Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За жилото на парното.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За жилото на парното.

    Здравейте колеги!Получих на ЛС едно питане от колегата Divo, който не е успял да пусне темта. Това го правя аз от негово име!Ето и самото ЛС:"Здравейте колега,Прочетох внимателно публикуваната от вас тема със заглавие "Смяна на радиаторчето за парното на Фиат Типо".Моето засега е здраво (да чукна на дърво), но се наложи смяна на кранчето, което отваря притока на вода към радиаторчето. Оказа се, че и системата за затваряне/отваряне на това кранче посредством жило от врътката на таблото е прецакана. Та се налага сега ръчно да го манипулирам. Но това не е проблем. Проблема е, че няма приток на топъл въздух въпреки, че и входящият и изходящият маркуч парят. Имам чувството, че има някаква клапа, която пуска или спира притока на въздух през раиатора и която е свързана с жилото и врътката съответно.Преди тази манипулация, парното си работеше нормално. Явно при настъпването на пролетта, като съм завъртял на студено нещо се е прецакало.Моля ако знаете нещо по-подробно да ми обясните, че зима иде, а без парно не се живее.Бих публикувал въпроса ми вътре в темата, но явно нямам права.Предварително ви благодаря."Аз му отговорих каквото можах, но предполагам и вие ще има какво да кажете!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    #2
    А ето какво му писах аз:Здравей!Много добре си се ориентирал - това жило движи освен лостчето на регулатора на водата в парното, но и една клапа която дава посоката на въздуха - дали да минава през парното или директно да духа през духалките в купето. Предполагам се е откачило жилото от едни пластмасови бели скоби, с които е захванато по таблото. А когато сменяше клапата на парното като движиш врътката от таблото самото жило движи ли се? Ако се движи значи всичко е ОК и има някъде връзка, която си пропуснал. Според мен трудно може да се прецака от въртене, защото самата врътка си има ограничител.Трябва да свалиш корите и да огледаш много добре за това жило и за клапана! Аз свалих почти всичко по моята и се откри доста място за бъркане по въздуховодите.Ще пусна все пак темата ти във форума, макар, че се учудвам защо да не можеш да я пуснеш лично!Успех от мен!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар

    Working...
    X