Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За халогените на Брава/Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За халогените на Брава/Браво

    Имам една идея! Значи искам да напръскам със спрей пластмасовия пръстен около халогените. Това е с цел рефлектиране на светлината. Моята Брава е тъмносиния и съответно и пластмасовия пръстен около халогена е тъмен и поглъща светлината на халогена.Въпросът ми е има ли някакъв спрей, било то сребрист или с цвят на емайл т.е лъскаво светъл, който да отразява светлината? От къде да го купя?

    #2
    Според мен ще се вкараш в приключение, защото спрея ще почне да се лющи. Аз съм с боядисвана тука броня, която въпреки че е правена по всички правила почна да се лющи след около 3 месеца.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Според мен ще се вкараш в приключение, защото спрея ще почне да се лющи. Аз съм с боядисвана тука броня, която въпреки че е правена по всички правила почна да се лющи след около 3 месеца.
      Моите и двете са пребоядисвани и сега предната се лющи, а задната вече 10 месеца чака да бъде боядисана - тъста я чукна в едно колче точно като я взе да я кара на автокаско, че аз бях на бачкане.Иначе се чудя какво да направя тези пластмасови пръстени да отразяват, а не да поглъщат светлината.

      Коментар


        #4
        doofiat написа:
        zgabrovski написа:
        Според мен ще се вкараш в приключение, защото спрея ще почне да се лющи. Аз съм с боядисвана тука броня, която въпреки че е правена по всички правила почна да се лющи след около 3 месеца.
        Моите и двете са пребоядисвани и сега предната се лющи, а задната вече 10 месеца чака да бъде боядисана - тъста я чукна в едно колче точно като я взе да я кара на автокаско, че аз бях на бачкане.Иначе се чудя какво да направя тези пластмасови пръстени да отразяват, а не да поглъщат светлината.
        Батка няма да стане !!! Те поглъщат светлината ама не и насочения сноп! Инженерите на Фиат са го измислили! Единственото решение са ксенонови фарове ... аз отдавна си го мисля ама само си го мисля!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          rustson написа:
          doofiat написа:
          zgabrovski написа:
          Според мен ще се вкараш в приключение, защото спрея ще почне да се лющи. Аз съм с боядисвана тука броня, която въпреки че е правена по всички правила почна да се лющи след около 3 месеца.
          Моите и двете са пребоядисвани и сега предната се лющи, а задната вече 10 месеца чака да бъде боядисана - тъста я чукна в едно колче точно като я взе да я кара на автокаско, че аз бях на бачкане.Иначе се чудя какво да направя тези пластмасови пръстени да отразяват, а не да поглъщат светлината.
          Батка няма да стане !!! Те поглъщат светлината ама не и насочения сноп! Инженерите на Фиат са го измислили! Единственото решение са ксенонови фарове ... аз отдавна си го мисля ама само си го мисля!
          Оффф ами те хубаво мислили, ами що не са ги тествали тия светлини как светят А за ксенона с един приятел се замислихме, щото по-добра видимост - по-сигурни на пътя, ама така като гледам няма да е на тая кола, не!!!Както казваше един познат, който искаше да слага парктроник на Лада Самара, ще се наложи да сменя всичко между предната и задната броня

          Коментар


            #6
            какви са ти крушките на халогените ? чак пък толкова да не могат да светят
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              tomazo написа:
              какви са ти крушките на халогените ? чак пък толкова да не могат да светят
              Осрам Куул Блу

              Коментар


                #8
                ще направиш голяяма цигания ако боядисаш около халогена.И наистина няма да има никаква полза в +.Моите крушки пък са съвсем обикновенни H1,за по 4лв. ги купувах,някви турски,обаче перфектно си ми осветяват пред колата и банкета отсрани.....все пак да не забравяме,че тези светлини са за мъгла.Досега ми се е налагало да ги вкл. 3-4 пъти.

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  tomazo написа:
                  какви са ти крушките на халогените ? чак пък толкова да не могат да светят
                  Осрам Куул Блу
                  Може би точно защото са сини. Аз съм със сини крушки на PLAZMA и да си кажа - виждам на 500 метра знак или номер на кола как се отразява но на повече от 10-12 метра напред на къси нищо не се вижда. А сега фаровете са ми регулирани. С обикновени крушки си се вижда. Много странно. Не съм ги махнал защото така ми харесва, как светят. Но са малко по-слаби.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    според мен трябва да си смениш крушките ! най -добре с филипс ,тия осрами ,не че не са читави ама е пълно с ментаци !и аз мисля ,че само ще сбъркаш ако ги боядисаш както си намислил !
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #11
                      Оки де!!! Няма да експериментирам с цайсите на буто

                      Коментар

                      Working...
                      X