Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремъчна шайба - колянов вал?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремъчна шайба - колянов вал?!

    Днес ето това изпадна от фиата!?? Под изпадна имам в предвид буквално, че изпадна. Както си карах по "Цар Борис" III в София, нещо издрънча на метал и като погледна в огледалото го видях, че се търкаля след колата. 100% е от мен защото беше доста топло като го взех. Изключвам възможността да си е било на пътя и да съм минал през него просто. Гледах и записа от камерата в колата няма нищо пред мен когато това нещо пада...Колата върви нормално. Пали без проблем, гасне без проблем. Има една идея по-малко вибрации от преди и всичко си и работи нормално. Изпадна в София и съвсем спокойно си пътувах после до Благоевград...Пистовия ремък си е опънат точно толкова колкото и преди. Няма свирене няма хлопане. Няма светнала крушка на таблото. Няма записана грешка. Климатика, алтернатора, водната помпа и т.н. си работят без проблем. Изключено е това да е попаднало случайно при двигателя защото сравнително скоро всичко е разкоствано при смяна на консумативите. Така или иначе скоро ще я вкарвам с сервиз за смяна на радиатор (воден) и ще видя какво и е точното приложение, но съм в абсолютна изненада как се е случило това и каква точно е тази "ролка"...скоростите си влизат без проблем. Колата нито загрява нито нищо всичко си е "Ток и жица". Дайте някакви идеи или предположения що за чудо е това. ???Аз от това което рових до сега единствено се доближава до тази въпросна с номер: 55196301
    Прикачени файлове
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Прилича ми на част от демпферната шайба. Казваш ремъка е там, ама я провери хубаво, дали не е легнал на гумената част, и обтяжната ролка да е поела разликата. Макар че малко вероятен ми се струва този сценарий.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      nikolce написа:
      Прилича ми на част от демпферната шайба. Казваш ремъка е там, ама я провери хубаво, дали не е легнал на гумената част, и обтяжната ролка да е поела разликата. Макар че малко вероятен ми се струва този сценарий.
      И аз така си мислех. Само, че гледайки така няма начин, ако е тази ролка, обтяжната да поеме целия този луфт...или поне никак не ми се вярва...гледах, врях се...то не се и вижда много добре, но ремъка си е добре опънат поне така на допир и визия...аз поне като гледам схемата, ако тази ролка падне то ремъка моментално ще се разхвърчи на ляво на дясно и няма да може да се кара така...а аз минах 120-130км без проблем...при все, че и ей сега ми се наложи за 15 мин да изляза пак с колата и няма видимо и осезаемо никакъв проблем...
      Прикачени файлове
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        Да, съгласен съм, и мен ми е супер странно. Едва ли ремъка щеше да остане на мястото си.Най-добре утре на светло, виж хубаво демпферната шайба, въобще цяла ли е. Другият вариянт е, това просто да не е от твоята кола.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          nikolce написа:
          Да, съгласен съм, и мен ми е супер странно. Едва ли ремъка щеше да остане на мястото си.Най-добре утре на светло, виж хубаво демпферната шайба, въобще цяла ли е. Другият вариянт е, това просто да не е от твоята кола.
          То, че ще гледам е ясно, но 100% е от мен. Колата има осезаемо по-малко вибрации и работи някак по-леко . Освен това шума откъм двигателя е по-малко. Или силата на въображението ми е голяма или незнам и аз...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            това е вече сменена шайба и някой некадърник я е забравил.след това ти видя какво става

            Коментар


              #7
              ivel написа:
              това е вече сменена шайба и някой некадърник я е забравил.след това ти видя какво става
              Карам колата вече 60 000км...аз шайбата не съм я сменял...надали щеше да се задържи при мотора толкова време...а и всичко е сменяно...ролки ремъци, тампони, разглобявал съм почти на всякъде...ако беше от преди одавна щеше да е паднала или да съм я видял...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Това е горната част от демпферната шайба. На мойта мареа тд-100 по същия начин ми изпадна шайбата, докато дъщерята се учеше да кара на едно летище. Ремъка бе здрав и опираше върху гумения пакет от демпферната шайба. Ще трябва да я смениш.

                Коментар


                  #9
                  Извинявайте, но кое точно на схемата е демпферната шайба? Кое число? Езика ми е непонятен.
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #10
                    5.

                    Коментар


                      #11
                      lhristov написа:
                      Извинявайте, но кое точно на схемата е демпферната шайба? Кое число? Езика ми е непонятен.
                      5
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        #12
                        Ok. Но като гледам първата ти снимка, виждам точно това. Но пък твърдиш, че си е там...?Или колегата veskoo е прав, има горна част.Хвърли ни в музиката малко, да знаеш. Размисли и страсти!Хм. И аз вече си мисля, че е стара част, забравена в двигателния отсек. И просто е паднала.
                        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                        Коментар


                          #13
                          Днес успях да надникна по обстойно и да видя какво точно се е случило...Шайбата е точно тази която си мислех и е сигурно, че си е моята. Личи си къде се е счупила. В момента ремъка опира точно на останалата част и колкото и да ми е странно обтяжната ролка държи ремъка добре изпънат....200+лв литнаха на вятъра
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #14
                            Хм, остави това ..."200+лв литнаха на вятъра"Снимай моля и сегашното дередже. Да се знае и помни. и за да бъдеш полезен.За мен продължава да е странно. Хем така, хем иначе...И казваш, прибрал си се без проблеми?Бога ми, Стило...
                            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                            Коментар


                              #15
                              В средата на демпферната шайба има някакъв метало- гумен пакет за намаляване на вибрациите и затова е по- скъпа. Точно тази гума се цепи и горната част изпада, а основата си остава закрепена към коляновия вал.

                              Коментар

                              Working...
                              X