Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко двигателно масло е нормално да се долива?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колко двигателно масло е нормално да се долива?

    според Наредба № 3 за нормиране разхода на ГСМ на моят дзвер е нормално да се доливат 400 гр. масло на 1000 км.... разхода ми е 6 на 100 по 0.7 % 0.040 л. на 100 км., т.е. 400 гр. на 1000 км и до смяна / на 10 000 км. / прави по 4 литра....аз доливам около 300 г. на 2000 км. - тва нормално ли е???друго - гледам, че имам теч на масло от 1 място.... това е на капака на клапаните от тръбичката, която отива към въздушния филтър.... знам че има картерни газове - от високата температура на маслото.... но ми се струва, че всичкото масло дето го "гори" / 300-тата грама / излиза от там... олято ми е до щеката за маслото...тва нормално ли е според вас....е,поне няма да ми ръждясва двигателя
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    въпреки, че според книжките на колите този разход е нормален - според практиката не е такаако колата е изрядна, не се налага почти никакво доливане между две смени на маслопримерно аз предния път долях има няма 100 грама за 10 500 км
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Мда, не е нормално да се долива!
      Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        аз знам, че не е нормално....но според мен колата не "гори" масло, а маслото се изпарява там дето съм посочил в горния пост...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Пробвай да ремонтираш теча, за да се изясни къде изчезва маслото. Там, където влиза маркучът е пластмасово, нали? Можеш да залепиш/попълниш с поксипол или друо добро лепило.
          Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
          Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

          Коментар


            #6
            ХммОт както смених маслото съм долял около 1л. виждам, че май това си е проблем. От какво може да е според Вас?В момента карам със "Selenia Gold" синтетично, старото ми беше "Valvoline" 10w40 (мисля) при него има няма да съм долял 100-200гр.
            "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
            дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
            Brava 1.4 12V

            Коментар


              #7
              що да го лепя??? той производителя за да не го залепи, значи е имало защо!!! мога да го стегна с тел или скоба, но това не решава проблема!!!ще отива към въздушния филтър...маслото което съм сложил е халволин на тексако 10W40... ама не виждам това да е от значение...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                гледам, че имам теч на масло от 1 място.... това е на капака на клапаните от тръбичката, която отива към въздушния филтър
                Как хем имаш теч, хем няма какво да лепиш? Може би производителят на твоята кола я е направил така, че от някакво си място да изпуска по половин кило масло? Там аз нямам хлабина или дупка, от която да изтича масло. И щом имаш видим причинител на загубите, не е ли редно да го отстраниш? Ако това масло изгаря в двигателя щеше да ти синее пушека от ауспуха.
                Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                Коментар


                  #9
                  ами той е 1 гумен маркуч... ще взема да му сложа 1 скоба като за водно съединение....ама ме съмнява, че ще се омасли въздуиния филтър...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Хмм От както смених маслото съм долял около 1л. виждам, че май това си е проблем. От какво може да е според Вас? В момента карам със "Selenia Gold" синтетично, старото ми беше "Valvoline" 10w40 (мисля) при него има няма да съм долял 100-200гр.Имам абсолютно същия проблем. Така че според мен зависи от маслото

                    Коментар


                      #11
                      Аз сложих МОТУЛ на моето Пунто и до момента не го е пипнала - вече 3000 км Маслото е 10W40 ... лошото е че нямам база за сравнение
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Аз също карам с Motul (съшото, като на Nino ) и за 9 000км. съм долял има няма 100-200 грама при положение, че колата е с турбокомпресор.
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Total Diesel 10W40 7000km. нито грам доливане и не мръднало.Пунто 1.7Д.
                          Lupo - The Monster
                          Е83 3D

                          Коментар


                            #14
                            donnna написа:
                            ами той е 1 гумен маркуч... ще взема да му сложа 1 скоба като за водно съединение....ама ме съмнява, че ще се омасли въздуиния филтър...
                            В тръбичката на която се нанизва въпросният маркуч има едно телено филтърче (като четките за миене на шишета) , което трябва да се почисти и проблема ти ще се реши. После стегни маркуча със скоба ако нямаш. И последно тия газове не се отлагат по филтъра а отиват (по знайни и незнайни пътища) в смукателния колектор и си изгарят :D

                            Коментар


                              #15
                              Vladim написа:
                              Аз също карам с Motul (съшото, като на Nino ) и за 9 000км. съм долял има няма 100-200 грама при положение, че колата е с турбокомпресор.
                              Влади, наистина маслото е много добро... сега за зимата съм взел МОBIL-1, 5W-50, просто от интерес да видя какво толкова го хвалят това масло, а за лятото се двоумя дали да не взема CASTROL 10W-40 GTD MAGNETAC.. мисля, че Жорко qdd55 е с такова в момента, ако баща му не го е сменил та да споделя впечатления.
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X