да купиш кола на 10-15 години за 1500 лв и да очакваш да е в отлично състояние и да не се чупи. А тези Фиати и Фордове, където ги гледаш по за 1200 лв, бягай надалеч от тях, защото ще имаш още толкова разходи по тях и нерви. Не се втурвай на най-евтината кола. Щом има Фиати по 3000 лв и по 1200, значи има причина за това.Моят скромен опит показва, че всички стари коли са еднакви независимо дали е Мерцедес или Фиат. Имат сходни проблеми, някои се трошат рядко, но частите им са по-скъпи, други се трошат всеки ден, но са с евтини части. Виждал съм супер запазени Фиати, виждал съм и много разбити, ама съм виждал и изгнили и скърцащи Мерцедеси. Не е важна толкова марката, колкото състоянието на колата.Каквото и да избереш, не очаквай да нямаш разходи по него.
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #12
                        Bane написа:
                        Възрастово ограничение във форума!
                        dubi95 написа:
                        Аз не съм изкарал още шофьорските курсове :D.Търся си работа и като взема първата заплата ще изкарам шофьорските курсове и тогава ще започна да събирам за кола.
                        Това от другата тема. Местя темата.
                        00' Bravo 105 JTD

                        Коментар


                          #13
                          пак ли социологическо проучване с теория на евентуалностите?
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Проблемът според мен е в това, че повечето коли в България не се поддържат или да го кажа се поддържат колкото да се движат. Без да караш колата си даваж едни стабилни пари - данък 140-150 лева ако си над 101 к.с., винетка 67 лева, ГО - 180 лева, каско 300-400 и като направвиш сметката около 700 лева само да си я гледаш. Като почнеш да караш си имаш една смяна на масло на година с филтри, като знаем, че и горивото ни е на 6 - сменяш и горивен филтър - ето ти още 150 лева, към консумативите сложи и гуми, накладки и дискове, автомивки, глоби от КАТ и т.н. Като добавиш и неотложни ремонти и ти ляга колата на година 1000-1500 до 2000 лева. Та въпросът който си задавам аз е, дали някой който си е приготвил 1200 до 1500 леваа за кола, може да извади всяка година по толкова, за да може да я кара, за да може да я поддържа и да не е поредния убиец на пътя........
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              #15
                              Bane написа:
                              Възрастово ограничение във форума!
                              !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X