Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С колко вдига разхода климатика на 1.9JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С колко вдига разхода климатика на 1.9JTD?

    Наскоро ми направи впечатление, че при включен климатик (Stilo 5вр 115 1.9JTD) разхода ми скача с около 1.5л - а до миналото лято наблюденията ми бяха за не повече от 0.5л повишение ... На какво би могла да се дължи тази разлика и с колко увеличават разхода ви вашите климатици?

    #2
    Re: С колко вдига разхода климатика на 1.9JTD?

    xaerial написа:
    Наскоро ми направи впечатление, че при включен климатик (Stilo 5вр 115 1.9JTD) разхода ми скача с около 1.5л - а до миналото лято наблюденията ми бяха за не повече от 0.5л повишение ... На какво би могла да се дължи тази разлика и с колко увеличават разхода ви вашите климатици?
    При мен го наблюдавам същото...предполагам, че е паднало нивото на фреона и компресора се мъчи повече и затова...но не съм намерил още време да отида да го проверя...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Кога последно си го пълнил?
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        wwalker написа:
        Кога последно си го пълнил?
        Преди около 2 години...но тогава беше абсолютно празен...дори мислех, че ще се наложи да се прави ремонт, но като го напълнихме си тръгна и нямаше проблем...Все пак си имам в предвид, че щом веднъж е изпуснал пак ще го направи все някога... но за сега работи супер...духа си доста студено...а и 1.5л ми качва само като карам с по-висока скорост иначе градско не го усещам дори в разход...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Фреона ми беше изфирясал миналата година и колега от форума ми го зареди с обяснението, че проблема е бил в едно уплътнение .... В началото на това лято отново нямах фреон, пак ходих да ми напълнят системата (този път на друго място) и обяснението беше, че същото онова уплътнение е сменено с неподходящо такова и затова е изтекъл газа .... В момента уж имам климатик, но какво количество газ има в системата - нямам представа

          Коментар


            #6
            Наскоро, колега от форума написа в друга тема, че по книжка дават увеличен разход с 20 %. Аз не съм проверявал в книжката, но пък и нямам причина да не вярвам на колегата.Явно трябва да си плащаме за удоволствието да ни е приятно хладно в купето.Аз не съм имал възможност до сега да засека с колко се вдига разхода. Когато успея, ще докладвам.М/у другото, знае ли някой колко фреон събира системата на Стило.Моя "майстор" напълни 520 gr.
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар


              #7
              макс 525 гр. според някои книжки.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Вчера дозаредих 150гр (имаше 350гр в системата) и се надявам да има ефект. Както се оказа, на последното място, на което ходих, са ми сипали не повече от 400гр, вместо необходимите 500гр ...пп: Така и не мога да разбера нежеланието на човек с професия да бъде професионалист ...............

                Коментар

                Working...
                X