Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сондата в резервоара - техническа част

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сондата в резервоара - техническа част

    Понеже забелязвам, че в доста теми става дума от време на време, че сондата в резервоара може да е задръстена с боклуци, искам да питам: Къде се намира? В резервоара ли се намира? Каква е цялата история обяснена стъпка по стъпка, за да я изчистя ако е задръстена? Всичко като инфо ще ми е от полза!П.С. Дайте ми насоки и в събота или неделя ще я почистя, че преди време изсмуках до дупка нафтата и от тогава прекъсва и т.н.

    #2
    Re: Сондата в резервоара - техническа част

    doofiat написа:
    Понеже забелязвам, че в доста теми става дума от време на време, че сондата в резервоара може да е задръстена с боклуци, искам да питам: Къде се намира? В резервоара ли се намира? Каква е цялата история обяснена стъпка по стъпка, за да я изчистя ако е задръстена? Всичко като инфо ще ми е от полза!П.С. Дайте ми насоки и в събота или неделя ще я почистя, че преди време изсмуках до дупка нафтата и от тогава прекъсва и т.н.
    задръства се цедката на помпата, ако е затлачена или прокъсана мрежичката по добре си вземи нова вместо да я чистиш мисля няма да е повече от 10-тина лева. не съм запознат при дизела как е но ако е като на бензиновите първо трябва да свалиш нивомера /завърта се обратно на часовника/ после развиваш голямата пластмасова гайка и след това вадиш сондата барабар с помпата, цедката е закрепана с 6-8 болтчета развиваш /чистиш или заменяш с нова / и после по обратния ред
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Става дума за бензинови автомобили. Или бъркам?
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        AЗ доколкото разбирам става дума за дизел.Мойта беше със същия проблем само че мене ма хвана миналата зима в кучешкият студ и нафтата се парафаняса и стана една...Та цедката е била задрастена зверски това го останових като я чистих от парафина.1 тон ражда е била засмукала та прекасваше ми по същия начин и ако я изрежа по сериозно на 1-2 гаснеше и после въртя като луд да запаля смятай колко задрастена е била,но колата си набираше въпреки това бързичко.Като изчистих цеткаа тая кола излетя направо.Даже бях чел някъде из форума че е добреде да се чисти преди всяка зима за да няма изненади апак и така си пазиш помпата която не е никак евтина

        Коментар

        Working...
        X