Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тегло на заводските джанти 4x98 за Фиат/Алфа/Ланчия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тегло на заводските джанти 4x98 за Фиат/Алфа/Ланчия

    Здравейте, ако има подобна тема ще се радвам някой да помогне с линк, ако не мисля, че ще е доста полезна за повечето.Както знаете теглото на джантите е важна величина при динамиката на един автомобил и има значение дали караш колата си с джанти 5кг или джанти 10кг., същото нещо важи и за гумите, но да наблегнем на джантите в тази тема.Тъй като карам с 17-ки джанти, често ми е минавало през акъла да ги заменя за нещо по-малко и по-леко, но нямам идея кои от заводските джанти с какво тегло са, предполагам тази тема както на мен така и за всички останали ще бъде много полезна.До колкото разбрах /прочетох/ от колегите в темата за фиат купе, оригиналните 16"-ки тънката спица от 2,0 20VТ-то - една джанта е тежка малко над 9кг.Другия уикенд ще премеря оригиналната джанта от punto HGT колко тежи и ще пиша.Общо взето с тази тема се търсят най леките джанти от всички италианки, но се надявам и да послужи като статистика за теглото на всички джанти, които се монтират на итал групата.Поздрави.
    punto HGT

    #2
    Оригиналните са ти около 8кг.Най-леки - магнезиеви от Ланча.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO, ако може и снимка няма да е лошо, че аз специално незнам за кои джанти става дума и колко цола са ??
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Два са основните проблема при желанието ти:1. Истинската джанта, която искаш, ще я намериш с 5 отвора за винтовете към главината.2. Много рядка джанта с 4 отвора. Цената няма да ти хареса със сигурност.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          .. и все пак не каза колко цола се предлага тая джанта и най важното колко и е теглото 1. От джантите с 5 отвора коя точно имаш предвид, колко цола е и колко тежи, най лесния вариант за преминаване на друг размер май е като си разпробиеш главините и си готов за 5 болта.2. И на мене ми се кара с oz ultraleggera, ама на старо вървят по 1000лв
          punto HGT

          Коментар


            #6
            didich написа:
            ..И на мене ми се кара с oz ultraleggera, ама на старо вървят по 1000лв
            Събирай пари и не го мисли. Няколко години карах с такива джанти и засега по добро от тях не съм видял.

            Коментар


              #7
              kaci написа:
              didich написа:
              ..И на мене ми се кара с oz ultraleggera, ама на старо вървят по 1000лв
              Събирай пари и не го мисли. Няколко години карах с такива джанти и засега по добро от тях не съм видял.
              Има и по ефтини решения, но трябва малко играчка ... спицовите джанти 16 цола от сеат ибиза купра, магнезиеви са някъде около 7,2кг за брой, но централния отвор е 57,1, тоест трябва да се престърже централния с 1мм за да станат за фиат
              punto HGT

              Коментар


                #8
                17-ката с 5х98 тежат под 5кг.Ама като гледам, че за 1000лв се стискаш, то не си готов за такива джанти.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  17-ката с 5х98 тежат под 5кг.Ама като гледам, че за 1000лв се стискаш, то не си готов за такива джанти.
                  Това чесно казано малко ме съмнява 17 цола джанта с тегло под 5кг ми се струва почти невъзможно, то ultraleggera-та, която я водят лека 17 цола е към 7кг Не е до стискане, но при положение, че тия коли вече вървят по 3000лв, човек да даде 1000лв само за джанти си е голям лукс, отделно че и гумите като дойдат още 1000лв и става още по интересно и в тоя ред на мисли не е изключен варианта един ден да се събудиш на трупчета, защото все пак живеем в България и да си олекнал с 2000лв на кола която върви на пазара 3000лв Идеята на темата беше да се дадът килограмите на видовете джанти, с които нашите коли излизат от завода, а това аз какви джанти ще си купя е съвсем друга тема
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    Плътността на магнезия е 1740 кг/м^3, а на желязото, на алуминия - 2700 кг/м^3, а на желязото - 7870 кг/м^3. Ако смяташ бакалски - магнезиева джанта е 4.5 пъти по-лека от желязна и около 65% от алуминиевата.

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      Ми сложи си 14 и няма да имаш проблем хем ще върви повече с такъв двигател и големи джанти как да не се мъчи колата Много е тъниш квито и да сложиш няма да усетиш разлика.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Колеги благодаря за разясненията относно моя случай, но пак ще се повторя - идеята на темата беше да се дадът килограмите на видовете джанти, с които нашите коли излизат от завода, а това аз какви джанти ще си купя и сложа на колата е съвсем друга тема Надявам се да съм останал разбран :D
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          15-ка за браво J6.5 4*98 / оригиналните за 1.8 ГТ/ - точно 7.5кг.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            15-ка за браво J6.5 4*98 / оригиналните за 1.8 ГТ/ - точно 7.5кг.
                            Пусни снимка ако можеш да е ясно за кой точно модел става дума.Един интересен сайт http://measurespeed.com/index.php има и теглото на доста видове джанти - по надолу в сайта търсите Rim WeightsГледам в сайта има и 3 модела на джанти от алфа ромео http://measurespeed.com/alfaromeo-rims-wheel-weight.php 17 цола от GTV-то я дават 11,5кг, тя мисля че е 5по98, интересно ми е кои точно джанти с тоя размер са под 5кг, както каза колегата ВО
                            punto HGT

                            Коментар

                            Working...
                            X