Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Типо,загрява при вкл.фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Типо,загрява при вкл.фарове

    Здравейте колеги,от скоро баща ми има следния проблем когато включи фаровете на Фиат-а си температурата на водата скача до 130 градуса.Възможно ли да е проблем в таблото или слаб акумулатор,а може и алтернатор. Някой имал ли е такъв проблем,опитах с търсачката на сайта но не откривам нищо.Поздрави
    Alfa Romeo 155 1.6 16V
    Lancia Kappa 2.0 20V

    #2
    някоя маса вероятно, измерете реалната темп, но мисля, че няма да загрява реално
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      някоя маса вероятно, измерете реалната темп, но мисля, че няма да загрява реално
      със сигурност не е реална температура,защото колата стои 3 часа в покой,запалва се и при потегляна включат ли се фаровете-температурата скача.Ако и се пусне нова маса,например от минуса на акумулатора към амортисьора има ли вариант да се оправят нещата.Лошото е че не съм там където се намира колата иначе ще изпробвам всичко,а утре и предстои пътуване.Ще се радвам на всеки съвет или споделен опит.Типото е 1.1 91год. карбуратор за сведение.
      Alfa Romeo 155 1.6 16V
      Lancia Kappa 2.0 20V

      Коментар


        #4
        venki написа:
        pakumba написа:
        някоя маса вероятно, измерете реалната темп, но мисля, че няма да загрява реално
        със сигурност не е реална температура,защото колата стои 3 часа в покой,запалва се и при потегляна включат ли се фаровете-температурата скача.Ако и се пусне нова маса,например от минуса на акумулатора към амортисьора има ли вариант да се оправят нещата.Лошото е че не съм там където се намира колата иначе ще изпробвам всичко,а утре и предстои пътуване.Ще се радвам на всеки съвет или споделен опит.Типото е 1.1 91год. карбуратор за сведение.
        Не е ясно къде се губи масата, така че няма как да ти кажа откъде докъде дда дублираш. А всъщност и не е на 100%, че е маса, може просто някъде да е лош контакт. Мен ако питаш таблото долу, всички букси се чистят и проба, ако не се е оправило търси по масите отпред
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Така както е описан проблемът прилича на лоша маса някъде по таблото с уредите. Възможно е обаче да има и окъсяване поради нарушена изолация на кабел-щом е при пускане на фаровете значи трябва да се прегледат кабелите свързани с фаровете, включително тези за осветлението на таблото и индикаторната лампа за включени светлини.
          ex. Fiat Marea 1.6 16V
          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
          Lancia Kappa 2.0 VIS

          Коментар


            #6
            packo84 написа:
            Така както е описан проблемът прилича на лоша маса някъде по таблото с уредите. Възможно е обаче да има и окъсяване поради нарушена изолация на кабел-щом е при пускане на фаровете значи трябва да се прегледат кабелите свързани с фаровете, включително тези за осветлението на таблото и индикаторната лампа за включени светлини.
            Благодаря за отговорите колеги,всички контакти и клеми по акумулатора и таблото ще се почистят.Поздрави
            Alfa Romeo 155 1.6 16V
            Lancia Kappa 2.0 20V

            Коментар


              #7
              И да пишеш къде точно е бил проблема
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Абе глупости. Точно обратното. По някакъв начин след включване на фаровете, на индикатора за температурата на таблото се подава принудителна маса. Сега си мисля, че платката на таблото прави "комшулук" с лампичката за включени габарити.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  И да пишеш къде точно е бил проблема
                  проблема май се оказа маса,защо когато зачистихме клемите и пуснахме един кабел от минуса нещата се оправиха сега и не се е появявал този проблем за сега.
                  Alfa Romeo 155 1.6 16V
                  Lancia Kappa 2.0 20V

                  Коментар

                  Working...
                  X