Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво гориво да зареждаме и къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво гориво да зареждаме и къде?

    Винаги има оплаквания от некачествено гориво!И съответно такова което ни кара да почувстваме колата "доволна".Това не е РЕКЛАМА Нека всеки каже личните си впечатления-за доброто на колите ни и нашите нерви!Хубаво е да се отвори дума и за добавките,които е добре да се използват през различните сезони и за различните двигатели(имам предвид различните модели,не само дизел и бензин). Ако админите решат да преместят темата в друг раздел,за да може да е достъпна за всички.
    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
    Обичам Родината,мразя държавата!

    #2
    Ами търсих и отговорите обикновено са в различни теми.Това ми беше и идеята да се събере в едно темата :D Предполагам инфото ще е полезно за всички.
    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
    Обичам Родината,мразя държавата!

    Коментар


      #3
      ОМВ и Лукойл 95. Много кофти неща ми се случват с тоя V-power на Шел. Колата не се държи нормално с него. Мисля че го кръщават нещо. Аз зареждам от шела на Бели брези де. От там 95 ми се стори по-добре.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        ГАЗ- БЕНЗИН на ЕКО ЕЛДА мисля че се казваше
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Не зареждайте в Шел! Това просто е съвет от мен. Виждал съм нови коли как ги довлачват до сервизи само заради бензина на шел. Газта също им е гадна!Аз зареждам 95 от Лукойл и ОМВ.

          Коментар


            #6
            Всичко си зависи от ключовата дума - "зареждам", "бензин", "дизел" и т.н.:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...E5%E6%E4%E0%EChttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=1876http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ote=viewresulthttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...E5%E6%E4%E0%EC http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...EE%F0%E8%E2%E0

            Коментар


              #7
              - бензин - Шел 95, ЛукОйл 95- газ - Лукойл, Шелструваше ми се, че с газта на ЛукОйл гори по-малко но се оказа че не е такаот OMV не зареждам, заради тъпото им отношение към клиентите
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Въздържайте се от бензиностанци Темпо. Предлагат много гаден бензин и газ. Самия бензин е пълен с примеси, а газта я взимат от шел, затова е толкова гадна.Какво е мнението ви за бензиностанции "О5". Преди като карах ладата на газ ми се струваше, че там е добра.... за бензина нямам мнение защото О5 не ми е наблизко и не зареждам там. Кажете вие?

                Коментар


                  #9
                  Spursy написа:
                  Въздържайте се от бензиностанци Темпо. Предлагат много гаден бензин и газ. Самия бензин е пълен с примеси, а газта я взимат от шел, затова е толкова гадна.Какво е мнението ви за бензиностанции "О5". Преди като карах ладата на газ ми се струваше, че там е добра.... за бензина нямам мнение защото О5 не ми е наблизко и не зареждам там. Кажете вие?
                  нещо май Шел ти е в черния списък :D
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Газ/Бензин

                    sev написа:
                    от OMV не зареждам, заради тъпото им отношение към клиентите
                    Съгласен съм с колегата, а уж предлагат по-висок стандарт - и никога не ми мият предното стъкло Аз зареждам в Петрол, смятам че газта им е добра, безнина също/А 95 или 92/!!!
                    Истината е някъде там!

                    Коментар


                      #11
                      sev написа:
                      нещо май Шел ти е в черния списък :D
                      Определено! Имам един приятел с голф2 (забавно е знам) на газ. Преди зареждаше от там. Често му се случваше колата да пали по-трудно... сякаш е задавена, понякога запали и изгасне, друг път двигателя работи неравномерно и скача и т.н. Мислеше да тръгне по сервизи да го оправят.Казах му да зареди няколко пъти в О5 защото знам на мен какви номера ми правеше ладата като зареждах в Шел. Ако искайте вярвайте но като започна да зарежда от О5 голфа спря да прави тези неща! За мен не е случайно две съвсем различни коли да имат сходни проблеми които да се оправят само с смяна на бензиностанцията. За бензина какво да кажа.... има толкова боклуци в него, че не е истина. Веднъж бях на сервиз и докато чаках видях как докараха един нов джип тоьота. Като го погледнаха майсторите започнаха да си говорят помежду си, че и този е зареждал в шел. попитах ги за какво става дума и те ми обясниха, че от прословутата добавка в шел бензина, служеща за отстраняване на нагари и т.н. са се стопили някакви чаркове...

                      Коментар


                        #12
                        Хмм странно мнение имате за Shell Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 аз доста често зареждам от там(имам предвид тези в Плевен) и засега нямам оплаквания.Дори последният път като пътувах за София заредих за около 30тина лева и пак колата вървеше добре.За уточнение имам предвид Brava 1.6 16V.Добре е,че някои вече споменаха газ-та Моля споделете мнение и за дизела.А и ако може драснете някой ред за подходящи добавки.
                        Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
                        Обичам Родината,мразя държавата!

                        Коментар


                          #13
                          Re: Газ/Бензин

                          dimo4ko написа:
                          sev написа:
                          от OMV не зареждам, заради тъпото им отношение към клиентите
                          Съгласен съм с колегата, а уж предлагат по-висок стандарт - и никога не ми мият предното стъкло Аз зареждам в Петрол, смятам че газта им е добра, безнина също/А 95 или 92/!!!
                          Ебават се със миенето на стъклото щото не им плащат и те са нагли и ако не им се плати няма да ти измият стъклото. Тарикатчета!

                          Коментар


                            #14
                            Зареждам преимуществено Газ от Шел из цялата страна и съм доволен от вървеж и разход. Не виждам никаква забележима разлика с газта от ОМВ и Лукойл - на местни единични газаджийници не зареждам.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              iakudza написа:
                              Хмм странно мнение имате за Shell Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 аз доста често зареждам от там(имам предвид тези в Плевен) и засега нямам оплаквания.Дори последният път като пътувах за София заредих за около 30тина лева и пак колата вървеше добре.За уточнение имам предвид Brava 1.6 16V.Добре е,че някои вече споменаха газ-та Моля споделете мнение и за дизела.А и ако може драснете някой ред за подходящи добавки.
                              Колега, внимавай, ако продължаваш да зареждаш в Шел, че да ненамериш Бравата разтопени състояние
                              Spursy написа:
                              За бензина какво да кажа.... има толкова боклуци в него, че не е истина. Веднъж бях на сервиз и докато чаках видях как докараха един нов джип тоьота. Като го погледнаха майсторите започнаха да си говорят помежду си, че и този е зареждал в шел. попитах ги за какво става дума и те ми обясниха, че от прословутата добавка в шел бензина, служеща за отстраняване на нагари и т.н. са се стопили някакви чаркове...
                              Колега, недей така, ти за какви ни взе! Все бях чувал да сипват по-малко или никакви добавки, ама чак пък да предозират - ше ме извиняваш! Ясно е, че не те кефи Шел, ама с тия стопени чаркове изби рибата Аз зареждам Спринт дизел на ОМВ, Ви пауър на Шел или дизела на Еко. Зимата Алпин дизел на ОМВ. В Горна баня миналата зима не успя да замръзне - тая зима ще го тествам пак и по курортите.

                              Коментар

                              Working...
                              X