Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за покупка на Пунто 3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвети за покупка на Пунто 3

    Здравейте ,дойде време да сменим полото на жената и си е харесала Пунто 1,3 м джет мисля че е 3 ,с големите фарове но тези коленца са ми непознати.За 1,3 м джет съм чувал много добри отзиви,но си мисля че по добър вариант е 1,2 или 1,4 (особено) с газ.Какъв разход дават,става дума за 1,3 мджет 1,2 1,2 16 в и 1,4 и като обслужване как са?Какво трябва да гледам,разбрах вече че ел усилвателя прави проблеми,други проблемни възли,какви ключове трябва да има?Гледам има доста с автоматични скорости и доколкото разбрах били обикновени кутии с роботизирано управление,как да разбера дали е такава и евентуално проблеми очакват ли се ?За климатика така и не разбрах климатик ли е или климатроник,там някаква тънкост има ли?За диагностика какъв кабел трябва?Мареята я гледам с една самоделка но на пунто няма да стане.Предварително благодаря на всички отзовали се
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    #2
    Re: Съвети за покупка на Пунто 3

    янко написа:
    Гледам има доста с автоматични скорости и доколкото разбрах били обикновени кутии с роботизирано управление, как да разбера дали е такава и евентуално проблеми очакват ли се? За климатика така и не разбрах климатик ли е или климатроник, там някаква тънкост има ли? За диагностика какъв кабел трябва?
    Автоматичните скоростни кутии са два модела:- Роботизирани кутии (Dulogic) - на Punto 1.4 16V- Безстепенни CVT кутии (Speedgear) - само на Punto 1.2 16V (на снимката).Има с климатик, има и с климатроник. Таблото с климатроник изглежда така:А това е таблото с климатик:Кабела за диагностика е този: http://sklad66.com/cms/VAG-COM.html
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

    Търси се..

    Коментар


      #3
      към автора на темата-прекрасен мотор,корав,непретенциозен ,лесен за поддръжка,евтин като обслужване,ако случиш и на запазен екземпляр,още по-добре.за сравнение с 1,2 и 1,4 въобще не може и дума да става,покарай мултиджета и ще говорим-по-бързо набира и по-малко гори.извън града стига до 3,6 л

      Коментар


        #4
        Мултиджета наистина е супер икономичен, диагностика може да правиш и с ELM327 интерфейс.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          А на градско как е,тая кола ще се кара само градско.За дълго мареата че е по удобна ,по голяма и излиза по икономична,пада на 7,5.Със маховика и демпферната шайба как е?Има много противоречиви мнения,едни казват че няма проблеми с тях,други че се трошели лесно,четох че можело маховика да се смени с такъв от бензинов мотор.Демпфера все ще го видя някак си ,но маховика как се проверява ,колата сигурно няма да е регистрирана и няма да мога да я пробвам на път.Днес се каня да си поръчам кабел но се чудя ваг ком или елм,елма го гледам и усб и блутут.Кой ще препоръчате да става и за мареата и за пунто?Лаптопа ми е с уиндос 7,ако има значение
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            И двата !
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              А ELM327 чете ли и абс и ербеците?Ако взема блутут дали ще е добре?От няколко часа гледам и се чудя какъв да е
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                Точно така трябват ти и двата кабела, защото само с един ще си малко ограничен. Спомням си преди време, когато имах Пунто 2, че с ELM327 можех да чета ECU и Power steering, но Airbag и ABS - не. Купувах си специално VAG-COM кабел с превключвател, за да изчистя грешките на еърбега.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Tempras написа:
                  Точно така трябват ти и двата кабела, защото само с един ще си малко ограничен. Спомням си преди време, когато имах Пунто 2, че с ELM327 можех да чета ECU и Power steering, но Airbag и ABS - не. Купувах си специално VAG-COM кабел с превключвател, за да изчистя грешките на еърбега.
                  Точно така е потвърждавам.Иначе мотора препоръчвам 1.3 мултиджет. Аз карам такова и е мотора е куче много държи на тормоз, и е на 265 000 разход в града съм го докарвал до 4.5, извънградско 3.5 Това измерено по колонка, на борд компа даже по малко показва.
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    При този разход мултиджета ми се вижда изгоден и на мен. Не се занимаваш с газови, и без това багажника е малък, а разхода лв/100км е горе-долу същия. 1.9JTD при MKII си беше прее.авка от всякъде. 7.5/100 градско x 2.60 = 19.50лв/100км. 1.2 16V ако гори 10 газ, това са няма и 12лв/100км градско. Така че, правете си сметката при избора на двигател внимателно. Аз като изчислих за 4 години колко пари са изхарчени за нафта, и колко по-малко е могло да се изхарчат за газ се хванах за главата.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      И аз това смятам.Все ми се струва че за градско е по добре газ.На дълго на газ е по тънко,но е по интересно на градско че тая кола ще е само из града.Четох за разхода на бензиновите най различни работи,от 8 до 12 и кое е вярно не се знае.Ако гори 4,5-5 нафта бива но нагоре си е по добре бензин
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #12
                        Днес обиколих автосалоните под владиславово и намерих само 1 пунто ,беше 1,3мджет но мотора май беше скаран с купето щото подскачаше и искаше да избяга.Май ще се налага да ходя из вътрешноста.Какви ключове трябва да искам,има ли червен ключ като мареята?
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #13
                          янко написа:
                          Днес обиколих автосалоните под владиславово и намерих само 1 пунто ,беше 1,3мджет но мотора май беше скаран с купето щото подскачаше и искаше да избяга.Май ще се налага да ходя из вътрешноста.Какви ключове трябва да искам,има ли червен ключ като мареята?
                          имаш два сини ключа и код карта тук няма червен Мастер ключ
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #14
                            Днес се върнах от дупница без кола,стана гъз път да види.Едно единствено ми хвана окото но му светеше лампата за електро усилвателя и беше на 130000 км с скъсана тапицерия.Търсенето продължава
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар

                            Working...
                            X