Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за фаровете на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за фаровете на Пунто

    Темата беше в "авто електроника" но реших да пусна и тука защото тук е по-посещавано и се надявам че ще има повече отговори. Значи ситуацията е такава: Преди около 1-2 смених крушките на фаровете с осрам +50.За съжаление счупих и твата капака зад фаровете. Карах доста дълго време без никакви проблеми и без тези капаци на фаровете. Преди около 2 седмици се появи проблем.Когато запаля колата и включа фаровете на къси от време на врема някои от двата фара работи на габарит. Почти съм сигурен че в движение не става така.Реших че някаде прекъсва и за тва прави така...да ама не!Пристегнах връзката на крущките с жиците все пак за всеки случеи.След това се замислих, че ако някаде прекъсва би трябвало направо да изгася крушката,а не да остава на габарит. Аиде моля ви да ми датете някакви савети кво да правя че иде зимния сезон и доста ще митрябват фарове П.С.Забравих да спомена че като ги ударя по стъклото се оправят...
    FIAT Punto ELX 1.2 75

    #2
    Може да са ти заминали крушките. Аз имам същия проблем с единя фар, като го чукна се оправя. Гледах реотанчето на крушката и се вижда как е прекъснато. Имал съм и на пунтото подобен проблем, с нова крушка се решава веднага. Тука е момента да кажа че за пунтото купувах втора употреба крушки от италианеца, за 5 кинта, изкараха повече от нови от OMV ( марка не помня)....
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Според моето нетолкова компетентно мнение имаш проблеми с масите-провери ги,но не масата на крушката а масата за купето която е хваната!Друго немога да кажа колега.
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #4
        zgabrovski написа:
        Може да са ти заминали крушките. Аз имам същия проблем с единя фар, като го чукна се оправя. Гледах реотанчето на крушката и се вижда как е прекъснато. Имал съм и на пунтото подобен проблем, с нова крушка се решава веднага. Тука е момента да кажа че за пунтото купувах втора употреба крушки от италианеца, за 5 кинта, изкараха повече от нови от OMV ( марка не помня)....
        Няма как да е от крушките защотото те са все още нови.А и все пак са осрам....не ми се вярва да са здали багажа вече.
        FIAT Punto ELX 1.2 75

        Коментар


          #5
          freeman написа:
          zgabrovski написа:
          Може да са ти заминали крушките. Аз имам същия проблем с единя фар, като го чукна се оправя. Гледах реотанчето на крушката и се вижда как е прекъснато. Имал съм и на пунтото подобен проблем, с нова крушка се решава веднага. Тука е момента да кажа че за пунтото купувах втора употреба крушки от италианеца, за 5 кинта, изкараха повече от нови от OMV ( марка не помня)....
          Няма как да е от крушките защотото те са все още нови.А и все пак са осрам....не ми се вярва да са здали багажа вече.
          Аз съм карал ФИЛИПС 3г. без проблем и пак от същият модел на ФИЛИПС едната издържа 2 месеца на друга кола. Взех нова и не съм имал проблем повече. Винаги може да ти дефектира А това че е ОСРАМ не трябва да те успокоява на 100% По-добре си намери капаци отзад, за да не влиза влага, защото и тя има разказва играта
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Както каза колегата по-горе, провери си масите на двата фара. След това почисти (колкото е възможно) куплунгите в, които влизат крушките. Хубаво е да си намериш капаците, които си счупил, или да ги залепиш с някакво топлоустойчиво лепило, защото при дъждовно, или снежно време има не малък шанс да влиза вода при крушките и още по-лошо - при рефлекторите!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар

            Working...
            X