Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto 1,2 16v разход на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto 1,2 16v разход на гориво

    Здравейте колеги, нов съм и вчера си купих Fiat Punto 1,2 16v 1999г. Колата е в много добро състояние, но въпреки това мисля да и направя един преглед за всеки случай. Въпросът ми е относно разхода. На бордовия компютър има даден разход Кm/l и разходът не пада под 14 а на моменти скача 15-16 при съвсем нормално каране. Възможно ли е наистина вобще такъв разход и до колко са верни данните който показва и ако някой знае от личен опит какъв е реалният разход на този модел ще съм много благодарен, ако ми каже.Благодаря ви предварително

    #2
    Re: Fiat Punto 1,2 16v разход на гориво

    Я се замисли малко какво си написал ... км/л ... сещаш ли се?

    Коментар


      #3
      Re: Fiat Punto 1,2 16v разход на гориво

      VOT написа:
      Я се замисли малко какво си написал ... км/л ... сещаш ли се?
      Това пише на екрана колега, не си го измислям аз...

      Коментар


        #4
        Какво те притеснява в цялата ситуация? Съмняваш се, че ще изминеш 15 км с литър гориво ли? Ако ти е много, карай на по-ниска предавка и ще ти се "подобри". Май не разбра намека на колегата по-горе. Виж какво си написал и помисли върху него. km/l -> километри с един литър. В някои страни това е начинът за записване на разход. При нас е прието и сме свикнали на другата мярка - литри / 100 км. Като Целзий и Фаренхайт е -> различни начини за измерване на едно и също.Това трябва да стане тема от ЧЗВ, всяка седмица някой пита за това.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Какво те притеснява в цялата ситуация? Съмняваш се, че ще изминеш 15 км с литър гориво ли? Ако ти е много, карай на по-ниска предавка и ще ти се "подобри". Май не разбра намека на колегата по-горе. Виж какво си написал и помисли върху него. km/l -> километри с един литър. В някои страни това е начинът за записване на разход. При нас е прието и сме свикнали на другата мярка - литри / 100 км. Като Целзий и Фаренхайт е -> различни начини за измерване на едно и също.Това трябва да стане тема от ЧЗВ, всяка седмица някой пита за това.
          Мерси много колега сега разбрах

          Коментар


            #6
            Моля! Неделният ден е добър повод да посетиш среща на форума и да ни покажеш Пунтото.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Моля! Неделният ден е добър повод да посетиш среща на форума и да ни покажеш Пунтото.
              За сьжаление днес бяx зает, но може да го отложим за другата седмица.Можеш ли да ми препорьчаш добьр сервиз за фиата. Благодаря

              Коментар


                #8
                mimo4ko написа:
                Можеш ли да ми препоръчаш добър сервиз за фиата. Благодаря
                Колега, пиши ми на лично имам нещо в предвид. Дори, като местоположение ще ти е удобно
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар

                Working...
                X