Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава и влиянието на Километрите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава и влиянието на Километрите

    искам да попитам ако дадена брава е на примерно 190/200 хил. км купи се от автокъща или човек сменят се консумативите ще си личи ли,че е на толкова много км? Знам,че въпроса е малко логичен но относно това нямам право на грешки такаче моля,който може да ми отговори да го направи.Благодаря предварително на отзовалите се.

    #2
    190-200 хиляди въобще не са много. ако се кара нормално една кола може да направи 500 000 без никакви проблеми, а и не малко са колите, който се продават и да преди 2001 година и нямат направени 200 000 км, така че не се притеснявай за това.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Re: Брава и влиянието на Километрите

      Globe` написа:
      искам да попитам ако дадена брава е на примерно 190/200 хил. км купи се от автокъща или човек сменят се консумативите ще си личи ли,че е на толкова много км? Знам,че въпроса е малко логичен но относно това нямам право на грешки такаче моля,който може да ми отговори да го направи.Благодаря предварително на отзовалите се.
      моята е на 192 000 вечене знам какво да разбираш под "личи"ако колата не е удряна, жулена и после нескопосано боядисвана - нищо няма да и има на външния видкакто и вътретапицерията все пак се захабява, но съвсем малковсичко зависи от предишния соственик
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Разбира се, че собственика определя вида на колата... Да си спомним Баш Майстора... с прасета във Волгата!Възприема се като нормално за годимна една кола да изминава 20-30 хиляди километра. Умножаваш по 10 години и разбираш, че 10 годишната кола която ти предлагат с пробег 102000 всъщност е на повече.Когато попитах майстора при който ходя с колко е нормално (възприето) да се коригира километража той рече: - Зависи от колата. Ако изглежда добре - с повече, ако ли не - с по-малко. Няма точна формула поне за сега.
        Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          190-200 хиляди въобще не са много. ако се кара нормално една кола може да направи 500 000 без никакви проблеми, а и не малко са колите, който се продават и да преди 2001 година и нямат направени 200 000 км, така че не се притеснявай за това.
          Благодаря sev:не само външния вид имах в предвид като да си личи ами да не се влачи и да не се тормози като се кара да си върви плавно знам,че си зависи каква версия на двигателя ще взема но все пак.

          Коментар


            #6
            аааами колата си върви идеално
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              а ти защо просто не отидеш да си харесаш някоя кола и я пробвай и прецени дали те устройва? какво има да питаш дали и личат километрите не може да не и личат. то ако не им личаха километрите, щяхме да си купуваме коли за вечни времена...
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                charlie написа:
                а ти защо просто не отидеш да си харесаш някоя кола и я пробвай и прецени дали те устройва? какво има да питаш дали и личат километрите не може да не и личат. то ако не им личаха километрите, щяхме да си купуваме коли за вечни времена...
                прав си от една страна но от друга и аз съм прав защо ли? Защото искам да знам как са нещата и от къде и как да търся колата ако е на 200 хил. км да си правя сметка,дали си струва да купувам такава като мога да потърся на по-малко км и да се улесня с едно по-дълго спокойствие

                Коментар


                  #9
                  Globe` написа:
                  charlie написа:
                  а ти защо просто не отидеш да си харесаш някоя кола и я пробвай и прецени дали те устройва? какво има да питаш дали и личат километрите не може да не и личат. то ако не им личаха километрите, щяхме да си купуваме коли за вечни времена...
                  прав си от една страна но от друга и аз съм прав защо ли? Защото искам да знам как са нещата и от къде и как да търся колата ако е на 200 хил. км да си правя сметка,дали си струва да купувам такава като мога да потърся на по-малко км и да се улесня с едно по-дълго спокойствие
                  в първия ми пост не се разбира какво съм искал да кажа не знам защо се е полу4ило така, но сега ще го повторя- ако искаш кола на по-малко от 200 000 задължително трябва да е или 2001 год. или след 2001. ние тук правим по 25 000- 30 000 км на година, като имаме 2 магистрали по 150 км дължина, камо ли в германия, където всичко е само магистрали и хората имат малко повечко пари да си карат колите.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    Globe` написа:
                    charlie написа:
                    а ти защо просто не отидеш да си харесаш някоя кола и я пробвай и прецени дали те устройва? какво има да питаш дали и личат километрите не може да не и личат. то ако не им личаха километрите, щяхме да си купуваме коли за вечни времена...
                    прав си от една страна но от друга и аз съм прав защо ли? Защото искам да знам как са нещата и от къде и как да търся колата ако е на 200 хил. км да си правя сметка,дали си струва да купувам такава като мога да потърся на по-малко км и да се улесня с едно по-дълго спокойствие
                    в първия ми пост не се разбира какво съм искал да кажа не знам защо се е полу4ило така, но сега ще го повторя- ако искаш кола на по-малко от 200 000 задължително трябва да е или 2001 год. или след 2001. ние тук правим по 25 000- 30 000 км на година, като имаме 2 магистрали по 150 км дължина, камо ли в германия, където всичко е само магистрали и хората имат малко повечко пари да си карат колите.
                    не напотив разнрах в първия пост и отново благодаря за отделеното време.Значи и да е 200хил. км. не я бърка до колкото успях да разбера от постовете ами значи ще търсим някаква красавица ,която си заслужава паричките .Благодаря много на всички запоява голямото търсене

                    Коментар


                      #11
                      А като е здрав мотора какво ти дреме на колко км. е?
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        sachma написа:
                        А като е здрав мотора какво ти дреме на колко км. е?
                        едно,че не рабирам от коли и понятие като "здрав мотор" го разбирам като уж безпроблемен ама не го знам какъв ще се случи както казвате в форума колата и жената на късмет и друго,че доколкото съм запознат може да направя 50хил. отгоре и до там ако тя е на 200хил. км. има ли смисъл да давам 5к и отгоре за 50хил. км?Личното ми мнение е,че не си заслужава. Благодаря на останалите за постоветеsachma: аз преди няколко месеца направих 18 и точно преди няколко месеца си взех книжката следователно това ще ми е първата кола и аз се вълнувам от това нещо не всеки ден си купувам коли затова мисля,че е напълно разбираемо да попитам за тази уж малка подробност с километрите,а и мисля,че точно затова е форума.П.с: Не се заяждам с никого /

                        Коментар

                        Working...
                        X