Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Honda Civic VI

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за Honda Civic VI

    Айде и аз да пусна една тема за сондаж относно друга марка :D Засега съм се спрял единствено и само на това поколение и конкретно модификацията Fastback с 5 врати. Тривратите са много грозни, а следващото поколение (тези с огромните фарове) още повече. Мечтаните (поне от мен ) купета струват двойно колкото хечбеците от една и съща година, и колкото и да са красиви, смятам, че не си заслужават парите. Досега съм харесал само една обява, но ми е доста далече за оглед, при положение, че не съм тръгнал на 100% с парите в джоба да купувам. Ако някой случайно има път към/през Слънчев бряг, това е обявата - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=85440 , може да сподели отзиви. Иначе така на прима виста струва ли си парите и въобще такава смяна от кола 1999 за 2000, тоест пак дърта? Наистина ли са толкова легендарно здрави тия Хонди? Тази конкретно ми се струва и с доста голям разход като като за конете и вървежа си http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4382.html (ща, не ща, явно отивам и аз към газифициране). Може би трябва да се оглеждам за 1.4 90кс, която е доста икономична, но ще ми дойде прекалено спъната?
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Аз лично не бих купил една година по-нова кола, просто не си заслужава. Хонда като цяло се водят надеждни автомобили,частите им не са от най-евтините, но пък има 2-а ръка колкото искаш.Конкретно в твоя случай: Бравото върви повече и гори по-малко. Единствения + на хондата е че е по-голяма. До там....За справка:http://honda.testdrive.bg/modificati...p.htmlДали си струва.... много зависи с каква цел купуваш колата, ако не те вълнува това че освен Х сума пари ще има още разходи по нея и колата ти ще е на над 13 години- давай.В случая да уточня че не гледам толкова марката, добре е да гледаш състоянието на колата и сам да прецениш.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Не искам по-голяма кола, но трябва да е с 4/5 врати. Основната ми цел е надеждност и по-редки посещения в сервиза. Вече нямам пари и нерви за драми по италиански. FIAT е чудесна кола за някой, който може и му е кеф да си я ремонтира сам, и има гараж с всички необходими инструменти, каквито са повечето почитатели на марката. Ясно е, че Хонда е на другия полюс спрямо FIAT по брой ремонти и убити нервни клетки, единствено ме спира предубедеността към възрастта на модела, който съм харесал. А и като погледна за тия пари колко по-нови италианки има, сърцето пак ми казва да направя някоя глупост, но този път трябва разума да победи :D Това 1.6 на Хонда наистина има уникално голям разход, особено пък на извънградско. Една Лада 1600 сигурно е по-икономична :D Изводът е, че ако ще е Хонда, само VTEC.
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        От трън та на хонда...За тези пари си купи една Brava 1.8, смени й всички части и с останалите пари викай Металика да ти свирят на уше :D
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          dikanio написа:
          .......... Хонда е на другия полюс спрямо FIAT по брой ремонти и убити нервни клетки.
          Не съм имал ходна, но някак база ти за сравнение е нереална. Колите са стари и коя колко е карана и как е стопанисвана не се знае. Търси запазена кола, а не емблема с хвалби....
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            аз имам колега с хонда сивик 1,6 97 г. и за 5 години той е дал доста повече пари от мен за ремонти. отделно, че все нещо има да й се прави. единствено звука на двигателя ме кефи повече от на фиата. вземи си либра за тия пари.разходът извънградско му е точно толкова-7.3, но неговата градско му дава към 9, т.е. по-малко от на мен. караме почти еднакви км по почти еднакъв маршрут. взе си я супер запазена, направо от автовоза, горе-долу когато аз взех фиата. той си искаше хонда и й се кефи, но за пари и нерви не е на другия полюс. хич даже.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар

            Working...
            X