Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Треперене на двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Треперене на двигателя

    Здравейте колеги.Значи имам следния проблем.Когато карами съм на скорост и ускорявам започва да ми играе целия двигател,но като изключа от скорост спира и не трепери.Когато мина през дупка се усеща някакво чукане сякаш имам проблем с някъв тампон.Какво казаха великите майстори смени тампоните на двигателя.Ами ок смених ги ляв и десен и този от скоростната кутия към двигателя.Ами да ви кажа същата работа пак играе двигателя.Пунтото ми е това на аватара.Хора моля дайте мнение какво да правя и колко ще ми струва че от майстори ще закъсам някъде.
    Малка и икономична!!!

    #2
    Да няма вибрации от изпускателната уредба, мека връзка, гърнета??

    Коментар


      #3
      Бензин, газ?Топла, студена?Разход, динамика?
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        Re: Треперене на двигателя

        touraks написа:
        Здравейте колеги.Значи имам следния проблем.Когато карами съм на скорост и ускорявам започва да ми играе целия двигател,но като изключа от скорост спира и не трепери.Когато мина през дупка се усеща някакво чукане сякаш имам проблем с някъв тампон.Какво казаха великите майстори смени тампоните на двигателя.Ами ок смених ги ляв и десен и този от скоростната кутия към двигателя.Ами да ви кажа същата работа пак играе двигателя.Пунтото ми е това на аватара.Хора моля дайте мнение какво да правя и колко ще ми струва че от майстори ще закъсам някъде.
        Тресе ти при ускорение и възможна причина може да е вътрешно каре.
        Fiat Punto 1.1,55hp,1996г.
        Opel Meriva 1.6 i 16V (101 Hp) AT 2005г.
        ex.Fiat Stilo 1.6''16V''103hp,2003г.
        ex.Alfa Romeo 156,1.8"16V"144hp,2000г.
        ex.Fiat Brava 1.9,JTD,105hp,1999г.

        Коментар


          #5
          Хмм на газ съм имам една връзка дето е пробита ма са прекалено големи вибрациите.Няма значение дали е топла или студена пак си играе.Разхода ми е много нисък 7 градско.Приятел беше ми казал за каре ако смятате че от това ми играе двигателя дали ще можем с приятел да го сменим на улицата и какви пари струва едно.
          Малка и икономична!!!

          Коментар


            #6
            100% вътрешно каре.Смених го и се оправи.
            Fiat Stilo 1.9JTD Multiwagon 115кс 2004г.

            Коментар


              #7
              При мене има такъв проблем. Като вдигна 80 км/ч и почва да вибрира независимо дали на 2-3-4-5 и спира на 110км/ч Като не давам газ във този интервал няма никаква вибрация. На мене ми казаха че е тампон на двигателя, но логиката води къмто карето, защото е на определена скорост не обороти. Нещо повече колата е удряна и е възможно да е понесло натоварване карето. Сега като потеглям и отначало един метален звук изхрускване някакво.
              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
              FIAT Punto sx 75 '94

              Коментар


                #8
                Re: Треперене на двигателя

                [quote="touraks"]Здравейте колеги.Значи имам следния проблем.Когато карами съм на скорост и ускорявам започва да ми играе целия двигател,но като изключа от скорост спира и не трепери.Когато мина през дупка се усеща някакво чукане сякаш имам проблем с някъв тампон.Какво казаха великите майстори смени тампоните на двигателя.Ами ок смених ги ляв и десен и този от скоростната кутия към двигателя.Ами да ви кажа същата работа пак играе двигателя.Пунтото ми е това на аватара.Хора моля дайте мнение какво да правя и колко ще ми струва че от майстори ще закъсам някъде.[/quotКолега провери си баланса на дясната полуоска.Ако се движи е възможно при смяна на позицията му да се получи дебаланс.
                Fiat Punto 1.1,55hp,1996г.
                Opel Meriva 1.6 i 16V (101 Hp) AT 2005г.
                ex.Fiat Stilo 1.6''16V''103hp,2003г.
                ex.Alfa Romeo 156,1.8"16V"144hp,2000г.
                ex.Fiat Brava 1.9,JTD,105hp,1999г.

                Коментар


                  #9
                  Еми като имам парички ще се прави колицата.Благодаря много че даохте мнения.Явно ще се прави каренцето.Пожелавам ви безавариино каране.
                  Малка и икономична!!!

                  Коментар

                  Working...
                  X