Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пране на салона на Пунто.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пране на салона на Пунто.

    Здравейте колеги. Вече 2 години си карам Пунтото (което е на 18г) и тук таме са се появили петна, кое от кафе кое от нещо др. Та въпроса ми е с какво да ги изпера ? Имам възможност да сваля седалките и старателно да ги изпера и да ги оставя да изсъхнат. Но нямам идея с какъв препарат и тн .
    BMW E46 coupe
    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

    #2
    Меглио.Обаче четох, че става с някакви пинизи - натриваш само пяна с четка или гъба от разтворa на меглио и вода. С чисто меглио имало опасност да останат петна.И аз съм се наканил да търкам моите.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Вениш с малко вода и пръскаш с пулверизатор после търкаш с кърпа и най важното издърпваш с прахосмукачка която е подходяща за това
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        За съжаление нямам прахосмукачка която може да дърпа вода..
        BMW E46 coupe
        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

        Коментар


          #5
          Emo91 написа:
          За съжаление нямам прахосмукачка която може да дърпа вода..
          Тогава си занеси колата на автомивка, има такива с монети, ако си в София те насоча къде има такава, колега от форума работи там. преди две седмици прах петно от ябълков сок и телешко пюре стана перфектно.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            кола

            Най лесно и евтино Взимаш препарат за дамаски едни лиген с топла вода и с четка Търкаш и е оставяш на слънце с отворени врати /прозорци да изсъхне Иначе на автомивка 10 лв
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              @S_BANKOV Да от София съм ако може да ме насочиш към автомивка. @kluchar Аз се разтърсих но за цял салон си е скъпо по автомивките от сорта на 80лв (което за мен е скъпо) В момента видях тази оферта за целия салон но не знам колко е "оферта" ( http://grabo.bg/sofia/prane-na-vsich...omobil-0z2qrtt )
              BMW E46 coupe
              Fiat Punto 1.1 LPG - ex

              Коментар


                #8
                По принцип толкова е нормалната цена извън София Нищо не ти пречи да пробваш в някой крайчец с меглиото или каквото имаш под ръка.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Emo91 написа:
                  @S_BANKOV Да от София съм ако може да ме насочиш към автомивка. @kluchar Аз се разтърсих но за цял салон си е скъпо по автомивките от сорта на 80лв (което за мен е скъпо) В момента видях тази оферта за целия салон но не знам колко е "оферта" ( http://grabo.bg/sofia/prane-na-vsich...omobil-0z2qrtt )
                  Ми то си пише ама кой да чете , в Младост 3 е автомивката точно на завоя на стария път за Горубляне. има машина за пране на тапицерия, пускаш левче и "играта започва" .За едно левче имаш 4 минути четка с активна пяна и прахосмукачка, за 5 лв ще се изпереш цялата тапицирия. Прал съм и АТФ от багажника и плодови сокове и пюрета. Момчето което работи там е колега от форума, Киро се казва, много готин пич, ако нещо не знаеш ще ти обясни как да се справиш. Само там си мия колата и съм супер доволен от цялата автомивка.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Така колегииии, заиграх се малко и резултатът е на лице. Вчера купих нова седалка тъй като моята е скъсана и реших да нея да пробвам разни неща. Купих това нещо Възможно най-евтината пяна за почистване на дамаски на кола в Кауфланд. 1 литър 4,79лв. Нанесох директно върху дамаската и с четка разтрих. След което взех едно топче кухненска хартия и почнах якото търкане...салфетките ставаха черни и черни и черни до безкрай. Накрая видях че мн материал се хаби, затова взех един стар чаршав разделих го на малки парченца и пак със сухо търках по дамаската. Това нещо 2 пъти и в момента свети. Перфектна е. Има и доста приятен и свеж аромат. Утре ще се заиграя с целия салон.П.С. Дописвам, че новата дамаска имаше странни петна от пот ( може би ) по гърба и по облегалката за глава, също и долу където е свивката на коляното беше чернилка а сега е кристално чисто.П.С. номер 2 : Все пак ще отида и на автомивката, която колегата препоръча да видя дали има още накъде да се изчисти.
                    BMW E46 coupe
                    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                    Коментар

                    Working...
                    X